Henryk Stroband (1548–1609) – burmistrz toruński

praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek, Towarzystwo Miłośników Torunia Seria: Biblioteka ToMiTo biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Adam Marszałek, Towarzystwo Miłośników Torunia
biografia Toruń burmistrz luteranie
Wydawnictwo Adam Marszałek, Towarzystwo Miłośników Torunia
biografia, autobiografia, pamiętnik
Biblioteka ToMiTo
biografia Toruń burmistrz luteranie

Mam przed sobą kolejną publikację z serii Biblioteka ToMiTo. Nie jest to jakieś opasłe tomiszcze, wręcz przeciwnie – książka ma niewiele ponad 100 stron i składa się z czterech rozdziałów/artykułów. Wszystkie krążą wokół jednej postaci – Henryka Strobanda, burmistrza, który odmienił Toruń.

Autorem pierwszego tekstu i jednocześnie redaktorem całości jest Krzysztof...

• Historia Torunia
  • Piernikowa półka