Bez śladu

Okładka książki Bez śladu
Tana French Wydawnictwo: Albatros Cykl: Zdążyć przed zmrokiem (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Zdążyć przed zmrokiem (tom 3)
Faithful Place
Albatros
2017-06-07
2013-07-19
Data 1. wydania:
2011-01-01
Maria Olejniczak-Skarsgård
literatura irlandzka relacje rodzinne śledztwo thriller zabójstwo zaginięcie zagrożenie
Inne

Uwielbiam otoczki Tany French tak, ze po 20 stronach ja już czuję się jak w krainie Narnii, do której ciągle chce wracać w ciągu dnia.. ale za połową książki to już mnie zaczynało drażnić, że w sytuacjach, że zaraz! o! dowiemy się coś! no! to ona rozpisuje się ze wspomnieniami, przemyśleniami i dialogami sprzed lat na 3 strony. Tego było za dużo, to mnie dobijało i...

Kolejna część cyklu Tany French, który można spokojnie czytać osobno. Ponownie zanurzamy się w klimat biednej Irlandii, nierówności społecznych, alkoholizmu. I w tle zbrodnia. Bardzo dobrze się Tanę French czyta,. Polecam.

Ogólnie świetna i wciąga choć jednak za długa. Są momenty , gdy książka się dłuży. Co do tożsamość mordercy to od początku się domyśliłem , że sprawcą jest starszy brat głównego bohatera , bo nie chciał by brat opuścił rodzinę i wyjechał z dziewczyną. Dlatego Ją zabił. Zabił również ich młodszego brata , bo ten odkrył prawdę

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Strasznie mnie wymęczyła ta książka Nie dla Mnie

Jest to moja pierwsza książka tej autorki i ogólnie jestem zadowolony. Historia ciekawa choć dosyć płytka, postacie wielowymiarowe, tylko dialogi są napisane w taki sposób, że czasami trudno połapać się kto, co mówi. Polecam

Jako powieść obyczajowa niezła. Jako kryminał nie nadaje się do czytania- za mało napięcia, za wolne tempo, za mało tajemnicy, za dużo opisów spotkań towarzyskich. Podejrzanych jest w zasadzie trzech, ale przed połową książki domyśliłem się, który z nich zabił.

Nieprzypadkowo tytuł jest tak sam jak powieść Harlana Cobena. Podobny styl, podobny język, podobne problemy. Ogólnie jednak kryminał warty polecenia.

Główny bohater, policjant - Francis Mackey - jest rozwodnikiem, od 20 lat nie odwiedził swoich rodzinnych stron - dzielnicy w Dublinie, w której zostali jego rodzice, dwaj braci i dwie siostry. Pewnego dnia tam wraca,...

Książkę czyta się szybko, język jest jak dla mnie bardzo dobry.

Bohaterów polubiłam w miarę od pierwszych stron. Nie byli za dobrze opisani, ale nie przeszkadzało mi to. Szkoda mi było, ze los jednego z bohaterów pobocznych potoczył się tak, a nie inaczej, ale rozumiem czego tak być musiało.

Fabuła zapowiadała się być dobrze i taka też była. Historia mnie wciągnęła i...

1918

Tana French jest irlandzką pisarką, tworzącą psychologiczne thrillery, książka „Bez śladu”, jest trzecią częścią cyklu „ Zdążyć przed zmrokiem”. Jak to w thrillerach lub kryminałach bywa, że cykl jest oparty wokół postaci jakiegoś bohater herosa, tutaj jest motyw, zmrok, jakieś tajemnice sprzed lat i coś, i inne jakieś mroczne historie. Autorka tworzy doskonały klimat,...

Bardzo wciągająca książka z niesamowitym zakończeniem.

• 2018
  • Kryminały