Metaboliczne IQ- twój kod do zdrowia

2017-08-30
2017-08-30
kuchnia

Okładka książki Zdrowa tarczyca Karolina Szaciłło, Maciej Szaciłło
Zdrowa tarczyca Karolina Szaciłło,&...
Okładka książki Wege Dieta roślinna w praktyce Danuta Gajewska, Iwona Kibil
Wege Dieta roś... Danuta Gajewska, Iw...
Okładka książki Dieta Smartfood Eliana Liotta, Pier Giuseppe Pelicci, Lucilla Titta
Dieta Smartfood Eliana Liotta, Pier...
Okładka książki Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć Wojciech Eichelberger, Alina Gutek
Patchworkowe r... Wojciech Eichelberg...

Książka, która zawiera w sobie wszystko co najpotrzebniejsze. Mnóstwo ciekawych informacji od strony prawnej na temat wytwarzania żywności, ale i sposobów na swoje żywienie.

Tak naprawdę naszą dietę wybiera nasz organizm. Ale jakim jesteśmy typem ludzi i jaka dieta nam służy? Kiedyś szerokość geograficzna z łatwością pokazałaby nam właściwą drogą. Od czasów migracji dużo się zmieniło. Dlatego znajdziesz tutaj test, który rozwieje wątpliwości na temat najlepszego żywienia dla Ciebie.

Zdecydowanie warto do niej zajrzeć i podszkolić się 👍

Autorka uważa, że pszenica która powstanie w wyniku skrzyżiwania dwóch gatunków pszenic będzie GMO. Zaleca uważne badanie etykiet pod kątem GMO, podczas gdy przepisy UE nie pozwalają na stosowanie GMO w prpduktach spożywczych. Książka opisuje wiele powszechnie znanych banałów i zabobonów żywieniowych wpisujących się w obecnie panujące mody jedzeniowe (które sama krytykuje) np. Dot. Unikania glutenu czy lakozy. Gwoździem do trumny były zalecenia żeby w restauracji nie zamawiać lasange albo bolognese,ponieważ zostały one najprawdopodobniej przygotowane z zeszłotygodniowych resztek. Wg autorki jeśli knajpa oferuje gratisy to są one najprawdopodoniej przeterminowane. Z książki dowiedziałam się, że moje metaboliczne iq wymaga zbilansowanej diety . Ogólnie z książki nie dowiedziałam się chyba niczego nowego (tematyką żywieniową interesuję się już od jakiegoś czasu i kilka książek na ten temat przeczytałam). Brak wskazywanua źródeł prezentujących badania na które powołuje się autorka dodatkowo uniższa wiarygodność prezentowanych treści.

Autorka wiele miejsca poświęciła generalnym zasadom zdrowego życia (co zawsze jest OK!),ale oczekiwałabym więcej przepisów dla każdego typu metabolicznego. Szkoda, że nie znalazłam w niej rad jak samemu planować posiłki, aby miały odpowiednie proporcje makroskładników.

Cudowna książka pozwalająca poznać swój organizm. Napisana prostym językiem o zdrowym odżywianiu.
Poznajemy tu charakterystykę 5 typów zdrowego odżywiania. Gdzie poprzez wykonanie testu, złożonego z kilkunastu pytań odnajdujemy swój typ.
Przestawione ogólne zasady zdrowego odżywiania zrozumieją wszyscy zainteresowani tą książką. A co najważniejsze, nie są to jakieś tam flaki z olejem i kolejna nudna książka o odżywianiu. Tą czyta się z wielką przyjemnością, szybko i zrozumiale.
Przedstawione tu produkty ogólnikowo typu pieczywo, nabiał itd układają się w Shopping IQ- co kupować, czego unikać. Jak rozpoznać zdrowe produkty.
Jest to pozycja, która zmienia nasz sposób patrzenia na jedzenie. Nie wszystko jest dla każdego.
Książka warta polecenia, do której się wraca z czystą przyjemnością.

Mało wartościowa, powielanie ogólnie znanych zasad żywienia.

Mało wartościowa, powielanie ogólnie znanych zasad żywienia.

Książka mówiąca arbitralnie o żywieniu, bez ani jednego naukowego przypisu. Szkoda czasu.

• Poradniki
  • Zdrowie