Lista obecności. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci

Średnia ocen

6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Epea. Pismo literackie Agnieszka Pajączkowska, Judyta Sierakowska, Waldemar Smaszcz, Krzysztof Szubzda, Maksymilian Tchoń, Karol Wojtyła
Ocena 9,0
Epea. Pismo li... Agnieszka Pajączkow...
Okładka książki Rysa na raju. My i niepełnosprawni Judyta Sierakowska, praca zbiorowa
Ocena 5,5
Rysa na raju. ... Judyta Sierakowska,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
387
305

Na półkach: ,

"Lista obecności"- to próba pokazania, czym jest posiadanie niepełnosprawnego dziecka z perspektywy ojców, a jednocześnie osób znanych jako artyści, naukowcy, społecznicy, przedsiębiorcy i biznesmeni.
Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci pokazują, jak wokół osób słabszych tworzy się przyjazna, solidarna wspólnota. Przewija się w nich idea opiekuńczego państwa. W przyszłej, starzejącej się i pustoszejącej Europie państwo będzie musiało wspomóc wszystkich niepełnosprawnych (...) Ojcowie wprowadzają swoje „nienormalne” dzieci w normalny świat. Ich udział w kulturze i obecność w życiu publicznym to jedna z największych, niedocenionych zdobyczy ostatnich dekad.
Bohaterami książki są:
Bartek Królik – muzyk, wokalista, aranżer, dwukrotny laureat nagrody Fryderyk.
Arkadiusz Bis – pomysłodawca i realizator internetowej Encyklopedii Pomorza Zachodniego.
Wiktor Bachnik – nieznany ojciec znanego dziecka Staszka Fistaszka.
Kobas Laksa – artysta sztuk wizualnych, fotograf, filmowiec, scenarzysta.
Tomasz Karasiński – Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej
Stanisław Sulenta – strażak, st. Brygadier w stanie spoczynku, były prorektor SGSP
Jacek Zalewski – niegdyś biznesmen, obecnie prezes Stowarzyszenia Dobra Wola, były doradca Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
Bogusław Kotula – biznesmen, prezes Zarządu firmy Mokate.
Zbigniew Izdebski – pedagog, seksuolog, jeden z bardziej rozpoznawalnych polskich naukowców

"Lista obecności"- to próba pokazania, czym jest posiadanie niepełnosprawnego dziecka z perspektywy ojców, a jednocześnie osób znanych jako artyści, naukowcy, społecznicy, przedsiębiorcy i biznesmeni.
Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci pokazują, jak wokół osób słabszych tworzy się przyjazna, solidarna wspólnota. Przewija się w nich idea opiekuńczego państwa. W...

więcej Pokaż mimo to

avatar
124
8

Na półkach:

Lista obecności - tak ważna w przypadku dzieci chorych, dzieci niepełnosprawnych, przy których rodzicielstwo jest drogą trudną, przy których rodzic musi dojrzeć bardziej niż inni, zejść często do piekieł choroby i zachować człowieczeństwo. Zbyt często to też wybór - czy zostać, nie z dzieckiem, lecz z niezrozumiałą chorobą ponad siły, która zmienia wszystko. A przecież są światy inne niż ten, łatwiejsze i dostępne, w których chore dziecko nie będzie szukać ojca. I to jest opowieść o tych ojcach, którzy zostali w świecie, o którym nigdy nie marzyli, który musieli poskładać sobie w niezrozumieniu - także własnym, w niezgodzie, w cierpieniu. Próbować szukać sensu, a jeśli go nie ma - odpuścić i się pogodzić. W tym wszystkim, chociaż to opowieści ojców, zawsze były mamy, żony - nazywane przez nich bohaterkami, bez których wszystko byłoby cięższe, które brały na siebie codzienność wydłużoną i umęczoną chorobą dziecka, w której każda iskierka radości rozpalała ogień dający siły na kolejny dzień. Bo kobiet nie brakuje na listach obecności przy chorych dzieciach. A ta książka daje świadectwa tych (wciąż w mniejszości) ojców, którzy każdego dnia decydują się powiedzieć "obecny".

Lista obecności - tak ważna w przypadku dzieci chorych, dzieci niepełnosprawnych, przy których rodzicielstwo jest drogą trudną, przy których rodzic musi dojrzeć bardziej niż inni, zejść często do piekieł choroby i zachować człowieczeństwo. Zbyt często to też wybór - czy zostać, nie z dzieckiem, lecz z niezrozumiałą chorobą ponad siły, która zmienia wszystko. A przecież są...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    17
  • Przeczytane
    5
  • Posiadam
    3
  • Domowa biblioteczka
    1
  • Reportaż|Literatura faktu
    1
  • E-book
    1
  • Autobiografia/biografia/wspomnienia
    1
  • Teraz czytam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Lista obecności. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci


Podobne książki

Przeczytaj także