Państwo niewolnicze

publicystyka literacka, eseje
Maciej Wąs
dystrybucjonizm Belloc Chesterton

Na półkach: , , , ,

Mówiąc krótko, jest to wspaniała rozprawa o destrukcyjnym kapitalizmie XIX wieku w Anglii, prowadzącym do państwa niewolniczego. Belloc trafnie analizuje rzeczywistość i jej następstwa w przyszłości. Książka ma wymiar ponadczasowy, jej prawdy są bardzo aktualne dzisiaj, kiedy niejako osiągnęliśmy już szczyty systemu socjalizmu, kolektywizmu i niewoli. Dzieło pozwala także...

• Ekonomia
  • Polityka
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Popularnonaukowe
  • E-booki
  • 2018

Dodaj cytat z książki Państwo niewolnicze