Poza ciszą

Jonathan Carroll Wydawnictwo: Rebis Seria: Salamandra fantastyka, fantasy, science fiction
After Silence
fantastyka, fantasy, science fiction
8371206828
Maria Korusiewicz
Salamandra

Zaczyna się doskonale: od sielankowego opisu rodzącego się związku, gdzie z każdym zdaniem coraz bardziej wiadomo, że coś złego czai się na kolejnych stronach. Niestety w momencie kiedy rzeczywiście czająca się groza zaczyna wypełzać na powierzchnię opowieść traci klimat a niezbyt zaskakujące zwroty nie są emocjonujące.

Bohaterami Carrolla są często ludzie spełnieni zawodowo, znani (reżyser, aktor, pisarz). Nie inaczej jest z bohaterem „Poza ciszą” Maxem Fischerem – autorem komiksów.
W „Poza ciszą” Carroll wprowadza nas do swojego świata łagodnie- trzyma jak dziecko za rękę, które naiwnie wierzy w idylliczny obrazek i w piękną miłosną historię. Carroll w tym czasie cicho zamyka za sobą...

Dzieła grafomańskie t.2

Dobre czytadło, książka wciąga, czyta się szybko i... to wszystko. Brak sensownego uzasadnienia dla niektórych motywacji bohaterów (postawa Lilly, a potem jej syna). Przeszkadzał mi trochę zbędny naturalizm opisów erotycznych, czy innych obrzydliwych zachowań; ciemna strona duszy ludzkiej, zdaje się fascynować Carrola, autor wyznaje chyba tezę, że od płaszczykiem kultury i...

Bardzo elegancka w przekazie opowieść o tym jaką wartość ma prawda a jaką ... kłamstwo.
Świetna!

Nie będę obiektywna - ponieważ otwarcie się przyznaję do całkowicie niekontrolowanej wręcz miłości do autora (tzn. jego książek)! :-p

Wszystko to co w powieściach J. Carrolla uwielbiam: niepozorna historia z bardzo głębokim przesłaniem + szczypta magii ! <3

Kiedyś bardzo lubiłam powieści Carrolla. To pierwsza jego książka, któą przeczytałam w oryginale i nie mogłam się od niej oderwać. Już sięgam po następną!

"Czy możemy poznać samych siebie nie usłyszawszy, co inni o nas myślą?"

Nie wiem , jak mogłam przeczytać już dwie książki tego pisarza i się nie zachwycić, więc robię to teraz.
On pisze rewelacyjnie !!!
Prostym, ale bardzo obrazowym językiem, mistrz metafor i sentencji. Sama fabuła niezwykle ciekawa i nieprzewidywalna, z delikatnym przejściem w inny, nierzeczywisty świat. Cudowne rozważania filozoficzne - nie jakieś nudne i ciężkie, ale...

Magia, jak w krainie Alicji...:-) Kocham Carolla i jego ścieżki wyobraźni:-)

1 639
  • Jonathan Carroll