Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację?

Okładka książki Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację? Kinga Korska
Kinga Korska Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) popularnonaukowa
popularnonaukowa
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2017-08-20
2017-08-20
relacja związek miłość partnerstwo psychologia

Wiele prawd dotyczących związku ukazanych w przyjemnej formie komiksu. Pozycja do zjedzenia w jeden wieczór. Dobra jako wstęp do szerszego tematu psychologii związku oraz jako ściąga, która leży w szafce i którą możemy sobie od czasu do czasu otworzyć i szybko przypomnieć temat, gdy partner nas wkurza albo jest na nas (zasłużenie) wkurzony.

Dla kogoś, kto bardziej chce zgłębić temat, ta książka to za mało. Ale chyba taki jest jej zamysł.

Dla kogoś, kto bardziej chce...

Komiks przekazuje prawdy związkowo-relacyjne w zabawny i błyskotliwy a co najważniejsze łatwy sposób.
Bardzo przypadł mi do gustu i zamierzam go pokazać niedługo córce :)

Bardzo przypadł mi do gustu i zamierzam go pokazać niedługo córce :)

Projekt związek to poradnik przedstawiony w formie komiksu i w moim odczuciu taki układ wypada znacznie lepiej niż zwykłe poradniki. Wbrew lekkiej formy, która czasami bawi, daje też czytelnikowi do myślenia. I choć treść nie ucieka daleko od utartych schematów w relacjach damsko-męskich, to akcentuje, jak ważna w związku jest rozmowa, na co powinno się zwracać uwagę podczas budowania związku, a później w jaki sposób należałoby go pielęgnować. I mimo wszystko nie ma tutaj filozofowania, przydługich wykładów, trudnych do przyswojenia formułek - wszystko jest opisane w bardzo przystępny sposób, zwięzły i humorystyczny. Autorka w przyjemny sposób porusza problemy, które dotyczą (chyba) każdego związku, mówi między innymi o współzależności, szczerości, kłamstwie, kłótniach, o chęci kontroli, czy współpracy. Moim zdaniem książka jest warta uwagi. To taka lekka lektura do przeczytania w dwie godzinki. Polecam.

To książka, do której będę często wracać, ok często... Autorka w przyjemnej, komiksowej formie porusza tematy, które dotyczą chyba każdego związku. Kto wie, może w taki sposób łatwiej trafić do ludzi i uchronić ich przed utratą czegoś, co ważne. Make love, not war

Innowacyjna forma podania. Coś co przeczytają nawet Ci, którzy czytać nie lubią. Jednak mam swoje "ale". Momentami miałam wrażenie, że jedna odpowiedź jest dobra dla wszystkich, a przecież to nieprawda. Np. "dawaj mu wolność to nie będzie Cię zdradzał", a niestety z własnego przykładu wiem, że facet, który ma dużo wolności też potrafi zdradzać.
Tak więc nie warto tego przyjmować jako prawdy objawionej, a raczej jako punkt wyjścia do rozważań.

Tak więc nie warto tego...

rewelacyjny komiks o współczesnych związkach.
w przystępnej formie praktycznie podane na tacy to, jak powinny wyglądać relacje związkowe.
Książka do przeczytania w jeden wieczór, ale do przeanalizowania na kolejne dni, miesiące i lata, razem z partnerem lub partnerką.
Polecam wszystkim, którzy chcą być lepsi dla siebie i dla najbliższej osoby.

rewelacyjny komiks o współczesnych związkach.
Polecam wszystkim, którzy chcą być lepsi dla siebie i dla najbliższej osoby.

Nie całkiem poważny komiks na zdecydowanie poważny temat. „Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację”, to komiks, który bawi i uczy jednocześnie. Jego autorka, Kinga Korska, pod lupę wzięła sporo istotnych z punktu widzenia relacji kwestii. Będzie więc o współzależności, emocjonalnej szczerości z samą sobą oraz braku szczerości w związku. O chęci kontroli, próbie ograniczania i zmieniania partnera. O złości, komunikacji, asertywności i intymności. Pojawią się teorie, nazwiska oraz superseksowne bohaterki.

Naszą przewodniczką po tajemnej wiedzy dotyczącej związków jest alter ego z przyszłości autorki. Ta dojrzała, mądra i atrakcyjna kobieta, na kartach komiksu, mechanizmy rządzące relacjami objaśnia córce. Robi to w sposób ciekawy a zarazem prosty. Nie będzie więc przydługich wykładów i zawiłych formułek rodem z akademickich podręczników. Będą historie z życia bohaterek, w tym autorki.
Moją ulubioną część komiksu stanowi swoiste wtrącenie, mniej więcej w środku książki. Na wyróżniających się kolorystyką kartach spotykamy bowiem samą autorkę, która cierpiąc w nieudanym związku zgłasza się po pomoc do terapeutki. Krótka autobiograficzna historia kończy się odrodzeniem rysowniczki, która niczym Wonder Woman, w sposób spektakularny ratuje nie świat, ale siebie.

Kinga Korska pojawi się na kartach komiksu jeszcze kilka razy. Podoba mi się ten zabieg. Autorka, niejako „opowiadając siebie”, wprowadza do narracji wątek feministyczny.

Cała recenzja na blogu Projekt: książki https://projektksiazki.blogspot.com/2017/09/projekt-zwiazek-jak-stworzyc-dojrzaa-i.html

Zaskakująca :)

Zaskakująca :)

• Psychologia
  • Przeczytane w 2018
  • Poradniki
  • Komiksy
  • Współczesna

Dodaj cytat z książki Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację?