Blade Song

Okładka książki Blade Song J.C. Daniels
Okładka książki Blade Song
J.C. Daniels Wydawnictwo: Shiloh Walker, Inc Cykl: Colbana Files (tom 1) fantasy, science fiction
Colbana Files (tom 1)
Blade Song
Shiloh Walker, Inc
2012-08-01
2012-08-01

Wow ta książka naprawdę mi się podobała. Mamy w niej wszystko co lubię w historiach paranormalnych: wyraziste postacie, sporo akcji, tajemnice, ciężka przeszłość. I kto nie lubi opowieści romantycznych od nienawiści do miłości, lub chociaż namiętności? 😊 Kit to ciekawa postać. Nie do końca człowiek, ale również nie zmienna czy wampir. Jej siła pochodzi raczej z hartu ducha, odwagi (czy jak to nazywa Damon – głupoty :P),niż z siły fizycznej, chociaż w tym elemencie jest również dobra. Podobało mi się jej monologi wewnętrzne. Cieszę się, że autorka nie zrobiła z niej zimnej maszyny. Dziewczyna ma swoje demony, ale również dużą empatię, zwłaszcza do dzieci. Na pewno mocno interesujący są 2 różni bohaterowie męscy: Damon i Jude. Na pewno bliżej autorka pokazała nam Damona i z początku trudno było go zaszufladkować. Taki „duży” kocur :P jego cisza czy sarkastyczne powiedzonka były fajnie wpasowane w relację z Kit. Na pewno pomiędzy tą dwójką jest silna chemia i przyciąganie. Mam nadzieję, że po „ugryzieniu” dostaniemy więcej od nich 😊 Jude to osobny przypadek. Z początku wydawało mi się, że będzie głównym rywalem, ale pod koniec chyba będzie i jest wrogiem numer 1 (po wyeliminowaniu przez Damona jego alfy). Bardzo podobała mi się scena w łazience, kiedy wtargnął w sen Kit i późniejsze jej zachowanie. Autorka świetnie to napisała. Dało się odczuć jej strach i przerażenie i czystą siłę przetrwania. Mamy w tej książce w dostatku magii, czarownic, wampirów, walki na miecze (łuk śpiewający też się znalazł),aligatorów i również „specjalnych policjantów”. Akcja mknie, że nie da się przy niej nudzić 😊 aż chce się sięgnąć po następną część 😊

2073

Muszę przyznać,że bardzo spodobała mi się ta opowieść i nasi bohaterowi. Jude od początku był tym czarnym charakterem ale nie spodziewałam się,że on chce zabic Kit, choć cały czas twierdził,że nigdy jej nie skrzywdzi,kłamał w żywe oczy, on bał się,że Kit wpadnie na trop tego ,że ludzie robili sobie polowanie na zmienne dzieci, a on był ich całym organizatorem, w drogę wszedł mu Damon, który jak zobaczył Kit i jej styl ,charakter, jak walczy o to by uwolnić te wszystkie dzieciaki to zakochał się w niej , choć na początku nie ufał jej zresztą z wzajemnością, ale gdy zobaczył jej blizny na ciele , wiedział,że nie miała słodkiego życia, ale najgorsze były jej blizny na sercu , które nigdy się nie zagoją, ale jak to powiedziała Kit z blizn , które jej zrobił Demon na nadgarstku bardzo się cieszyła, bo była oznaka miłości Damona, ona była jego na zawsze i choć musiał posprzątać w swoim Klanie po zabiciu szalonej Alfy , to też będąc nowym Alfą musiał zostawić Kit na jakiś czas, a ona musiała dokończyć swoją robotę tutaj na miejscu i dorwać ludzi ,którzy zabili Korę i inne dzieci zmiennych. Jude mam wrażenie,że jeszcze da znać o sobie i będzie chciał się zemścić na Kit i Damonie ta książka o zmiennych była inna niż te , które wcześniej czytałam i byłam nią zafascynowana.

• FANTAZY/PARANORMAL
  • ♥ Colbana Files