Jednak mnie kochaj

Okładka książki Jednak mnie kochaj Laura Kneidl
Okładka książki Jednak mnie kochaj
Laura Kneidl Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Jednak mnie kochaj (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Jednak mnie kochaj (tom 1)
Berühre mich. Nicht
Jaguar
2019-08-14
2019-08-14

Okładka książki Magia krwi Bianca Iosivoni, Laura Kneidl
Magia krwi Bianca Iosivoni, La...
Okładka książki Moc amuletu Bianca Iosivoni, Laura Kneidl
Moc amuletu Bianca Iosivoni, La...

Od przeszłości nie ma ucieczki

Hej! Dzisiaj recenzja książki, która pozytywnie mnie zaskoczyła.
Jest to moje drugie spotkanie z twórczością autorki. Pierwsza jej książka, czyli "Someone new", której recenzja jest również na moim profilu, bardzo mi się podobała, a "Jednak mnie kochaj" jest jeszcze lepsze!
W książce poruszony jest naprawdę ciężki temat i choć bardzo starałam się wczuć w emocje bohaterki to wydaje mi się, że trzeba być w takiej samej, bądź podobnej sytuacji, żeby móc zrozumieć jej zachowania tak naprawdę. Niemniej jednak muszę przyznać, że momentami ciężko mi było to czytać i bardzo współczułam Sage tego co się stało. Natomiast Luca jest naprawdę świetną postacią i byłam w szoku jak potrafi się zachować względem Sage pomimo całej otoczki. Nie sądziłam, że tak się wciągnę w fabułę, choć przyznam, że była odrobinę rozwleczona i możnaby ją zamknąć w jednym tomie. Ale nie szkodzi, po drugi sięgnę równie chętnie żeby zakończyć wątek bohaterów i zobaczyć jak to się wszystko potoczy. Bo zastrzeżenie mam tylko jedno, acz bardzo duże. CO TO MIAŁO BYĆ TO NA KOŃCU?! 🥺 Mam mieszane uczucia co do zakończenia i nasuwa mi się tylko myśl "dlaczego, Sage?!". Jestem skłonna chyba bardziej powiedzieć, że ostatni rozdział podobał mi się najmniej z całej powieści. Ale mam nadzieję, że już niedługo się przekonam jak autorka domknie wszelkie wątki.
A, no i na koniec muszę powiedzieć, że okładka jest przepiękna i nie pokazuje tego, co dzieje się w jej środku 🌸.

Hej! Dzisiaj recenzja książki, która pozytywnie mnie zaskoczyła.

Mimo że książka porusza ciężki problem z jakim zmaga się główna bohaterka to chyba jednak książka nie dla mnie. Nie rozumiem w niej wielu wątków, na wiele problemów głównej bohaterki jest logiczne rozwiązanie. Zakończenie również było kompletną klapą. Bardzo polubiłam Luce, jest cudownym materiałem na przyjaciela i chłopaka. Raczej nie planuje kontynuować tej serii.

Podobało mi sie stopniowe wprowadzanie i że historia nie zaczyna się w "przeszlosci" bohaterki.
Wiarygodnie wykreowana trauma i jej skutki.
Mam mieszane uczucia co do zakończenia

Wiarygodnie wykreowana trauma i jej skutki.
Mam mieszane uczucia co do zakończenia

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Pomysł na fabułę, rozwój akcji mi się podobał, natomiast kreacja bohaterów postawiła w mojej głowie kilka wielkich znaków zapytania. W kwestii Sage nie mam nic do zarzucenia - dziewczyna jest po trudnych przeżyciach, ma traumę, z którą stara się walczyć i choć jej zachowania często (zwłaszcza na końcu) mogą pozostać niezrozumiałe, to jednak czuć, że ta postać jest realna. Co do jej przyjaciół, którzy dopiero co poznając naszą główną bohaterkę, od razu otaczają ją tak ogromną opieką, co więcej, w ogóle nie zadają pytań, gdy Sage zachowuje się dziwnie w obecności mężczyzn - to wszystko sprawia, że trudno uwierzyć, że tacy ludzie istnieją. Luca wydaje się być chodzącym ideałem, którego jedyną wadą jest to, że oczywiście zalicza panienki co noc. Aczkolwiek, wciąż mam ochotę sięgnąć po drugą część i zobaczyć, jak potoczy się akcja

