Pokraj

Andrzej Saramonowicz Wydawnictwo: Muza literatura piękna
Muza
literatura piękna
2018-05-23

Tę książkę albo się pokocha, albo znienawidzi. Specyficzny humor, specyficzny język. Mnie kupiła. Pełno tu odwołań do przeszłości, tej bliższej i dalszej. Czytanie tej książki może być wielką przyjemnością, o ile kupi się w całości oryginalną koncepcję autora.

Nie czytajcie tej książki!
Po pierwsze dlatego, że audiobook jest jedynie słuszną formą przyswojenia jej treści - Mistrz Gosztyła dopełnia ekscentryczność jej treści. Po drugie - nie słuchajcie jej w miejscach publicznych, ponieważ możecie narazić się na czysto polskie: "śmieszy cię coś <<purwa>>?", gdy w czytelniczym galopie oddacie się słuchowisku bez...

Specyficzny język do którego trzeba się przyzwyczaić, więc początek trochę trudny. Dosadność ocierająca się o wulgarność. Saramonowicz nie przebiera w słowach, ma swój charakterystyczny styl i – podobnie jak Joanna Chmielewska – potrafi drobne jedno spojrzenie opisywać przez pół strony w zabawny sposób. Trochę przez to jest dłużyzn i mam wrażenie przerostu formy nad...

Fantastycznie napisana książka! Jestem absolutnie oczarowana formą przekazu, bogactwem słownictwa, odniesień do historii i aktualnej sytuacji polityczno-społecznej Polski. Znakomicie się czyta, ale przede wszystkim słucha - polecam audiobooka i niezrównanego Krzysztofa Gosztyłę w roli lektora. Fabuła jest tu drugorzędna i, śmiem twierdzić, nieistotna. Język używany przez...

Zdecydowanie przereklamowana

Brrr

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Humor rewelacyjny, fabuła dość prosta ale chodzi tutaj o język, który bawi do łez.

Nie wiem jak się tę książkę będzie czytało za lat kilka, ale dzisiaj jest wyjątkowo aktualna, dotycząca dzisiejszej polityki i życia w naszym kraju. Super ciekawe spojrzenie na nasze społeczeństwo. Język może nie wszystkim odpowiada, ale dla mnie jest pięknym i bogatym.

Domyślam się, że miało byś śmiesznie, elokwentnie i błyskotliwie lecz nie wyszło.

Bełkot.

• 2018