Gra o wszystko

- Kategoria:
- kryminał, sensacja, thriller
- Cykl:
- Aleksandra Wilk (tom 3)
- Wydawnictwo:
- Czwarta Strona
- Data wydania:
- 2017-10-10
- Data 1. wyd. pol.:
- 2017-10-10
- Liczba stron:
- 456
- Czas czytania
- 7 godz. 36 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788379767243
- Tagi:
- literatura polska parafilie bdsm fetyszyzm
NAJBARDZIEJ POŻĄDANA POZYCJA ROKU!
Młoda kobieta zostaje odnaleziona martwa we własnym mieszkaniu. Obfite kształty ofiary i suto zastawiony stół rodzą wiele pytań, jednak policja uznaje jej śmierć za samobójstwo. Z dnia na dzień przybywa osób odbierających sobie życie w dziwnie zainscenizowanych okolicznościach. Na jaw wychodzą ich wstydliwe sekrety i perwersyjne upodobania...
W śledztwie pomaga Urszula Zimińska, profilerka z Łodzi. W kręgu osób bacznie obserwowanych przez poznańską policję główną podejrzaną jest… psycholog Aleksandra Wilk. Co łączy wszystkie ofiary i jaki to ma związek z Aleksandrą? Czy czyjeś fantazje mogą prowadzić do zbrodni?
TO GRA POZORÓW ZWANA UWODZENIEM. UWAŻAJ, CZEGO PRAGNIESZ, BO ZA GRZESZNE PRZYJEMNOŚCI TRZEBA BĘDZIE ZAPŁACIĆ WYSOKĄ CENĘ.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Oficjalne recenzje
Pozwól mi spełnić Twoje perwersje
Poznajcie Katarzynę – kobietę kochającą jeść, czego efektem są jej obfite kształty. Pomimo nie wpisywania się popularne kanony kobiecego piękna, Kasia znalazła akceptację oraz miłość. Przynajmniej tak mogłoby się wydawać, ponieważ po jednej z jej randek, kobieta zostaje odnaleziona martwa. O pomoc w rozwiązaniu sprawy zostaje zostaje poproszona łódzka profilerka – Urszula Zimińska, prywatnie przyjaciółka wpadającej od trzech tomów w kłopoty psycholog - Aleksandry Wilk. Druga kobieta również tym razem przyciąga problemy. Okazuje się, że w przypadku śmierci Katarzyny istnieją ślady prowadzące mundurowych właśnie do Aleksandry..
„Gra o wszystko” jest finałową częścią trylogii o Aleksandrze Wilk. Tym razem również Joanna Opiat-Bojarska nie pozwala bohaterce na odpoczynek z dziećmi czy też na ułożenie sobie życia po wydarzeniach z pierwszego tomu! Całe szczęście „dopieszcza” innych bohaterów pomagając im spełnić ich fantazje seksualne, ale patrząc na przykład Katarzyny, to jednak nie zawsze kończy się to dobrze.
Autorka porusza zagadnienie parafilii, czyli dewiacji seksualnych, ale wbrew pozorom, „Gra o wszystko” nie jest pozycją, która może zgorszyć i odrzucić czytelnika. Warto zaznaczyć, że te specyficzne upodobania nie zostały opisane obleśnie, a są po prostu jedną z różnic indywidualnych, potrzebą charakteryzującą daną osobę. Co więcej wydaje się, że Joanna Opiat-Bojarska chce uświadomić czytelnika, że istnieje wiele odcieni spełnienia seksualnego, a te przedstawione w książce wcale nie są gorsze. Pomocna w zrozumieniu tego będzie Aleksandra, którą również jest nam dane poznać z nieco innej strony...
Mimo wszystko, lektura „Gry o wszystko” sprawia, że czytelnik musi wyjść ze swojej psychicznej strefy komfortu, ale przez to, że jest napisana ze smakiem, nie gorszy. Joanna Opiat-Bojarska poruszyła odważny temat i właśnie ze względu na to nieobecność parafilii w kryminale, koniecznie trzeba zapoznać się z tą pozycją, oczywiście po uprzednim nadrobieniu dwóch pierwszych części o Aleksandrze Wilk.
Katarzyna Muszyńska
Popieram [ 3 ] Link do recenzji
Oceny
Cytaty
Nie możesz popełniać błędu konfirmacji. Jeśli na początku założysz, że jakaś wersja jest najbardziej prawdopodobna, to w miarę poznawania ko...
