Pollyanna

Okładka książki Pollyanna
Eleanor Hodgeman Porter Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM, Waza Cykl: Pollyanna (tom 1) Seria: Klasyka literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
1997-01-01
Władysław Juszkiewicz
klasyka młodzieżowa współczesna

więcej Więcej

Pollyanna to historia jedenastoletniej sierotki, której mama zmarła kiedy była bardzo mała. Razem ze swoim tatą grała w ,,glad game" czyli grę polegającą na byciu zadowolonym z tego co się ma. Niestety tata dziewczynki również odchodzi z tego świata i Pollyanna zostaje zmuszona przenieść się do swojej ciotki. Jednak ona jest zimną kobietą trzymającą się na dystans. Jednak...

Zbyt mocno przypomina Anię Shirley. I to jedyny minus.

Absolutnie książka mojego życia ❤ Po tylu latach wciaz doprowadziła mnie do łez, a to niewielu książkom się udaje.

Nie zachwyciła mnie tak, jak chciałam, żeby mnie zachwyciła i koszmarnie przypomina mi "Anię z Zielonego Wzgórza". Zawiodłam się. :(

Ulubiona książka mojego dzieciństwa. Czytałam ją wielokrotnie, w tym także mojej córuni.

Książka do której miło wrócić. Główna bohaterka uczy radości, lojalności, autentyczności. Pollyanna jest szczera, uśmiechnięta i pełna ciepła, którym otacza czytelnika:)

Książka piękna, wzruszająca. Sama jestem w sytuacjj, w której z mężem walczymy o jego powrót do sprawności. Nie zdawałam sobie sprawy, że gramy bardzo często mimowolnie w zadowolenie. Książka pozostanie ze mną i będę do niej wracać. Zawsze może być gorzej i zawsze warto zachwycać się światem, przyrodą i ludźmi.... Polecam gorąco!

Każda nastolatka powinna przeczytać by nauczyć się pozytywnego myślenia i zobaczyc jak wygląda świat bez mediów społecznosciowych.

Bardzo wartościowa książka

Niby książka dla nastoletnich dziewczynek jednak ma coś urzekającego w sobie. Świetna na 1 wieczór.

6 398
    1 618