Suka śmieje się ostatnia

Okładka książki Suka śmieje się ostatnia Madamme Connasse
Okładka książki Suka śmieje się ostatnia
Madamme Connasse Wydawnictwo: Feeria rozrywka
rozrywka
Madame Connasse se lâche!
Feeria
2018-01-17
2018-01-17
Marynia Bicz

Poznaj przepis na życie według jedynej słusznej filozofii Pani Suki!*

,,Może sprawiam miłe wrażenie, ale w wyobraźni uśmierciłam cię już TRZY RAZY."

Francuskie poczucie humoru jest bardzo specyficzne. Ale tylko tak specyficzny naród mógł spłodzić tak specyficzną postać. Przed Państwem:
Madame Connasse
po polsku:
Pani Suka

"Zaproszono mnie do restauracji z sugestią, żebym założyła swój niedzielny strój. Dobra myśl, ale zastanawiam się, kto jeszcze będzie w piżamie."

Pani Suka to hit francuskiego facebooka, który w postaci książki zagościł w Polsce. Ta niewielka książka zawiera "mądrości" na każdy temat [w sumie aż 12 kategorii!] : Suka. Instrukcja obsługi, Mężczyźni, Robota, Singielka, Bachory, Żarcie, Sport czyli co?, HEP!, godzina? Chrrrr, Zwierzaki, Sex, Złote myśli.

. "Suka śmieje sie ostatnia" to książka, na stronach której możemy odnaleźć pełne humoru i sarkazmu myśli.

,,Prawdziwa suka ma zawsze coś do powiedzenia".

Tak naprawdę ... jest to książka o każdym z nas. Autorka z odpowiednią nutą ironii i czarnego humoru przedstawia właśnie Nas, pokolenie XXI wieku. Nie zabraknie niekontrolowanych wybuchów śmiechu, ale także pewnej nuty refleksji. To książka, którą należy traktować z przymrużeniem oka, ale też taka, która zapewni wiele rozrywki i utwierdzi nas w tym, że jednak mamy coś ze stereotypowej suki.

"Potrzebuję nowych wrogów, bo starzy mnie już za bardzo lubią!"

Nie traktuj tej książki jako typowej książki. Nie czytaj wszystkiego od razu. Dawkuj riposty.
Książka przez swój format [kieszonka] może być zawsze przy Tobie!

Każde zdanie, każdy cytat ma w sobie to "coś", co sprawia, że jest niezwykle adekwatny do naszego życia. Autorka ukazała ludzkie życie z odpowiednią dozą sarkazmu i wyszło jej to znakomicie. Wszystkie cytaty i riposty okazały się niezwykle trafne, a zarazem przezabawne - rozbawiły mnie do łez! Gorąco polecam!

"Zakochałeś się już, czy mam przedefilować ci przed oczami jeszcze raz?"

Poznaj przepis na życie według jedynej słusznej filozofii Pani Suki!*

,,Może sprawiam miłe wrażenie, ale w wyobraźni uśmierciłam cię już TRZY RAZY."

Madame Connasse
po polsku:
Pani Suka

"Zaproszono mnie do restauracji z sugestią, żebym...

Może nie jest to literatura najwyższych lotów, ale można przeczytać dla poprawy humoru.

Nie można tego nazwać książka raczej, zbiorem cytatów zamkniętych w okładce. Jednak fajne gdy chce się człowiek oderwać i poszukać ciętej riposty.

Publikacja bardzo traci na tym, ze jest przekładem z j. francuskiego. Nie ma gry słów, nieraz sens jest kompletnie zatracony, a ogromna część tekstów jest oklepana. Czyta się szybko. Pewnie na półce pozostanie, bo jednak jest to coś innego.

Książka o ile mogę tak ją nazwać a raczej zbiór śmiesznych, ciekawych i wartych zapamiętania cytatów. Fajna jeśli chcecie zrobić sobie przerywnik od książek, albo na poprawę humoru.

Natrafiłam na nią totalnym przypadkiem, zdobyłam za przysłowiowe grosze. Kiedy łapie tzw. "doła" niezależnie od czego - ta książeczka to lekarstwo naturalne! Czyli dobry humor i śmiech. Mimo wielu niepochlebnych opinni ja polecam się z nią zapoznać, jeśli tylko macie taką ochotę! :)

Idealny przykład na to, jak zmarnować papier. Więcej nie trzeba.

Idealny przykład na to, jak zmarnować papier. Więcej nie trzeba.

To takie cudowne uczucie, kiedy masz zły humor, a twój ulubiony kurier przynosi Ci książkę, ale taką, że humor Ci się całkowicie poprawia, a każdy cytat analizujesz z własnych życiem. Mowa o książce Madame Connasse ,, Suka śmieje się ostatnia''.

Jest to tak zabawna książka, zbiór cytatów i złotych myśli, że siedzisz i się śmiejesz sama do siebie. Ja tak miałam. W tej książce mamy dwanaście rozdziałów, każdy inny, w każdym zabawne fragmenty. Chyba moim ulubionym rozdziałem był Suka i seks.

Czy tę książkę polecam? DEFINTYWNIE.

Wypożyczyłam z biblioteki, bo myślałam, że to będzie coś w stylu Pani Bukowej. Dostałam teksty z kwejka, demotywatorów i tego typu stron, tylko, że na papierze...

Lekka książeczka na poprawienie humoru. Nic ambitnego ale można się pośmiać.

Lekka książeczka na poprawienie humoru. Nic ambitnego ale można się pośmiać.

• Sprzedane
  • Rozrywka