Skandale angielskich dworów. Prywatne życie arystokracji

Marek Rybarczyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura faktu
Prószyński i S-ka
Literatura polska Anglia historia arystokracja
literatura faktu
Literatura polska Anglia historia arystokracja

To zdecydowanie pozycja dla miłośników brytyjskiego dworu, pełno w niej nazwisk które mi, laikowi, nic nie mówią. Dodatkowo sposób pisania autora potęgował moje zagubienie, dopiero od czasów II wojny światowej rozpoznawałam postacie i przywykłam do języka autora.

Spodziewałam się bardziej współczesnych czasów, a to sięga jeszcze 17 wieku.

Książka ogólnie w porządku, jednak irytujące było mieszanie informacji, w taki sposób, że czytelnik wiedział mniej niż po przeczytaniu danego fragmentu.

„Nie są ważne fakty, ważne, by nie dać się złapać” – kto bogatemu zabroni ??
Życie arystokracji „ciężkie” jest, muszą się sporo natrudzić, aby zaistnieć i się wyróżniać, a przede wszystkim zaistnieć w pamięci zwykłych śmiertelników. Po pierwsze mają być ekstremalnie ekscentryczni, po drugie wydawać tyle pieniędzy za życia, aby ich potomkowie zbankrutowali. Zdjęcie na...

Dzisiaj mam dla Was recenzję świetnej książki, słowo daję, że spędziłam przy niej kilka bardzo przyjemnych godzin. Brytyjska rodzina królewska niesamowicie mnie fascynuje, szaleje na punkcie wszystkich możliwych książek, w których mogę przeczytać o losach jej członków. Dziś niezwykle popularni na całym świecie są bracia William i Harry, recenzję biografii ostatniego...

Na fali niedawno odbytego ślubu księcia Harry’ego czy popularności znakomitego serialu “The Crown”, coraz bardziej jesteśmy ciekawi, co działo się za zamkniętymi drzwiami angielskich rodów.

Autor książki “Skandale angielskich dworów” w sposób zabawny i ciekawy, uchyla nam ich tajemnicę.

Skandale angielskiej arystokracji nie widzą światła dziennego i nie są tak szeroko...

Autor opisuje zachowania angielskich arystokratów-zdrady, ekscentryzm, trwonienie fortun. Książka pisana w sposób bardzo chaotyczny, można sobie darować.

Dyskusje

• 2018