Stacja centralna

Zysk i S-ka
2017-07-24
2016-05-01
Michał Jakuszewski
inwigilacja kosmos literatura hebrajska niebezpieczeństwo science fiction walka o przetrwanie wirtualna rzeczywistość wizja przyszłości wojna Ziemia Ziemianie
Inne

Okładka książki Księga magii Eleanor Arnason, Elizabeth Bear, John Crowley, Andy Duncan, Kate Elliott, Matthew Hughes, Megan Lindholm, Scott Lynch, George R.R. Martin, Garth Nix, K.J. Parker, Rachel Pollack, Tim Powers, Lavie Tidhar, Greg Van Eekhout, Ysabeau S. Wilce, Liz Williams
Ocena 6,9
Księga magii Eleanor Arnason, El...
Okładka książki Nowa Fantastyka 456 (09/2020) Paweł Majka, Aleksandra Radlak, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Lavie Tidhar
Ocena 6,7
Nowa Fantastyk... Paweł Majka, Aleksa...
Okładka książki Księga Mieczy Daniel Abraham, Elizabeth Bear, C.J. Cherryh, Kate Elliott, Robin Hobb, Cecelia Holland, Matthew Hughes, Ellen Kushner, Rich Larson, Ken Liu, Scott Lynch, George R.R. Martin, Garth Nix, K.J. Parker, Lavie Tidhar, Walter Jon Williams
Ocena 6,6
Księga Mieczy Daniel Abraham, Eli...

Wynudziłem się. Aczkolwiek kreatywna projekcja przyszłości. Niemniej niczym nie zachwyca.

"Stacja Centralna" to powieść napisana pięknym, barwnym, wręcz lirycznym językiem, w którym da się wyczuć echa prozy Raya Bradbury'ego, z pomysłami których nie powstydziłaby się Ada Palmer, popularna w Polsce dzięki serii Uczta Wyobraźni. A jednak Lavie Tidhar pisze unikatowo, kreuje światy i postaci niczym najlepsi i najważniejsi spośród tuz literatury sci-fi, jak choćby...

Książka o wszystkim i o niczym. Podziwiam świat, nie mając pojęcia o czym jest ta historia... Taki chaotyczny zlepek sytuacji obyczajowych z codziennego życia mieszkańców Stacji Centralnej, ubarwiany wstawkami informacyjnymi na temat funkcjonowania ichniejszego świata.

Czyta się lekko, ale nie wiadomo co się czyta i po co się to czyta, dlatego ciężko pozostać...

Niestety, nie byłem w stanie ukończyć książki. Specyficzny styl pisania autora zmęczył mnie. Niektóre rozdziały wciągnęły mnie a niektórych nie byłem w stanie ukończyć.

Jest to moim zdaniem jedna z ciekawszych pozycji z półki fantastyki naukowej z jaka miałem do czynienia w ostatnich latach wnosząca w jej zakurzoną schematami formułę lekki powiew świeżej przewietrzającej twórczości. Wyjątkowość ta nie objawia się pod postacią eksplozji futurystycznych fajerwerków nasycających neurony wysokokalorycznymi wizjami z zakresu nauki i techniki...

Jak na fantastyke to bardzo przyjemna i ciekawa książka. Daje dużo do myślenia ta powieść. Fascynująca książka i ciekawa do tego stopnia , że trudno oderwać się od czytania.
Polecam

Książka tylko dla sympatyków sci-fi. Nie dobrnąłem do końca. Zniechęciło mnie brak jednostajnej fabuły. Każdy rozdział opowiada zupełnie o czymś innym.

Obyczajowa sci-fi. Dobrze i ciekawie zapowiadający się świat przyszłości, w którym ostatecznie nic się nie dzieje. Tylko dla miłośników takiego długiego opowiadania bez żadnych konkretów.

Niby zapowiada się dobrze, pomysł oryginalny... i nic poza tym. Co strona pojawia się nowy wątek, a autorka przez większość książki nie może się zdecydować, który (które?) z nich rozwinąć. W efekcie powstaje chaotyczna mieszanka światów rzeczywistych i wirtualnych, narkotycznych wizji postaci uzależnionych od używek syntetycznych jak i cyfrowych, wydarzeń z przeszłości,...

Wciągająca.

• 2018
  • Fantastyka
  • 2020
  • Ebook
  • Przeczytane w 2018
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Stacja centralna