Magia złota Kroniki Tortallu 2

Okładka książki Magia złota Kroniki Tortallu 2 Tamora Pierce
Okładka książki Magia złota Kroniki Tortallu 2
Tamora Pierce Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Kroniki Tortallu (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki Tortallu (tom 2)
Jaguar
2015-10-21

Becca tym razem staje naprzeciwko fałszerzy srebra. Do pomocy ma Clary, Apsik i Klapsa. Nowe miasto, nowi wrogowie, nowe Psy i nowi przyjaciele. To właśnie tych starych przyjaciół mi tutaj brakuje! Pierwszą część uważam za lepszą, jednak gorąco polecam obie

Pierwszy tom trylogii "Kronik Tortallu" spodobał mi się na tyle, że z miłą chęcią sięgnęłam po kontynuację.

Od wydarzeń z "Klątwi opali" minęło półtora roku i Becca stała się pełnoprawnym psem. Ponownie bardzo zżyłam się z bohaterką i innymi postaciami z książki, również tymi nowymi. Widać, że Tamora Pierce była bardzo dokładna, gdy tworzyła wszystkich uczestników wydarzeń i oddała świetnie ich charakter, czy to osób walczących po stronie dobra czy tych złoczyńców.

Tym razem autorka skupia się bardziej na zagadce kryminalnej niż na magicznych mocach Rebecki, które schodzą na dalszy plan. Dosyć szybko dostajemy odpowiedź na pytanie, kto stoi za tymi wszystkimi sfałszowanymi monetami, ale trzeba było to jakoś udowodnić. Tamora Pierce potrafiła wywołać u mnie czasami szeroki uśmiech na twarzy – niektóre sceny były bardzo rozweselające. Lekkie pióro autorki sprawiło, że ponownie szybko wciągnęłam się w lekturę. Czas spędzony z nią wspominam miło, szkoda tylko, że nie ma przetłumaczonego tomu trzeciego.

Rewelacyjna i wciągająca książka o dalszych przygodach Rebeccy Cooper. Bardzo ciekawa książka o interesującym wątku postacie sprawiają wrażenie tak realistycznych, że chcesz jednego szturchnąć i pomóc w dochodzeniu! ( Przynajmniej ja miałam takie wrażenie :) ) Polecam fanom fantasy i lekkiej przygody.

„Magia złota” przypadła mi do gustu. Akcja powieści wciąga i ciekawi. Chciałam jak najprędzej dowiedzieć się, kto dowodzi rzeczoną szajką fałszerzy pieniędzy. Do tego świat przedstawiony wzbogaciła nowa sceneria miasta portowego. W książce czuć było atmosferę nadmorskich oberży. Zdecydowanie zmiana otoczenia przydała się to również Rebecce, która zaprezentowana w nowych okolicznościach, trochę zyskała w moich oczach.

„Magia złota” jest trochę przegadana. Rozrosła się aż o ponad osiemdziesiąt stron w stosunku do swojej poprzedniczki. O ile spora objętość w przypadku pierwszego tomu cyklu jest uzasadniona, to w drugim nie ma takiej potrzeby, zwłaszcza że nie dowiedziałam się zbyt wielu nowych rzeczy o świecie przedstawionym.

Owszem, przyznam, że wciąż wprawiał mnie w zakłopotanie fakt, iż główna bohaterka nazywa swoje piersi „brzoskwinkami”.

Niezwykle ciekawa i intrygująca historia. Z tego co czytałam autorka obawiała się, że fuszerstwo pieniędzy może nie być zbyt ciekawe, ale moim zdaniem nie miała się czym martwić, bo stworzyła z tego niezwykle ciekawą i wciągającą opowieść.
Polecam i czekam na następną część o odważnej i lekko lekkomyślniej Rebecce Cooper :)

Kompletnie zakochałam się w tej serii. Jest jedną z moich ulubionych. Wartka akcja, poszukiwania fałszerzy monet.
Z niecierpliwością będę czekać na ostatni, trzeci tom :)

Z niecierpliwością będę czekać na ostatni, trzeci tom :)

świetna <3

świetna <3

Bardzo niedoceniana seria. Ja znalazłam przez przypadek w bibliotece ale po pierwszym tomie naprawdę sądzę jedno cudo.
Dużo akcji, fajny klimat i świetni bohaterowie.

Dużo akcji, fajny klimat i świetni bohaterowie.

Mysle ze jest to bardzo niedoceniona seria.
Wszystko dzieje sie w dosc odleglych czasach,
przypominajacych nieco nasze sreniowiecze,caly czas cos sie dzieja,az trudno oderwac sie od czytania.
Szkodz tylko, ze nie ma dalszych czesci.

Mysle ze jest to bardzo niedoceniona seria.
Wszystko dzieje sie w dosc odleglych czasach,
Szkodz tylko, ze nie ma dalszych czesci.

Jedynka podobała mi się bardziej. Ta część mnie wymęczyła.

Jedynka podobała mi się bardziej. Ta część mnie wymęczyła.

• Chcę kupić

Tamora Pierce Magia złota Zobacz więcej