Nominacja w plebiscycie 2018
Mona Kasten Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Begin Again (tom 1) literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
2016-10-14
Ewa Spirydowicz
Jaguar
namiętność odmiana losu poszukiwanie szczęścia romans spotkanie tajemnica uczucie
Begin Again (tom 1)
literatura młodzieżowa
Ewa Spirydowicz
Inne

Oficjalne recenzje i

Zasady są po to, aby je łamać

[ 11 ] Link do recenzji

Mimo dość przewidywalnej fabuły, postacie w książce są doskonale wykreowane. Dobrze się czyta, autorka posiada zdolności do ciekawych opisów oraz lekkość w pisaniu.

Na półkach: , , , , , ,

Zdecydowanie bardziej polubiłam Kadena niż Allie, która momentami była zbyt ckliwa. Jednak przyjaciele głównym bohaterów rekompensują wszystkie braki

Czyta się jak fanfik - szybko, łatwo i przyjemnie, szczególnie przez pierwszą połowę. Można przymknąć oko na przewidywalność, powielane motywy, sztampowość charakterów. Trudno mi jednak nie zwrócić uwagi na romantyzowanie toksycznych zachowań głównego bohatera. Od samego początku był władczy, ustalał zasady i naginał je wg własnych upodobań, nie szanował prywatności Allie -...

Ta książka dała mi dokładnie to, czego się po niej spodziewałam, czyli odprężenie i momenty wzruszenia. Jest napisana przyjemnym językiem, fabuła niestety była ekstremalnie przewidywalna. Polubiłam drugoplanowych bohaterów o wiele bardziej, aniżeli Allie i Kadena. O ile ta pierwsza aż tak mi nie przeszkadzała, o tyle Kaden to istny dramat, główny powód mojej niskiej oceny...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwiebiam, jestem wręcz po uszy zakochana w histori Allie i Kadena.
Może i jest "typowa" dla tego typu gatunku książek, ale... Nie byłam w stanie oderwać się dłużej niż na 5 min. Bardzo żałuje że nie ma kolejnej częśći im poświęconej.

Przyjemna książka, ale nic odkrywczego. Główny bohater całkiem przyjemny, bohaterka czasem mnie wkurzała. Ogóle polecam, nie oczekujecie czegoś wspaniałego

Pierwsza połowa książki była dobra. Ciekawiło mnie jak rozwinie się relacja między Kadenem i Allie. Im dalej jednak brnęłam w poznawaniu ich historii, tym częściej łapałam się za głowę z powodu zażenowania.
Szczególnie końcówka jest tak oklepana i cukierkowa, że przez moment myślałam, że czytam coś zupełnie innego niż a początku książki.
Kupowanie dziewczynie kota,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to moja ulubiona seria tej autorki. I mimo iż motyw książki jest bardzo popularny to uważam że seria jest bardzo wciągająca.

Mam wrażenie jakbym dopiero czytała podobną historię. Bogata dziewczyna ucieka z domu by zacząć żyć na swój rachunek i ucieka od apodyktycznej matki. On również z historią i to mało przyjemną. Miłość, łamie granice.

Pierwsze moje spotkanie z tą autorką zakończone powodzeniem :) Cieszyłam się i ekscytowalam każda przeczytaną strona. Dlaczego? Uwielbiam jak w książkach poruszane są codzienne tematy. Miłość, przyjaźń, rodzina, ale także te negatywne. Strach, gniew czy zdrada. Te książki potrafią wywołać uśmiech na twarzy, czy łzy w oczach. Z wypiekami czytałam każda stronę jadąc autobusem...

Dyskusje

2 353