Akademia pana Kleksa

Okładka książki Akademia pana Kleksa
Jan Brzechwa Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Pan Kleks (tom 1) Seria: Literatura klasyczna - Zielona Sowa literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Kleks (tom 1)
Literatura klasyczna - Zielona Sowa
Zielona Sowa
2016-01-01
2016-01-01
akademia kleks brzechwa

Okładka książki Proszę państwa, oto miś. Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Urszula Kozłowska, Julian Tuwim
Ocena 8,0
Proszę państwa... Jan Brzechwa, Aleks...
Okładka książki Pali się! Jan Brzechwa, Bohdan Butenko
Ocena 7,6
Pali się! Jan Brzechwa, Bohda...
Okładka książki Tańcowała igła z nitką Jan Brzechwa, Stanisław Zamecznik
Ocena 6,6
Tańcowała igła... Jan Brzechwa, Stani...
Okładka książki Zimowe wiersze i baśnie Hans Christian Andersen, Jan Brzechwa, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Maria Konopnicka, Julian Tuwim
Ocena 7,8
Zimowe wiersze... Hans Christian Ande...

Fajnie jest wrócić do lektur szkolnych z lat dzieciństwa. Bardzo przyjemna i miła fantastyka dziecięca. Myślę że nie jednemu maluchowi się spodoba :)

Mojemu 7-latkowi podobała się bardzo. A ja nie wiedziałam, że Brzechwa był takim wizjonerem i wymyślił ówczesny, magiczny odpowiednik współczesnych dronów ;) Każda przygoda zapada w pamięć a zakończenie też bardzo ładne, bo wysławiające wartość książek.

"Akademia Pana Kleksa" to książka, którą przeczytałam w ramach czytelniczego wyzwania. Lektura była miłą odskocznią od codziennych spraw i obowiązków. :)
Dni spędzone z Panem Kleksem w jego akademii minęły mi bardzo szybko i przyjemnie.
Czasami warto sięgnąć po dziecięcą literaturę, aby zresetować umysł i cofnąć się do lat dzieciństwa. :)

Lekka i przyjemna lektura, jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa.

Lekka i przyjemna lektura, jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa.

Książka ma w sobie dużo absurdów, na które trzeba przymknąć oko. W końcu to książka dla dzieci. Mimio to jest całkiem przyjemna i lekka.

Ukochana książka z dzieciństwa. Nie miałem swojego egzemplarza, więc wypożyczałem ją wielokrotnie z naszej biblioteki - księga była duża, ciężka, miała piękne ilustracje Szancera.
Zachwycał mnie ten fantastyczny świat, marzyłem o tym, żeby uczyć się w takiej szkole:-) Za każdym razem tak samo mocno przeżywałem opowieść kruka Mateusza i scenę ataku wilków...
Jednak najbardziej ujęła mnie wizja psiego raju - miejsca, do którego idą wszystkie dobre i wierne psy:-)

Jednak...

1996

Na półkach: , , , ,

Akademia pana Kleksa to moje dzieciństwo. Nie zliczę, ile razy czytałam książkę i oglądałam film. Fascynowały mnie przygody Adasia. Skusiłam się teraz na powrót do powieści, bo byłam ciekawa, jak teraz odbiorę historię o tej niezwykłej Akademii, no i oczywiście książka poczeka na półce na czas, gdy będę mogła podsunąć ją Potworkom.

Dziecięce marzenia zamknięte w jednej książce. M.in. dzięki takim powieściom (i filmom powstałym na ich podstawie) nasze dzieciństwo wspominamy z potężnym sentymentem.

Jedna z ulubionych książek z dzieciństwa, uwielbiałam to szaleństwo, poczucie, że wszystko jest możliwe i nutkę absurdu, dla mnie to ma niesamowity klimat :) Zakończenie łamie serce i nie jestem pewna, czy autor powinien w ten sposób łamać czwartą ścianę, ale z drugiej strony dzięki temu w umyśle dziecka ,,Akademia" się wyróżnia, a dorosły ma pole do spekulacji :)

Taki nasz Harry Potter

Taki nasz Harry Potter