Olive Kitteridge

Okładka książki Olive Kitteridge
Elizabeth Strout Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: Olive Kitteridge (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Olive Kitteridge (tom 1)
Olive Kitteridge
Wielka Litera
2018-01-17
2018-01-17
Ewa Horodyska
choroba córka kobieta literatura amerykańska matka miłość do rodziny powieść obyczajowa relacje rodzinne samotność szpital uczucie wspomnienia
Inne

więcej Więcej

Ładna, emocjonalna opowieść, ale trochę zbyt chaotycznie napisana i momentami niezrozumiała :/ Takie odniosłam wrażenie, a szkoda, bo np. sam pomysł z początku miał duży potencjał.

Niestety, bardzo mnie wynudziła ta powieść. Nawet słuchając audiobooka nie dałam rady przebrnąć przez ostatnie 50 stron. Czegoś tu zabrakło. Suche historie różnych bohaterów.

Rozczarowanie...tym razem serial lepszy od książki

Klimat, który otwiera wyobraźnię, wycisza i pociąga. Lubię, gdy występuje w książkach i ta pozycja ma go sporo. Nie brakuje tu także charakterów, skomplikowanych relacji i niewypowiedzianych słów. Mądrość tej książki zachwyciła mnie. Relacje między ludźmi są tak różnorodne i tak nie wyklarowane, że łatwiej o wrogość czy urazę niż o otwartą rozmowę i wypowiedzenie swoich...

Książka-snój. Snuje historie nudne i zwyczajne, okraszone banalną mądrością od czasu do czasu. Bohaterowie przeciętni i wkurzający, słabi. Wiele razy czytając myślałam: "Co za nudy! Elizabeth Strout, nigdy więcej!". A jednak. Zakończenie mnie uwiodło. Na tyle, że jeszcze kiedyś, może niedługo, znowu się z bohaterami pani Strout posnuję.

Przeczytałam ją pod tytułem "Okruchy codziennosci", który trochę lepiej nastraja co do tego, o czym ta książka jest. Pięknie uchwycone niuanse ludzkiej natury. Nie ma tu wartkiej czy w sumie jakiejkolwiek akcji, bo na pierwszym planie są ludzie, tacy jakimi są. Nie dziwię się, że ta pozycja spotkała się z dużym uznaniem, wydaje mi się bowiem, że mało jest lektur, które są ...

To ten rzadki przypadek kiedy serial przebija książkę.

Na początku byłam trochę zdziwiona, gdyż byłam przekonana że powieść będzie o głównej bohaterce jak w „standardowej” książce. Dostajemy jednak opowiadania o bohaterce przez pryzmat mieszkańców małej miejscowości, ale także jej samej. Świetny styl. Takie historie i tacy ludzie mogliby istnieć w każdej niewielkiej mieścinie. Podoba mi się jak jest przedstawione życie...

Groch z kapusta. Niby tytul Olive K. A jest o wszystkich wokół. Zwykle codzienne sprawy, rozterki. Zadnego konkretnego wątku.

Książkę nadrobiłam wiele lat po kilkukrotnym obejrzeniu serialu. Olive literacka bardziej antypatyczna, choć i bardziej może jeszcze cierpiąca. Cudownie zbudowany mikroświat małomiasteczkowej społeczności.

1 744
    1 646