Zaślubiny patyków

Jonathan Carroll Cykl: Crane's View (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction 242 str.
The Marriage of Sticks

Salamandra
Rebis
fantastyka, fantasy, science fiction

Porównaj ceny i

U Jonathana Carrolla cenię elegancję języka, błyskotliwy czarny humor oraz umiejętność splatania realnego życia z wątkami surrealistycznymi. Ta powieść jest wzorcową egzemplifikacją stylu autora Krainy Chichów i przeczytanie jej było dla mnie przyjemnością z obcowania ze zmysłowymi cudami tej smakowitej prozy.

Miranda Romanac to typowa carrollowska bohaterka. Aktywna...

"Ilekroć w twoim życiu wydarzy się coś naprawdę istotnego, poszukaj najbliższego patyka i zapisz na nim tę okoliczność i datę. Kiedy się zestarzejesz, rozchorujesz albo będziesz pewna, że zostało ci mało czasu, zbierz wszystkie w wiązankę i spal ją. Dokonaj zaślubin patyków". Druga część trylogii- bardziej Carrollowska niż pierwsza. Jest magia, jest niebanalna historia...

nie chcę przeczytać

Kolejna dziwna książka z tego młodego jeszcze roku, ale w przypadku Carrolla to już chyba sobie zapamiętam, że u niego zaczyna się normalnie, a potem jest coraz dziwniej. On chyba tak już ma, że zaczyna pisać książkę, a gdzieś po drodze dochodzi do wniosku, że jest za normalna i historię wykręca tak, że nie wiadomo, o co dokładnie chodzi.

Przez pierwszych kilkadziesiąt...

Piękna melancholia.

Świetna książka, już sam początek bardzo mnie zaciekawił, książka obyczajowa z dodatkiem magii, dużo scen dających do myślenia, które wyjaśniają się w trakcie książki i pod sam koniec. Ciekawy styl pisania, świetna fabuła i rewelacyjne postacie. Polecam tą książkę każdemu!

Mój główny zarzut do Autora jest taki, że z materiałów na świetne opowiadania z uporem maniaka tworzy książki. I gubi się później w tym bałaganie: wątki które aż proszą się o więcej zostają porzucone, a nieistotne głupotki wałkowane są przez kolejne strony. Ale lubię nastrój, który tworzy, bohaterów, których los mnie obchodzi i dlatego lubię go czytać. Polecam.

"Niech kochają nas ci, co nas kochają.
A tym, co nas nie kochają,
Niech Bóg odmieni serce.
A jeśli nie odmieni ich serca,
To niech im skręci kostkę,
Abyśmy ich poznali po kulawym chodzie."
I jak tu nie kochać Carrolla...Drugi tom serii "Crane's View" i tu autor przypomina nam jak bardzo potrafi zaskoczyć czytelnika.Książka magiczna,zaskakująca,pełna życiowej prawdy,dająca...

Magiczna.

Magia, jak w krainie Alicji...:-) Kocham Carolla i jego ścieżki wyobraźni:-)

Dyskusje

2 409