Oblężenie niebios

Okładka książki Oblężenie niebios
Louis de Wohl Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu powieść przygodowa
powieść przygodowa
Lay Siege To Haven
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
2014-01-01
2014-01-01
Bogusław Lubański
święta Katarzyna Sienna doktor Kościół patron Europa

więcej Więcej

Świetna, dogłębna, ciekawa i nieprzemijająca.

De Wohl zatytułował tę biograficzną powieść “Oblężenie niebios”. Właściwsze byłoby “Posłaniec niebios”, bo Katarzyna Sieneńska należy do tej rzadkiej kategorii mistyków, których Bóg już w młodości czy dzieciństwie sobie wybiera, by posłać ich w swym imieniu na świat. Ktoś jak Faustyna Kowalska, Ojciec Pio czy poniekąd Jan Paweł II. Katarzyna była odpowiedzią Boga na kryzys...

Kolejna spokojna książka napisana przez Louisa de Wohl, tym razem o św. Katarzynie ze Sieny. Lubię jego styl, spokój, prostotę, jakąś łagodność, która cechuje jego cykl o świętych. Tak samo, jak lubię św. Katarzynę, prostą córkę farbiarza, tercjarkę dominikańską, która nie wahała się pouczać nawet papieża.

Beletrystyczna wersja biografii wybitnej świętej, patronki Europy i doktora Kościoła. Wartka akcja do ostatniej strony, a po przeczytaniu można powiedzieć, że poznaliśmy wybitną postać, która ubogaca nas duchowo i którą z pewnością warto naśladować w dzisiejszym poplątanym świecie. Zdecydowanie polecam!

• Religia
  • Religijne
  • Historyczne, o historii, z historią w tle
  • 52 książki w rok- 2019
  • W papierze

Dodaj cytat z książki Oblężenie niebios