Świat w pudełku

Katarzyna Rupiewicz Wydawnictwo: Genius Creations fantastyka, fantasy, science fiction
Genius Creations
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-03-31

Okładka książki Inkszy welt Anna Askaldowicz, Michał Cholewa, Marta Magdalena Lasik, Michał Niedźwiedzki, Katarzyna Rupiewicz, Agnieszka Żak
6,6
Inkszy welt Anna Askaldowicz, M...
Okładka książki Smokopolitan 8 (1/2017) Karolina Fedyk, Megan Grey, Marta Krajewska, Magdalena Kucenty, Justyna Lech, Paweł Majka, Artur Olchowy, Radek Rak, Katarzyna Rupiewicz, Martyna Walerowicz
8,0
Smokopolitan 8... Karolina Fedyk, Meg...
Okładka książki Dreszcze Kinga Bągard, Piotr Dudek, Emil Gieras, Bartłomiej Grubich, Anna Grzanek, Artur Jastrzębowski, Jacek Kalinowski, Grzegorz Kałużny, Grzegorz Kopiec, Marta Krajewska, Katarzyna Rupiewicz, Joanna Rybka, Jakub Rykowski, Piotr Skurzyński, Anna Szumacher, Katarzyna Tomczyk, Istvan Vizvary, Martyna Walerowicz, Kosma Woźniarski
7,4
Dreszcze Kinga Bągard, Piotr...

Bardzo ciekawa. Mnie wciągnęła, choć przez pierwsze kilka stron trzeba było się przebić. Są gdzieniegdzie słabsze momenty, ale jako całość wciągnęła na szybko. Aż się prosi, żeby na bazie "Świata w pudełku" stworzyć całą fajną serię postapo, czego oczywiście autorce życzę. Świetna lektura.

Książka pisana bardzo lekkim piórem, szybko i płynnie się ją czyta. Mamy tutaj postapo, trochę magii i ciekawie wykreowany świat. Brzmi jak zapowiedź dobrej książki, no właśnie.. jednak to tylko zapowiedź. Niesamowicie wynudziłam się podczas lektury, dosłownie znużona przewracałam kolejne kartki i patrzyłam ile jeszcze żeby dobrnąć do końca. Widziałam wiele pozytywnych...

rewelacyjna pozycja, chyba najlepsza beletrystka jaką czytałem od bardzo dawna, jeśli chodzi o książki napisane w tym stuleciu. Nienachalne stopniowe wprowadzanie w całkiem ciekawy świat. Intrygujące postacie, które bez trudu rozróżniałem i kojarzyłem (nie jest to oczywiste w wielu pozycjach). Konsekwentna fabuła, zwroty akcji wciągające. Aż zastanawiam się czemu nie dałem...

1960

87/2020 (A)

Mam bardzo mieszane uczucia wobec tej książki. Niby jest to fajna, ciekawa lektura, ale z drugiej strony brakuje tu jakiegoś wyraźniejszego zarysowania świata czy bohaterów. Całość jest mocno enigmatyczna. O ile historia i charaktery bohaterów jeszcze jakoś się bronią, tak opis świata jest bardzo pobieżny. Brakowało mi tu jakiegoś dokładniejszego wydarzenia co dokładnie się...

Ciekawy pomysł, bardzo dobre wykonanie. Rewelacyjna. Polecam jak najbardziej

Bardzo się cieszę, że w Polsce są autorzy którzy potrafią pisać dobre fantasy. Książka jest zaskakująca podejściem do otaczającego bohaterkę świata. Brawo chętnie sięgnę po inne książki autorki.

Niezła, pomysł jest, akcja rozwija się ciekawie. Dla mnie brak wyjaśnienia pewnych kwestii i zakonczenie jakieś takie słabe. Może autorka zostawiła sobie furtkę na dalsze części?

Bardzo ciekawa i wciągająca przygoda. Czytając kolejne rozdziały coraz bardziej stawałem się częścią ekipy próbującej zmienić świat. Jednak bardziej niż sama fabuła, zaciekawił mnie sposób przedstawienia nieludzi próbujących wykazywać ludzkie emocje. Jeśli chodzi o wątek "postapo" -zdecydowanie przypadła mi do gustu przyszłość, stworzona przez autorkę.

Nie powiem, historia ciekawa, trochę zagmatwana,,
W pewnych momentach czułem się zagubiony i nie widziałem co się dzieje.

Dyskusje

• 2019
  • 2018
  • 2020
  • Audiobook
  • Nieprzeczytane z kiciusiowej półki
  • Na celowniku

Dodaj cytat z książki Świat w pudełku