Patrioci

Sana Krasikov Wydawnictwo: W.A.B. powieść historyczna
The Patriots: A Novel
Dorota Konowrocka-Sawa
W.A.B.
literatura amerykańska Dorota Konowrocka-Sawa powieść Nowy Jork ZSRR Ukraina Roosvelt Stalin Putin
The Patriots: A Novel
W.A.B.
powieść historyczna
Dorota Konowrocka-Sawa
Inne

Oficjalne recenzje i

Co dwa kraje, to nie jeden

Link do recenzji

Książka w dużej mierze historyczna z tłem rosyjskim. Ciekawe spojrzenie na realia tych trudnych czasów, na przewrotność życia. Nie jest to książka którą zabrałabym na wakacje, ale na pewno warta uwagi na jesienne wieczory.

Intrygująca saga rodzinna. W tle historia radzieckiego państwa i społeczeństwa. Realia sowieckiego raju w ciekawym opakowaniu.

Nierówna. Początek bardzo ciekawy, historia dziejąca się w przeszłości bardzo mnie wciągnęła, fragmenty współczesne dużo gorsze, a ostatecznie i tak się tym wszystkim zmęczyłam i uważam, że za dużo tego było. Gdyby była to historia osadzona tylko w przeszłości według mnie książka by zyskała.

Świetna

Czy można zarzucić młodej kobiecie- bohaterce książki- która chce rozpocząć życie 'na własny rachunek" podjęcie naiwnie głupiej decyzji? Otóż... NIE(!)
Bo skąd mogła przewidzieć, że każdy kolejny jej krok będzie uwikłany w chory system chorego państwa, że żeby jakoś żyć a nawet przeżyć musi zacząć "flirtować" z tym systemem....

"Patrioci" to solidny kawał literatury...

Ciężko mi ocenić. To nie jest zła książka, ale baaardzo nie mogłam przebrnąć, zwłaszcza przez pierwszą połowę. Myślałam, że dostane drugie "Ósme życie". Może to kwestia głównej bohaterki i jej wyborów, które od początku były dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

Odschłuchana jako audiobook. Słuchało się przyjemnie i miejscami bardzo wciągała. Łatwo można było wczuć się w bohaterów, wspaniale też przybliża historię.

Nie mogłam się oderwać. Może się momentami dłużyć, gdy są poruszane wątki polityczne, ale dla mnie dodawały smaczku całej powieści. Oczywiście nie polubiłam się z główną bohaterką, która nie myśląc o konsekwencjach dokonała pewnych wyborów, narażając nie tylko siebie, ale i bliskich. Mam wrażenie, że miała jakieś fikcyjne wyobrażenie o świecie. Gotowa była rzucić wszystko w...

Genialna. Wspaniale dzieło z wrażliwym i wyważonym kunsztem literackim.

O ludzkich wyborach, czasem nieracjonalnych i nieoczywistych, ale po prostu ludzkich.

• 2018
  • 2019