Rozwiń
OPINIE i DYSKUSJE
"Gra o wszystko" jest trzecią częścią serii o psycholog Aleksandrze Wilk, ale nieznajomość dwóch poprzednich w niczym mi nie przeszkadzała.
Początek książki wydaje się być trochę trudnym, ponieważ przed moimi oczami przewinęło się sporo bohaterów i potrzebowałam nieco czasu na ułożenie sobie w głowie, kto jest kim.
Powieść wyróżnia się wielowątkową, bogatą akcją. Toczy się tu równolegle kilka spraw: ta sprzed 30 lat, dotycząca śmierci dziewięcioletniej Marysi oraz bieżące sprawy morderstw przypominających bardziej samobójstwa, do których dochodzi w dziwnych, zainscenizowanych okolicznościach. Do tego zestawu dodać należy wątek psycholog Aleksandry, Ilony - siostry jej zmarłego męża oraz Urszuli - profilerki z Łodzi. Jak widać, trudno się nudzić przy tak bogatej fabule.
To, co z całą pewnością wyróżnia tę książkę i czyni ją niepowtarzalną, to przedstawienie różnych dewiacji seksualnych, które są pośrednią przyczyną zgonów. Autorka przybliża nam złożoność problemu, kreując bohaterów, którzy wiodą na pozór normalne życie, ale mają za to niecodzienne i trudne do zrozumienia oczekiwania seksualne. Zakończenie powieści przynosi rozwiązanie zagadki, kto bawi się w Pana Boga i zsyła śmierć, ale jak dla mnie było zupełnie nieprzewidywalne, gdyż typowałam inną osobę. Zatem autorka świetnie zwodzi czytelnika, któremu co rusz podsuwa inne sugestie.
Podsumowując, świetna lektura, a jednocześnie dawka wiedzy o tym, jak bardzo złożona i różnorodna jest ludzka psychika.
"Gra o wszystko" jest trzecią częścią serii o psycholog Aleksandrze Wilk, ale nieznajomość dwóch poprzednich w niczym mi nie przeszkadzała.
więcej Pokaż mimo toPoczątek książki wydaje się być trochę trudnym, ponieważ przed moimi oczami przewinęło się sporo bohaterów i potrzebowałam nieco czasu na ułożenie sobie w głowie, kto jest kim.
Powieść wyróżnia się wielowątkową, bogatą akcją. Toczy się...
Nie mogłem się wstrzelić w ta książkę, zeszło mi 1,5 tygodnia zanim ja skończyłem. Zawsze gdy się zabierałem to coś nagłego wyskakiwało i musiałem odkładać po kilku stronach. Ale na szczęście ostatnie dwa wieczory to już 'normalne" czytanie i wówczas "Gra o Wszystko" mnie wciągnęła do swego świata. Bardzo ciekawy temat, daje do myślenia i kolejny raz uświadamia nam, że nie jesteśmy w stanie oceniać ludzkich zachowań w kontekście dobre czy złe. To dużo bardziej skomplikowane....
Nie mogłem się wstrzelić w ta książkę, zeszło mi 1,5 tygodnia zanim ja skończyłem. Zawsze gdy się zabierałem to coś nagłego wyskakiwało i musiałem odkładać po kilku stronach. Ale na szczęście ostatnie dwa wieczory to już 'normalne" czytanie i wówczas "Gra o Wszystko" mnie wciągnęła do swego świata. Bardzo ciekawy temat, daje do myślenia i kolejny raz uświadamia nam, że...
więcej Pokaż mimo toPo "Grze pozorów" myślałam, że już nie sięgnę po książki Pani Opiat-Bojarskiej, ale przemogłam się i "Grę o wszystko" mimo wszystko udało mi się przeczytać. Może nie jest to jakaś nadzwyczajna książka, ale są zabójstwa, jest zagadka, jest do końca niepewność, czyli wszystko to, co w takiej książce powinno się znaleźć. Pracę autorki oceniam na pięć gwiazdek.
Niestety jedno się nie zmieniło - ilość błędów w książce jest powalająca! Pan redaktor i Pani korektorka najwidoczniej nie znają się na swojej robocie, bo w książce można znaleźć chyba wszystkie możliwe błędy, i to nawet takie zupełnie podstawowe! Pytanie do wydawnictwa: skąd bierzecie takich specjalistów??? Gdyby pracowali uczciwie, to błędów byłoby kilka w całej książce, a teraz jest po kilka na jednej stronie! To brak szacunku dla czytelników.
