Tu się nie zabija

Anna Bińkowska Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Mirska i Budryś (tom 1) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
Literatura polska kryminał akademicki kryminał morderstwo Uniwersytet Warszawski archeolodzy doktoranci
Mirska i Budryś (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna Seria

Ciekawie skonstruowany kryminał, osadzony w bardzo konkretnym środowisku ludzi, które każdy odnajdzie również wokół siebie. Znam takie osoby, znam takie miejsca, może dlatego czyta się to trochę jak historię z sąsiedztwa. Chętnie przeczytam coś jeszcze pani Bińkowskiej.

Książka, która wpadła mi w ręce przez przypadek,na dodatek w ogóle nieznajome nazwisko. Przyznam, że czytało się dobrze. Bez efektu "wow", bez drastycznych scen. Polubiłam Mirską i Budrysia.

Przyjemna do czytania książka, jak na debiut bardzo udana. Finał może nie jest zaskakujący ani jakoś dramatycznie nie jest napisany ale to dobry prognostyk na przyszłość. Chętnie przeczytam kolejną książkę z tej serii, oczekując trochę więcej gdyż już nie będzie debiutem :)

Książka autorstwa Anny Bińkowskiej „Tu się nie zabija” jest pierwszym tomem cyklu o Mirskiej i Budrysiu – warszawskich policjantach z Wydziału Kryminalnego, a jednocześnie debiutem literackim autorki.

Historia, która została zaprezentowana jest nietuzinkowa, bowiem ofiarą brutalnej zbrodni stał się jeden z warszawskich profesorów uniwersyteckich – profesor archeologii,...

Nawet ciekawy kryminał. Przypominał mi trochę klimatem seriale typu "Gliniarze". Niestety zabójca moim zdaniem był trochę za bardzo oczywisty.

miłe acz schematyczne i nie wymagające czytadełko

Wg mnie bardzo udany debiut pisarski. Czyta sie szybko i z zapartym tchem. Glowni bohaterowie, czyli Budrys i Iga Mirska sa ciekawie skonstruowany i nie da sie ich nie lubic. Wzbudzaja sympatie, pomimo tego, ze Budrys wg Mirskiej to straszny buc :P Ale ja tam bym z mila checia widziala ich razem ... nie tylko w pracy ;) Mgr Borowka za to bardzo przypomina mi jednego z moich...

Świetny, lekki, wciągający kryminał.

Nibytak, nibynie.
W tył głowy gryzło mnie wrażenie, że ten debiut sam jeszcze nie wie, kim chce zostać, gdy dorośnie, więc jak na razie raduje się agentką Starling flirtującą z Mario Yblem podczas proszonego podwieczorku u cioteczek: Doncowej&Chmielewskiej.
I okejka, ale w związku z powyższym nie wiem jeszcze czy lubię ;)

Na półkach: , , , ,

Dwa morderstwa,świetna młoda Pani Sierżant Iga Mirska poprowadziła dobrze śledztwa.
Udany,świetny i doskonały kryminał trzyma w ciekawym,szybkim napięciu
Natomiast akcja jest znakomita.
Ciekawy,wciągający kryminał warto było przeczytać.

Dyskusje

• 2018