Z biegiem marzeń. Z kanapowca na sportowca.

Okładka książki Z biegiem marzeń. Z kanapowca na sportowca.
Janusz Przytocki Wydawnictwo: INTERTECH Janusz Przytocki powieść przygodowa
powieść przygodowa
INTERTECH Janusz Przytocki
2017-04-10
2017-04-10
sport bieganie przygoda biegi górskie bieg 7 szczytów DFBG ultra ultramataron ultramarathon odchudzenie marzenie zmiana

Okładka książki Doskonale niedoskonali Ewa Daroszewska, Maja Falkiewicz-Gancarz, Magda Godzik-Janiuk, Magdalena Kapela, Kinga Langley, Agata Limanówka, Sylwia Mokrysz, Magdalena Pawłowska, Janusz Przytocki, Magdalena Radecka, Dariusz Romanowicz, Marcin Sobociński, Jan Paweł Tomaszewski, Anna Wawrzyniak, Anna Węgrzyn, Michał Zwierz
Ocena 9,0
Doskonale nied... Ewa Daroszewska, Ma...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Niesamowita książka o sporcie i przełamywaniu własnych słabości. Przy Grubym Tomaszku, to nawet biegający Forrest Gump może schować się pod dywan ;-). Bohater zaczyna swoją przygodę ze sportem namówiony, a właściwie zmuszony przez swojego lekarza, który po zapoznaniu się z wynikami badań, nie pozostawia bohaterowi żadnych złudzeń, co do stanu jego zdrowia. „Nie jest dobrze”- słyszy i tak zaczyna się nowy rozdział w jego życiu. Najpierw spacery, potem nordic walking i truchtanie, a na końcu bieganie i zawody sportowe. Wszystko to okupione jest bólem, wątpliwościami i potem. Nie jest on jednak wylewany na darmo, bo główny bohater zaczyna marzyć o największych zawodach swojego życia, niesamowicie trudnym biegu górskimi szlakami. I tu dopiero zabawa się zaczyna, a cel jest tylko jeden: dotrzeć do mety. Nawet trudno jest sobie wyobrazić ile człowiek jest w stanie zaryzykować, poświecić i przejść (w sumie przebiec) by tylko zrealizować swoje marzenie? A odpowiedź jest prosta: „wszystko”. Powieść pełna energii, pasji, motywacji i uporu. W trakcie jej czytania sam wielokrotnie miałem ochotę wyjść z domu i zacząć biec przed siebie. Bardzo polecam biegającym i niebiegającym, kanapowcom i sportowcom, po prostu wszystkim.

Fascynująca książka przygodowa z sportem w tle. Główny bohater początkowo typowy gruby kanapowiec zaczyna trenować i finalnie bierze udział w biegu górskim o długości 240km.
Zawody trwają tylko 2 dni, a dzieje się tyle, że jedna recenzja to za mało, by wszystko opisać Już czekam na dalszą część,