Pracę wydawnictwa oceniam na jedną gwiazdkę.
Po "Grze pozorów" myślałam, że już nie sięgnę po książki Pani Opiat-Bojarskiej, ale przemogłam się i "Grę o wszystko" mimo wszystko udało mi się przeczytać. Może nie jest to jakaś nadzwyczajna książka, ale są zabójstwa, jest zagadka, jest do końca niepewność, czyli wszystko to, co w takiej książce powinno się znaleźć. Pracę autorki oceniam na pięć gwiazdek.
więcej Pokaż mimo toNiestety jedno...
Z Łodzi do Poznania zostaje przeniesiona Urszula Zimińska. Ma tam stworzyć komórkę zajmowania się spawami sprzed laty. Tak w Poznaniu powstaje Archiwum Z. Z kolei nad Panią psycholog Aleksandrą Wilk znowu pojawiają się czarne chmury. W ciągu kilku dni ginie kilka osób. Początkowo policja myśli, że to samobójstwa. Wspólnym elementem wszystkich tych osób jest właśnie Aleksandra Wilk, która otrzymuje status podejrzanej. Szybko okazuje się jednak, że wspólnym elementem tych osób jest także terapia grupowa. Okazuje się, że wszyscy mieli wstydliwe sekrety i perwersyjne upodobania. Oj działo się w tej książce, oj działo.
Z Łodzi do Poznania zostaje przeniesiona Urszula Zimińska. Ma tam stworzyć komórkę zajmowania się spawami sprzed laty. Tak w Poznaniu powstaje Archiwum Z. Z kolei nad Panią psycholog Aleksandrą Wilk znowu pojawiają się czarne chmury. W ciągu kilku dni ginie kilka osób. Początkowo policja myśli, że to samobójstwa. Wspólnym elementem wszystkich tych osób jest właśnie...
więcej Pokaż mimo toKiedy przeczytałem cykl "Kryształowi" wiedziałem, że zapamiętam nazwisko autorki. Joanna Opiat-Bojarska stała się dla mnie symbolem świetnego literackiego stylu i inteligentnie konstruowanej fabuły.
Kiedy więc w znajomym antykwariacie zobaczyłem 'Grę o wszystko' kupiłem bez zastanowienia.
Okazało się, że to trzeci tom opowieści o psycholog Aleksandrze Wilk, ale nie przeszkadzało to zbytnio w lekturze.
W Poznaniu, w niejasnych okolicznościach umierają a raczej giną osoby o dość nietypowych upodobaniach seksualnych. Okazuje się, że to byli pacjenci pani Aleksandry. Przebywająca akurat służbowo w Poznaniu policyjna profilerka z Łodzi, włącza się do prowadzonego śledztwa z uwagi na fakt, że jest przyjaciółką pani psycholog.
Akcja książki jest prowadzona płynnie, narracja wielotorowa, styl autorki bez zarzutu.
A jednak nie wszystko mi pasowało.
Ilość zboczeń, dewiacji i odchyleń jest w powieści zdecydowanie zbyt duża. Świadomie używam takich określeń, bo pojęcie 'parafilia' do mnie nie trafia. To jest jakieś ukute przez psychologów, psychiatrów czy cholera wie kogo, pojęcie, które tak naprawdę, moim zdaniem, tylko zaciemnia sedno sprawy.
Jasne, nie każdy lubi w seksie to samo, ale przymuszanie żony do zdrady i czekanie 'na potem' gdy wróci, pedofilia czy okładanie fiuta lodami czekoladowymi i marzenie, żeby drugi facet to zlizał nie jest normalne i musi być traktowane w kategoriach dziwactw i zboczeń. Psychologowie dla takiego zachowania zawsze znajdą jakieś 'uczone i mądre' wyjaśnienie, ale oni już tak mają.
Poza tym raził mnie zbyt częsty brak profesjonalizmu u profilerki Urszuli i nieprzekonujące rozwiązanie sprawy.
I jeszcze ten 'Gwiazdor'!! Kto to jest ?? Jakiś pociotek Dziadka Mroza ? Bohater którejś z kolejnych telenoweli ? Czy naprawdę Święty Mikołaj ma zostać powoli gumkowany z naszej tradycji, z naszej pamięci ??
Powieść nie jest zła, prawdopodobnie sięgnę po poprzednie tomy, ale to jednak nie jest poziom 'Kryształowych'.
6/10.