Aż wstyd się przyznać ile ta książka czekała na stosie wstydu do przeczytania. Ale nadszedł w końcu czas i na nią.
Od pierwszych stron wciągnęła mnie historia i czytało mi się ją bardzo dobrze. Z niecierpliwością czekałam na wydarzenia jakie będą między bohaterami i nie zawiodłam się. Nie spodziewałam się takiego zakończenia, jednak cieszę się, ze kończy się w takim momencie - kontynuacja obowiązkowa do przeczytania

Długo nie czytałam książki w której opisy sytuacji, miejsc czy uczuć tak mi się podobały. Jeśli chodzi o główną bohaterkę - trzeba umieć postawić się w czyjejś sytuacji bardzo mocno aby zrozumieć co dzieje się w głowie tak młodej i skrzywdzonej osoby aby cała historia nie wydała nam się bardziej irytująca niż piękna.

Zalecam kupno dwóch tomów odrazu - uwierzcie nie stracicie a przyda wam się kolejna część OD - RĘ - KI!

Zalecam kupno dwóch tomów odrazu - uwierzcie nie...

8,5/10⭐
O mój boziu. Jak mnie boli serce po końcówce. Zaraz zabieram się za drugi tom , choć muszę przyznać że trochę się boję, co tam odkryję.

Bardzo podobał mi się styl pisania. Szybko się wkręciłam.

Okładka prześliczna i nie zdradza co może kryć się w fabule.

O czym musicie wiedzieć sięgając po tą książkę to że występuje tu przemoc seksualna. Ważna jest informacja o tym ponieważ nie wszyscy chcą, lub są w stanie czytać o takich tematach.

Ogólnie historia ciekawa choć muszę przyznać, trochę przewidywalna. Ale i tak już ją uwielbiam ❤️

8,5/10⭐

Bardzo podobał mi się styl pisania. Szybko się wkręciłam.

Okładka prześliczna i nie zdradza co może kryć się w fabule.

Książka opowiada o poznawaniu siebie jak i innych. Pokazuje, że nie można oceniać po okładce i że każde zachowanie ma jakiś głębszy sens i znaczenie.

Autorka opisuje walkę z lękami i demonami przeszłości i doskonale przedstawia, że pomimo trudności nie można się poddawać i trzeba walczyć o siebie i swoje szczęście.

Książkę czytało mi się szybko i mega przyjemnie dobrze się przy niej bawiłam.

Książkę czytało mi się szybko i mega przyjemnie dobrze...

Serce mnie boli jak czytam takie historie.
Nigdy nie zrozumiem, jakim trzeba być zepsutym i okrutnym potworem, krzywdząc niewinne istotki jakim są dzieci. Echhh brak słów 😔
Książka niesamowicie wciągająca, końcówka przeorała mi mózg ... czemu ... po co ... dlaczego Sage⁉️ 😠

Serce mnie boli jak czytam takie historie.

Ok, zacznę od tego, że jestem osobą, która zmaga się od lat z nerwicą i napadami stanów depresyjnych. Pojawiają się też napady paniki, rzadko, ale jednak. Wobec tego, przez pierwsze 15 rozdziałów musiałam przejść w towarzystwie butelki wina, bo na trzeźwo nie dało się tego przetrawić. Za dużo, za mocno, zbyt obficie, zbyt mocno to przerysowane. Czekałam, aż w końcu bohaterka ogarnie tyłek i zrobi coś ze sobą, bo naprawdę zaczęłam czuć zniechęcenie do tego melodramatu toczącego się przez pierwsze rozdziały. Na szczęście potem zaczęło się rozjaśniać i powieść mnie naprawdę wciągnęła. Oceniam 5/10, dlatego tylko, że trzeba się mocno spiąć, żeby przeżyć pierwsze kilkanaście rozdziałów, ale może to wynikać z tego, że z autopsji wiem, że nie jest to wszystko tak komiczne niemalże, jak w przypadku głównej bohaterki. Może osoby bez tego typu problemów, czują jakieś poruszenie, a nie znudzenie. Niemniej jednak, w pewnym momencie Sage zaczyna zachowywać się jak typowa osoba z tego typu zaburzeniami i wówczas, da się to czytać i jest naprawdę ok 😊