Gra o wszystko

Okładka książki Gra o wszystko Joanna Opiat-Bojarska
Okładka książki Gra o wszystko
Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Aleksandra Wilk (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Aleksandra Wilk (tom 3)
Czwarta Strona
2017-10-10
2017-10-10
literatura polska parafilie bdsm fetyszyzm

Pozwól mi spełnić Twoje perwersje

Historia O. nie pozostawia złudzeń, co do tego, że dzieje się tak dużo, iż emocje przepełniają czarkę po wielokroć, a to, co siedzi w nas głęboko ma szansę ujrzeć światło dzienne. O ile starczy ci odwagi, o ile fantazje i pragnienia nie pozostawią cienia, nie wzbudzą zwątpienia. Tylko wtedy masz szansę poczuć i doświadczyć. Poznać i zrozumieć.

----------------

Joanna Opiat-Bojarska bez skrępowania dotyka Twojego, a może też mojego pragnienia. Ulotną fantazję, głębokie wynaturzenie, trudne do ogarnięcia ludzkim rozumem zboczenie. A jednak jakkolwiek to nazwiemy nie wzięło się z powietrza, nie spadło z deszczem, nie przywiał go wiatr. Głęboko ukryty w Tobie fetysz, taki, o którym nie wiesz, że istnieje, a może wiesz, jednak boisz wypuścić go na światło dzienne. Jak jest w istocie? Pojawia się również skojarzenie z pewnym filmem, choć tam do głosu dochodziły inne powody wejścia w strefę mroku.

„Biały obrus. Świeczki. Sztućce. Szkło.“

Akapit otwarcia. Określona zapowiedź tego, co będzie i tego, co cię spotka. Niewinność jest złudna.
W każdym z nas ukrywa się niespełniona mniej lub bardziej wyuzdana fantazja. Gra się rozpoczyna.

----------------

Aleksandra Wilk wraca do gry.
Skończyła się gra pozorów.
Niebezpieczna gra trwała zbyt długo.
W grze o wszystko wygrać może tylko jedna osoba.

Joanna...

„Gra o wszystko” to trzecia część cyklu z Aleksandrą Wilk. Sięgnęłam po ten tytuł ponownie po 2,5 roku i poza małymi szczegółami to przez całą fabułę przechodziłam od nowa. Tym razem nie w papierze, a w audiobooku dzięki Empik Go.
Aleksandra Wilk ponownie w centrum wydarzeń. Tym razem w Poznaniu giną ludzie, którzy w czterech ścianach skrywali swoje wstydliwe sekrety. Ktoś jednak o ich tajemnicach wiedział i po kolei eliminował ich ze społeczeństwa i pozorował wszystko tak żeby wyglądało jak samobójstwo. Osobą łączącą wszystkich zamordowanych okazuje się być nie kto inny jak Aleksandra Wilk bowiem to właśnie do niej wszystkie te osoby uczęszczały na terapię grupową.
Z kolei znana nam doskonale z poprzednich części Urszula Zimińska zostaje w zasadzie z dnia na dzień przeniesiona do Poznani. Z dnia na dzień bo jej przełożony „zapomniał” jej o tym powiedzieć wcześniej. Urszula ma za zadanie w Poznaniu stworzyć Archiwum Z, które będzie zajmowało się nierozwiązanymi sprawami sprzed lat. Zimińska ni zwleka i od razu zajmuje się sprawą, która niedługa ulegnie przedawnieniu. Czy po latach uda jej się ją rozwiązać?
„Gra o wszystko” sięga po najbrudniejsze chwyty i perwersyjnie obnaża brutalnie popełniane zbrodnie. Zainteresowani? To koniecznie zabierajcie się za lekturę.

Tak jak dwie poprzednie części i tej wysłuchałam z przyjemnością.

Tak jak dwie poprzednie części i tej wysłuchałam z przyjemnością.

Najlepsza z całej trylogii

Najlepsza z całej trylogii

To jest to, co lubię!
"Gran o wszystko" to trzecia część przygód Aleksandry Wilk, czyli pani psycholog, której często zdarza się wpaść w jakieś kryminalne tarapaty.
W tej części, nowa kolezanka głównej bohaterki, policjantka Urszula Zimińska przyjeżdża do Poznania, żeby utworzyć grupę Archiwum Z i rozwiązać sprawę sprzed lat, a jednocześnie wspólnie z partnerem prowadzi sprawę tajemniczych zgonów. Policjanci kolejno odnajdują ciała osób, których na pozór nic nie łączyło - prócz tego, że wszyscy uczestniczyli w grupowej terapii prowadzonej przez Aleksandrze, ponieważ dotyczył ich problem parafili.

