Wieża z piasku

Agata Marzec Wydawnictwo: Replika literatura piękna
Replika
2018-03-06
2018-03-06

Okładka książki Wieża Sebastian Adamski, Alicja Choroszewska, Paulina Gubała, Andrzej Kaczmarczyk, Jacek Kalinowski, Maria Kocot, Katarzyna Kownacka, Tomasz Kozłowski, Joanna Madej, Agata Marzec, Marcin Nadratowski, Agata Policht, Kamila Szmigila, Zyta Trych
Wieża Sebastian Adamski, ...

Historia bardzo prawdziwa i zaskakująca Niny Ciesielskiej od wielu lat prowadzi nudne i przewidywalne życie, kontrolowane przez nadopiekuńczą matkę oraz wścibskie koleżanki z biura. Żyje samotnie, porzuciwszy dawne zainteresowania artystyczne. Jej codzienność wypełnia praca księgowej na dwóch etatach. Rutyna drażni ją i uspokaja jednocześnie. Pewnego dnia odbiera telefon od Jerzego.
Bardzo ceniony przedsiębiorca lokalnie obiecuje Ninie rewolucyjną zmianę w jej dotychczasowym życiu. Dlatego Nina musi wybierać, albo przystanie na jego warunki zrealizuje swoje marzenia o lepszym życiu, albo będzie wierna swojej nieustannej, bezpiecznej bez przerwy rutynie.

Fabuła bardzo dobra, akcja wartka i trzymała w świetnym napięciu.
Jestem pod pozytywnym wrażeniem tej książki, jestem zachwycona, urzekła mnie od pierwszych stron do samego końca.
Styl pisarki Agaty Marzec wspaniały, lekkim, przyjemnym językiem napisana książka.
Zrelaksowałam się przy lekturze, była cudna, wzruszająca.

Moi drodzy dziś porozmawiamy o sztuce manipulacji i motywach ludzkich zachowań. Każdy z nas chce czuć się piękny, kochany i doceniany. Chcemy mieć w życiu kogoś, w oczach kogo będziemy postrzegani jako najlepsi. Jednak, jak się za chwilę przekonacie, często zdarza się tak niestety, że te wszystkie słowa uznania, które słyszymy, nie mają pokrycia w rzeczywistości, a są jedynie narzędziem w perfekcyjnej sztuce manipulowania nami dla uzyskania korzyści przez manipulatora.

Nina Ciesielska, główna bohaterka powieści Agaty Marzec „Wieża z piasku” prowadzi bardzo spokojne, wręcz monotonne, przesiąknięte nudą życie. Jej codzienność w samotnej egzystencji wypełnia praca księgowej na dwóch etatach. Choć jej dni nie są ekscytujące, taki tryb życia daje jej poczucie bezpieczeństwa. Pewnego dnia życie naszej bohaterki wkracza na zupełnie nowe tory. Jeden telefon zmienia wszystko. Jerzy Dębski jest cenionym przedsiębiorcą, który uważa się za pioniera nowej idei życia zgodnie z naturą dla dobra ludzkości. Mężczyzna prowadzi firmę, która zajmuje się budową glinianych domów. Kadra jego zaufanych pracowników to najbardziej wykwalifikowane w swojej dziedzinie osoby. Nina otrzymuje od Jerzego ofertę pracy w „Glinianej oazie”. Nasz geniusz roztacza przed kobietą wizję wspaniałego życia pod warunkiem, że zgodzi się wyjść poza swoją strefę komfortu i na jego zasadach dołączy do grona jego pracowników. Tylko od kobiety zależy, jaki kierunek obierze jej życie. Ale czy na pewno?

Jeśli chcecie się przekonać, zapraszam na boga na dalszą część recenzji.
/kocieczytanie.blogspot.com/2018/06/pionier-czy-manipulant.html

Właśnie skończyłam lekturę książki Agaty Marzec. Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu pisarskiego autorki, choć, jak wyczytałam, dopiero "raczkuje" ona w świecie literatury. Historia zaskakująca, pal licho, czy prawdziwa! Rzadko zdarza się nie móc przewidzieć biegu wydarzeń i roli, jaką mogą odebrać w fabule drugoplanowi bohaterowie. Język - mistrzostwo świata! Od pierwszych stron nakazuje czytelnikowi odrzucić wszystko i skupić się tylko na nim. Poza tym, z tej wieży naprawdę widać małość człowieka...

Niestety nie przebrnęłam do końca. Co brałam do ręki, to zasypiałam.

Niestety nie przebrnęłam do końca. Co brałam do ręki, to zasypiałam.

Język wyjątkowy, jednak sama fabuła strasznie rozciagnieta, do połowy wręcz nudna.

• Polscy autorzy
  • Sprzedałam/wymieniłam
  • 9 - Biblioteczka E-booków
  • Polska literatura
  • Dysk

Dodaj cytat z książki Wieża z piasku