Trust Again

Okładka książki Trust Again Mona Kasten
Okładka książki Trust Again
Mona Kasten Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Begin Again (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2018-06-06
2017-01-13
Ewa Spirydowicz

New Adult w najlepszym wydaniu

Interesujące przedstawienie relacji między parą głównych bohaterów. Były momenty lepsze i gorsze. Mimo wszystko ta część całej serii nieco mniej mnie wciągnęła.

Ta książka nie była zła, ale po przeczytaniu całej serii muszę przyznać, że zdecydowanie najmniej mi się podobała ze wszystkich pozostałych powieści Mony Kasten.
Owszem, Dawn, miała do przepracowania swoją traumę, ale nawet wiedząc o tym, okropnie traktowała Spencera. I relacja między dwójką głównych bohaterów, ich charaktery oraz dodatkowe zajęcie dziewczyny... cóż, to wszystko nie przekonało mnie do tej pozycji.

Spodobał mi się styl pisania Mony Kasten, więc jak przez przypadek natknęłam się na I tom tej serii, już nie mogłam się oderwać i sięgnęłam po kolejną część.
Byłam pewna, że będzie to kontynuacja relacji Allie i Kadena, więc byłam zaskoczona, kiedy okazało się, że historia się skupia na kimś innym, a mianowicie najlepszej przyjaciółce Allie– Dawn. Tym razem "łyknęłam" ten tom jeszcze szybciej i już czekam na wieczór, żeby zacząć czytać kolejną książkę z tej serii :)

Mimo fatalnego jak dla mnie początku dałam szansę tej historii. No i chyba nie żałuję, bo... bo jest piękna. Z jednej strony bolało mnie to jak Down odrzucała Spencera, a było widać, że on ją szczerze kocha, to z drugiej strony, zdaję sobie sprawę, z tego, że ze mną byłoby podobnie. Po raz pierwszy od dawna jakaś historia wywołała we mnie, aż takie emocje. Mimo turdnych emocji, których doświadczyłam czytając tę książkę, to pochłonęłam ją bardzo szybko. Nie byłam w stanie się od niej oderwać. W wielu sytuacjach wstrzymywałam oddech z przejęcia co będzie dalej. Na prawdę dawno już się tak nie czułam czytając książkę. A zakończenie... poprowadzone po mistrzowsku. Ostatnie 40stron to było nieustanne martwienie się czy skończy się happy endem czy nie.

Nie jestem pewna do końca, co mam myśleć o tym tomie. Z jednej strony główna para pod względem charakterów bardziej mi się podobała od Allie i Kadena. Dodatkowo relacja Dawn i Spencera była moim zdaniem nieco mniej toksyczna od poprzedniej pary, jednak nie zmienia to faktu, że wciąż do najzdrowszych nie należała i stanowczo było w niej za dużo ranienia się. Serio, aż mi się robiło żal Spencera, on nie zasłużył na takie traktowanie ze strony Dawn, bez względu na to, jaką "tragiczną przeszłość" miała. Wszystko było nieco zbyt udramatyzowane.

Historia w "Trust again" zdaje się nieco infantylna, zwłaszcza w porównaniu do pierwszej części.
Chociaż wciąż jest to prosta lektura, nie była tak lekka do czytania jak poprzednia. Momentami wręcz męczyła.
Pozytywem jest hobby głównej bohaterki, bo ciekawie się czytało o tym, jak jest w to zaangażowana, ale mimo wszystko nie dzieli się tym ze światem. Oczywiście też Mona Kasten zasługuje na pochwałę za przedstawienie wszelkiego rodzaju przyjaźni, która często jest spłycana w romansach, jednak w tej książce czułam ogromną satysfakcję z tych relacji. Zwłaszcza, że postaci drugoplanowe są bardzo interesujące.

I mimo tego że przeczytałam ją bardzo szybko to niestety tak jak w poprzedniej części nie działo się nic specjalnego. Znowu dwójka bohaterów z problemami które wgl nie wciągnęły mnie w całą akcję. Jednak nie poddaje się i czytam dalej 😉

Druga część.
Miło, sympatycznie i z przewidywalnym finałem, ale to wcale nie odbiera „Trust aganin” uroku. Oparta na tym samym schemacie co pierwsza część, ale postaci od początku sympatyczniejsze, tak na marginesie - są to drugoplanowi bohaterowie z „Begin again”.
Autorka funduje zupełnie nowy pakiet problemów, w które wikła bohaterów, dwójkę pokiereszowanych młodych ludzi, którzy zgodnie z ideą hale-love, szukają drogi do siebie. Znów ciężkie tematy w lekkiej formie, studencki romans, sekrety, amerykański college, lekkie pióro autorki i moje zaskoczenie, że taka literatura sprawia mi przyjemność.

Druga część.

,,Nie możesz tak po prostu uciekać. Masz dwadzieścia lat. Dwadzieścia. Masz prawo popełniać błędy, ba, powinnaś je popełniać. Po to właśnie ma się dwadzieścia lat. Ale nie możesz stać nieruchomo i nie robić nic. Bo to ci gwarantuję: jeżeli zatrzymasz się na tym etapie, nigdy nie będziesz naprawdę żyć. Albo zaczniesz, gdy będzie już za późno."

,,Nie miałem okazji udowodnić ci, że miłość bywa inna. Nie pozwoliłaś mi na to. I nie mam już siły tłumaczyć ci, że może być inaczej. Zwłaszcza że wcale nie chcesz zostawić przeszłości za sobą."

,,Trust Again" to druga najlepsza część z całej serii ,,Begin Again".

Dawn to przyjaciółka Allie z pierwszej części tej serii - ,,Begin Again", a Spencer to przyjaciel Kadena również z części pierwszej.

Bardzo polubiłam się z Dawn, czekałam w kolejnych częściach na jej obecność. Spencer też był niczego sobie - bardzo lubię jego humor.

Dawn ma za sobą ciekawą przeszłość. Czas leczy rany ale należy najpierw przebaczyć sobie żeby móc przebaczyć innym.

Bardzo się cieszę, że trafiłam na Dawn, bo dziewczyna pokazuje, że można spełniać marzenia i to nie małe marzenia.

Przeczytałam ją błyskawicznie, cała seria jest bardzo przyjemna (chociaż część 4 to zdecydowanie były nie moje klimaty). Mogę ją z ręką na sercu polecić fanom młodzieżowych serii.

Moja ocena ,,Trust Again" ☆8/10☆

xoxo, Regina

,,Nie miałem okazji udowodnić...

Schemat książki dokładnie z t.1 - on ma problem, ona ma problem, jak się sobie wyspowiadają z problemów - może coś z tego będzie...

Bardzo mi nie podchodzi ta książka. Jest pisana zbyt prosto, bez emocji. Nie sprawia, że się interesuję losem bohaterów lub nim przejmuję. Powiem tak: tej pisarce brakuje charyzmy, bo nie potrafię wytknąć większych błędów... Chcę rozmachu i epickości a mam takie sobie opowiadanko. Styl czytelny, ale mało literacki. Pomiędzy akcją dużo erotyki, którą odczuwam jako wypełniacz kartek (i przyciągacz 12-latków) aniżeli coś interesującego.

Całą książkę autorka tłumaczy mi się ustami bohaterki (też pisarki),że nie musi trafiać do każdego. No to nie trafiła :P
6/10 - Słabo, przeciętnie, schematycznie, mało odkrywczo, nie polecam.

Spencer i Dawn mieli świetną relację. Książka sama się czytała.

Spencer i Dawn mieli świetną relację. Książka sama się czytała.