Nieco zaskakująca, z naprawdę dobrą fabułą i ciekawą tematyką - tak w skrócie opisałabym tą książkę. Czytało mi się tak dobrze, że aż ciężko było się oderwać. Oprócz rozrywki, z książki wyniosłam też sporo nowych informacji z zakresu psychologii.

To jest to, co lubię!

Będąc tuż po lekturze "Gry o wszystko" Joanny Opiat -Bojarskiej, mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony całość wypadła dobrze i intrygująco, jednak czegoś mi tutaj brakowało. Było sporo momentów, które mi się dłużyły, przez co omijałam niektóre fragmenty. W znacznej mierze dotyczyło to opisów parafilii, która niespecjalnie mnie interesuje. Niestety także bohaterowie zatracili swoją charyzmę i wyrazistość. Aleksandra stała się jakaś wycofana, nieodpowiedzialna, zaś Urszula coraz częściej zachowuje się mało profesjonalnie, niekiedy i głupio. Oczywiście jej nagłe pojawienie się w nowym mieście wystarczyło by w zaledwie kilka dni i poprzez trzy rozmowy ze świadkami, rozwiązać tajemniczą zagadkę morderstwa dziewczynki sprzed 20 lat. Nie za szybko ?
Jak dla mnie ta część wypada najsłabiej z całej serii. Szkoda.

Niesamowita treść. Nie wiedziałam, że są ludzie lubiący taki rodzaj seksu ( nawet nie wiedziałam, że takie istnieją). Ale mimo, że czyta się o dewiacjach (niesamowite, co potrafi ludzka psychika),jest to trudny temat. Ale wciągnął mnie bez reszty.

Będąc ostatnio w bibliotece po 14 tom Chylki i słysząc że nie ma, pani zaproponowała mi Joannę Opiat- Bojarską.
Przeczytałam streszczenie z tyłu okładki i stwierdziłam, że może być dobry kryminał.
Nie pomyliłam się. Kryminał okazał się rzeczywiście intrygujący i trzymający w napięciu od początku.
Policjantka Urszula razem z koleżanką psycholog Aleksandrą próbują rozwikłać morderstwa na tle seksualnym w Poznaniu.
Im bardziej poszukiwania nabierają tempa tym każda kolejna osoba z otoczenia zaczyna być podejrzana. Nawet w pewnym momencie koleżanka policjantki Aleksandra również zaczyna pasować do profilu mordercy. Co z tego wyniknie? Nie zdradzę bo cała frajda z lektury straciłaby sens.
Otwarcie i głośno muszę powiedzieć, że styl pisania Pani Joanny bardzo mi przypadł do gustu. Żałuję tylko, że zaczęłam swoją przygodę od końca ponieważ jest to 3 tom z tej serii. Jedyny plus taki, że w ogóle nie odczułam, że jest to seria. Ciekawa fabuła, bohaterowie bardzo wyraziści i wnoszący ciekawostki do całej powieści.
Napewno wrócę jeszcze do książek tej autorki.

Policjantka Urszula razem z koleżanką psycholog Aleksandrą próbują rozwikłać...

Gra o wszystko? Skąd ten tytuł? Gra o wszystko czyli o co? O zabijanie ludzi o dziwnych preferencjach seksualnych? O pedofilii (też jest taki watek, ale nie na tyle silny, żeby mogło być to motywem przewodnim)
Generalnie niestety, ale historia do mnie nie przemówiła. Jest tak niewiarygodna i nierealna.
Przykłady:
- w latach 80tych zgwałcono i zabito dziewczynkę - poznańska policja postanawia wrócić do sprawy - chyba mega słabo się przyłożono 30 lat wcześniej do sprawy skoro Zimińska rozwiązała sprawę raptem po rozmowie z 3 osobami przez 5 minut;
- seryjny atakuje niemal codziennie, nie zostawia żadnych śladów, do każdego zabójstwa musiał się dobrze przygotować, bo były mega dobrze zaplanowane. Po kilku trupach już wiadomo kto będzie następny i nie udaje się uchronić kolejnych osób;
- sam motyw jest też trochę dziwny. Nie do końca rozumiem, czemu morderca ich wszystkich zabił.

Przykłady:
- w latach 80tych zgwałcono i zabito dziewczynkę - poznańska...

Długo się rozkręca, ale warto poczekać. Sensowne śledztwo i ciekawe fakty.

Długo się rozkręca, ale warto poczekać. Sensowne śledztwo i ciekawe fakty.

• Przeczytane 2018
  • Kryminał