Sklepik z zabawkami

Marcin Rusnak Wydawnictwo: Oficyna wydawnicza RW2010 fantasy, science fiction
Oficyna wydawnicza RW2010
2017-12-20
2017-12-20
zbiór Rusnak rw2010 fantastyka sf fantasy wampir człowiek sklep zabawki postapo steampunk horror groza opowiadania

Okładka książki O!Fka: Literacki Kwartalnik Fantastyczny #11 Bartosz Berezowski, Katarzyna Borucka, Julia Gierczak, Ignacy Kitłowski, Martina Mandera-Rzepczyńska, Natalia Maślej, Redakcja magazynu O!Fka, Radek Rak, Marcin Rusnak
O!Fka: Literac... Bartosz Berezowski,...
Okładka książki Nowa Fantastyka 488 (05/2023) Simone Heller, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Marcin Rusnak, Marta Ryczko, Szymon Stoczek, Wojciech Szyda, Peter Watts
Nowa Fantastyk... Simone Heller, Reda...
Okładka książki Fantazmaty 3 Joanna W. Gajzler, Antoni Kaja, Filip Laskowski, Przemek Morawski, Marcin Rusnak, Magdalena Świerczek-Gryboś
Fantazmaty 3 Joanna W. Gajzler, ...

Marcin Rusnak genialnie pisze opowiadania. Po raz kolejny się o tym przekonałem czytając “Sklepik z zabawkami”. Jest tutaj i horror, i fantastyka, i postapo. Każda jedna historia niezapomniana. Polecam gorąco.

Bardzo równy zbiór opowiadań. Największe wrażenie zrobiły na mnie opowiadania:
- Fort na wzgórzu - wampiry w konwencji średniowiecznej. Ożywcze podejście do ogranej konwencji.
- W labiryncie - autor w posłowiu pisze, że pomysł dojrzewał w nim około 6 lat, a samo opowiadanie tworzył przez pół roku. I to widać. Mamy tu przekształcony na kilka sposobów mit o Ariadnie i Tezeuszu, który jest przekazem tego, czego bohater nie chce powiedzieć wprost. Fenomenalny tekst.
- Zbudź się - tekst o miłości rodzicielskiej. Choć moim zdaniem plot twist jest łatwy do rozszyfrowania, to nie przeszkodziło mi to docenić opowiadanie jako całość.

Bardzo równy zbiór opowiadań. Największe wrażenie zrobiły na mnie opowiadania:

2062

Bardzo mocne 8 za bardzo zaskakująco dobry zbiór opowiadań!

Szerokie spektrum - od fantasy, poprzez grozę, horror, sci - fi i humor:) Czuć luz i duży dystans w tych historiach i może dzięki temu czyta się je lekko i z wielką przyjemnością:)
Wieje różnorodnością i klimatem, w każdym opowiadaniu innym i zaskakującym.
I pomimo że nie znoszę opowiadań - te połknęłam z zaskoczeniem i dziką rozkoszą XD

I tylko ta okładka... ZUPEŁNIE nie oddaje klimatu.

POLECAM!!!

Bardzo mocne 8 za bardzo zaskakująco dobry zbiór opowiadań!

Wieje różnorodnością i klimatem, w każdym opowiadaniu innym i zaskakującym.
I pomimo że nie znoszę opowiadań - te połknęłam z...

Bardzo dobre opowiadania, podziwiam wszechstronność gatunkową, bardzo mnie rozbawiło opowiadanie pokrętnie nawiązujące do historii komiksowych superbohaterów.

mysle ze fanom fantastyki i sci fi sie spodoba. Ja fanka nie jestem ,ale dosc milo spedzilam czas. autor ma talent do opowiadania i formowania slow tak ze latwo sobie wyobrazic wszystko.

• Brak Legimi A
  • Na tablecie
  • Posiadam - nie przeczytane
  • Mam ebooka2 - epub
  • Biblioteczka domowa III

Dodaj cytat z książki Sklepik z zabawkami