Medytacja buddyjskiego mnicha. Życzliwość, która wraca

Okładka książki Medytacja buddyjskiego mnicha. Życzliwość, która wraca
Ajahn Brahm Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2017-01-01
2017-01-01
medytacje buddyzm religie relaks techniki medytacyjne

Zbiór refleksji nt. medytacji i uważnej życzliwości. Najbardziej urzekło mnie zdanie, że to podczas tzw. "złych medytacji", gdy czujemy, że nic nam nie wychodzi, dzieje się większość pracy, która potem procentuje.

Jeśli chcecie się z tej ksiażki nauczyć medytować, to... no można, ale równie dobrze można włączyć jakiś krótki filmik o tym na YouTube, będzie szybciej i z podobną efektywnością, jako, że medytować można się nauczyć tylko medytując ;) No ale oczywiście nie każdy w tej książce będzie szukał instrukcji do medytacji.
Ja nie dałam rady przeczytać do końca, bo mnie zwyczajnie...

Jak każda książka Ajahna Brahma warta jest przeczytania i zastanowienia się nad tym co niesie.
Wraca nie tylko tytułowa życzliwość ale i wszystko to co wysyłamy. Więc nie przypadkowo trafiłeś na tę książkę :)

Życzliwość.., niby każdy wie o co chodzi ale wytłumaczyć ciężko. Książka dla osób które pracują nad swoim umysłem i aktywnie medytują. Trochę teorii, trochę dobrych rad, trochę filozofii życia.

Autorski kurs medytacji mnicha buddyjskiego, ale rzecz cała ma charakter świecki. Podstawą metody Brahma jest życzliwość, do samego siebie, do innych ludzi, nawet do przedmiotów. To bardzo inspirująca książka dla ludzi znających techniki medytacyjne, ale trudno ją uznać za podręcznik medytacji dla początkujących.

Autorska koncepcja wprowadzenia do medytacji przedstawiona...

• Medytacja
  • Poradniki