Oblężenie niebios

Okładka książki Oblężenie niebios Louis de Wohl
Okładka książki Oblężenie niebios
Louis de Wohl Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu powieść przygodowa
powieść przygodowa
Lay Siege To Haven
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
2014-01-01
2014-01-01
Bogusław Lubański
święta Katarzyna Sienna doktor Kościół patron Europa

Louis de Wohl (1903-1961),pisarz niemieckiego pochodzenia jest moim literackim odkryciem z końca lata 2022.
Jego szereg książek religijnych, międzynarodowych bestselerów, jak na przykład, Oblężenie niebios, to lektury z duszą, w których mam upodobanie.
Bardzo zajmująca, ciekawa książka o świętej Katarzynie że Sieny, o jej barwnej i dramatycznej historii życia wpisanej w epokę średniowiecza, która wcale nie była ciemnogrodem jak co niektórzy ją określają. Katarzyna, miała wpływ także na politykę, dzięki mądrości Bożej i wielkiej osobistej pokorze, którą wielu zniewalała.
Bardzo podobają mi się odniesienia do postaci wielkiego mistyka, wielkiego Świętego, Tomasza z Akwinu - cytaty z niego jako analogia do życia świętej Katarzyny.
Jak dla mnie, Oblężenie niebios jest inspiracją do sięgnięcia po następne książki tego pisarza, któremu warto poświęcić czas!

Świetna, dogłębna, ciekawa i nieprzemijająca.

Świetna, dogłębna, ciekawa i nieprzemijająca.

De Wohl zatytułował tę biograficzną powieść “Oblężenie niebios”. Właściwsze byłoby “Posłaniec niebios”, bo Katarzyna Sieneńska należy do tej rzadkiej kategorii mistyków, których Bóg już w młodości czy dzieciństwie sobie wybiera, by posłać ich w swym imieniu na świat. Ktoś jak Faustyna Kowalska, Ojciec Pio czy poniekąd Jan Paweł II. Katarzyna była odpowiedzią Boga na kryzys Kościoła i społeczeństwa w późnym średniowieczu. Warto przeczytać właśnie ze względu na samą Katarzynę, które jest niewątpliwie jedną z najważniejszych kobiet cywilizacji zachodniej.

Kolejna spokojna książka napisana przez Louisa de Wohl, tym razem o św. Katarzynie ze Sieny. Lubię jego styl, spokój, prostotę, jakąś łagodność, która cechuje jego cykl o świętych. Tak samo, jak lubię św. Katarzynę, prostą córkę farbiarza, tercjarkę dominikańską, która nie wahała się pouczać nawet papieża.

• W papierze
  • Historyczne, o historii, z historią w tle
  • Religijne
  • Dusza