Akademia pana Kleksa

literatura dziecięca
dla dzieci Kleks Adaś klasyka
1933 ocen 125 opinii

1933 ocen

Akademia pana Kleksa. Z tą książką miałam styczności jako dziecko bo była to obowiązkowa lektura. Dzisiaj do niej powróciłam po latach i powiem szczerze że Brzechwa umiał pisać książki dla dzieci. Również jak jej jego wiersze tak i ta książka mi się podoba.

Dla dzieci: 6+
Niby klasyka, ale dla mnie zbyt abstrakcyjna. Dziecko też nie pałało zapałem do tej książki.

Książka Jana Brzechwy jest dziwna :) Abstrakcyjna, urbanistyczna, oniryczna jak Dwudziestolecie międzywojenne, chociaż wydana została po raz pierwszy w 1946 roku. Z powodu okoliczności historycznych, jak sądzę, bowiem to utwór scalający wyznaczniki literatury sprzed 1939. W Polsce przyjęto, że jest to lektura dla dzieci, ale wydaje się, że mogłaby być również omawiana w...

Książka bardzo fajna i pouczająca. W wieku 4 lat zaczęłam oglądać filmy z Akademią Pana Kleksa i były one włączone przez cały dzień i nadal nie mam ich dość. Książka również fantastyczna, przekazana dla młodszych czytelników, pokazująca naukę poprzez zabawę.
BARDZO POLECAM

bardzo lubię uczy jak wykorzystywał czas oraz jak się dobrze uczyć

Polecam

Nie porwała mnie.

Nie wciągnęła mnie w żaden sposób. Chociaż było kilka scen śmiesznych np z muchami.

kiedyś tej książki tak źle nie odbierałam (mimo, że nastraszyła mnie i innych), ale dzisiaj pytam: co autor brał?? momentami zbyt zagmatwana historia, za bardzo wycudaczniona i przez to wieje nudą...

Jedna z ulubionych książek z dzieciństwa :) Jeszcze wszystkie przygody Pippi pończoszanki i mała księżniczka... smutne ale zawsze na czasie.

:D taki Harry Potter mojego dzieciństwa

Dyskusje