Angelica's Smile

Andrea Camilleri Wydawnictwo: Pan Macmillan Cykl: Komisarz Montalbano (tom 17) kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
angielski
Pan Macmillan
Komisarz Montalbano (tom 17)
kryminał, sensacja, thriller
angielski

Kryminały. Moja miłość, której jestem wierna od lat. Najbardziej uwielbiam skandynawskie i brytyjskie - mają w sobie coś, co nie pozwala mi się oderwać od kolejnych stron! Jednak niedawno w moje ręce wpadły włoski kryminał. Mocno zaintrygowana zasiadlam do lektury i bum! zapomniałam o całym świecie i przepadałam pośród sycylijskich uliczek i restauracji serwującym owoce...

Świetna książka polecam

Camilleri jakim był każdy wie. Kolejna rzecz w jego stylu. Kto twórczości tego pisarza nie uwielbia, może dostrzec powtarzalność, autowtórność. Może, bo to jest. Ponieważ jednak ja pisarstwo Camilleriego właśnie uwielbiam, nie przeszkadza mi to nic a nic. W szczegóły wdawał się nie będę, bo bardzo obszernie rozpisywałem się wychwalając inne Jego powiastki.

Jedną z większych przyjemności w moim życiu jest jedzenie. Cóż poradzę? Uwielbiam smakować, wąchać i podziwiać różne sposoby podawania tego samego dania. Lubię poznawać świat wszystkimi zmysłami, dlatego książki, które karmią mnie nie tylko dialogami, ale również opisami potraw, niezależnie od wszystkiego łapią dodatkowe punkty. A jeśli ich akcja dzieje się w miejscu, które...

Pisanie opasłych opinii przy siedemnastym (!) tomie przygód/obżarstwa/intelektualnej rozrywki/doskonałej zabawy/radości z czytania/napromieniowania słoneczną energią wprost z kart powieści (pomimo zbrodni koniec końców)/traktowania czytelnika jako istoty rozumnej* (*-niepotrzebne skreślić, a najlepiej nie skreślać nic!) jest bez sensu.

No i mam problem!!! Problem z tą książką! Bo czyta się ją lekko i szybko. Zabawny język, humor sytuacyjny i konstrukcyjny, prawie jak ze stand-up'ów, czy komedii typu "To nie tak jak myślisz kotku" A z drugiej strony przeskok w fabule, urywany ciąg akcji, przenoszenie się pomiędzy bohaterami i ich odczuciami, zaciemnia mi odbiór. To moja pierwsza przygoda z tym autorem i...

Porównując do innych części - niestety rozczarowanie. Montalbano jest zmęczony i można się z nim trochę bardziej ponudzić, niż trwać w ciekawości i napięciu.

Kolejny świetny Camilleri! Do tego, tym razem, bardzo równa akcja przez całą książkę. Jak wiadomo, nie zawsze się to Camilleremu zdarza.

Znowu chcę na Sycylię! Chcę zjeść smażoną barwenę, zapiekankę z bakłażanami czy risotto z rybami!
Chcę patrzeć na morze w Marinelli (Punta Secca), słyszeć włoski harmider, czuć tamto słońce! Co ten Camilleri i jego Montalbano robią z moją głową!

Zapraszam na www.czytaska.pl na sycylijskie śledztwo komisarza Montalbano. Tym razem prowadzone pod znakiem „Uśmiechu Angeliki”

Nowy kryminał z serii z Montalbano to wielka gratka dla miłośników sycylijskiego komisarza. W tej książce komisarz ściga sprawców serii włamań do domów bogaczy z Vigaty, ale najważniejszy jest tu romans Montalbano z Angeliką, kobietą z jego młodzieńczych snów, komisarz wpada po uszy, ale się broni przed miłością, a jak się to kończy? Przeczytajcie... Jeden z lepszych...

• 2021
  • 2020