Kiedy przeczytałem cykl "Kryształowi" wiedziałem, że zapamiętam nazwisko autorki. Joanna Opiat-Bojarska stała się dla mnie symbolem świetnego literackiego stylu i inteligentnie konstruowanej fabuły.
więcej Pokaż mimo toKiedy więc w znajomym antykwariacie zobaczyłem 'Grę o wszystko' kupiłem bez zastanowienia.
Okazało się, że to trzeci tom opowieści o psycholog Aleksandrze Wilk, ale nie...
Najlepsza część cyklu, a to za sprawą nietypowych zbrodni na osobach z nietypowymi preferencjami seksualnymi. Książka ma dużo zwrotów akcji zwłaszcza na końcu. Mamy również drugi wątek niewyjaśnionej zbrodni sprzed lat, którą prowadzi policjantka znana z poprzedniej części. Wielka szkoda, że podkomisarz Ula non stop powtarza jedno angielskie przekleństwo co staje się z czasem irytujące.
Najlepsza część cyklu, a to za sprawą nietypowych zbrodni na osobach z nietypowymi preferencjami seksualnymi. Książka ma dużo zwrotów akcji zwłaszcza na końcu. Mamy również drugi wątek niewyjaśnionej zbrodni sprzed lat, którą prowadzi policjantka znana z poprzedniej części. Wielka szkoda, że podkomisarz Ula non stop powtarza jedno angielskie przekleństwo co staje się z...
więcej Pokaż mimo topożegnanie z przygodami psycholożki Aleksandry,która w ostatnim tomi musi mocno się postarć, żeby udowodnić swoją niewinność....choć wszystko wokół wskazuje na jej winę
pożegnanie z przygodami psycholożki Aleksandry,która w ostatnim tomi musi mocno się postarć, żeby udowodnić swoją niewinność....choć wszystko wokół wskazuje na jej winę
Pokaż mimo toW kolejnej części nowe intrygi i emocje. Świetnie się czyta. Polecam.
W kolejnej części nowe intrygi i emocje. Świetnie się czyta. Polecam.
Pokaż mimo toOd razu przyznam, że ta część podobała mi się najbardziej. Sympatia do pióra autorki rosła u mnie z każdym kolejnym tomem. Gra o wszystko to taka historia, od której ciężko było mi się oderwać. Już na samym początku czułam, że to będzie naprawdę dobre. I było!
Aleksandra Wilk znowu nie zaznaje spokoju. W jej rodzinnym Poznaniu co kilka dni ginie kolejny człowiek. Dziwne okoliczności, przekonania, że to samobójstwa i jeden puzzel, który łączy całą układankę. Wszystkie ofiary to pacjenci Pani Psycholog.
Urszula Zimińska, łódzka policjantka, poznana w drugiej części trylogii dostaje przeniesienie do Poznania, by rozwikłać zagadkę sprzed kilkudziesięciu lat.
Angażuje się również w sprawę niewyjaśnionych zabójstw. Obie kobiety zaczynają swoje śledztwo. I tym razem poszlaki prowadzą do tego, że zabójcą może okazać się sama Aleksandra. Policja podejrzewa, że ta manipuluje Ulą i przedstawia jej tylko niektóre z dowodów.
A tym co również łączy ofiary jest parafilia, czyli specyficzne dewiacje seksualne. Szczerze nigdy nie zagłębiałam się w te tematy. Dopiero to jak autorka przedstawiła takie upodobania uświadomiło mi, że może to wydawać się odrzucające i nawet obleśne, ale to naprawdę indywidualna sprawa. Ludzie doświadczający tego też nie mają łatwo, żeby się z tym pogodzić. A to wszystko jak zazwyczaj ma początki już w najmłodszych latach.
Ogólnie bardzo podoba mi się duet Oli i Uli. Choć to dwie zupełnie inne osobowości, to razem mogą zawojować świat i dotrzeć do rozwiązania każdej zagadki.
Od razu przyznam, że ta część podobała mi się najbardziej. Sympatia do pióra autorki rosła u mnie z każdym kolejnym tomem. Gra o wszystko to taka historia, od której ciężko było mi się oderwać. Już na samym początku czułam, że to będzie naprawdę dobre. I było!
więcej Pokaż mimo toAleksandra Wilk znowu nie zaznaje spokoju. W jej rodzinnym Poznaniu co kilka dni ginie kolejny człowiek. Dziwne...
Emocje nie zabijają.
Emocje nie zabijają.
Pokaż mimo to