Dobra córka

HarperCollins Polska
The Good Daughter
kryminał, sensacja, thriller
Dorota Stadnik

Początek odrobinę się ciągnął ale jak juz się wyciągnęłam w fabułę to nie moglam się oderwać.

Troszkę lżejsza od innej książki tej autorki, którą miałam przyjemność przeczytać ("Moje śliczne"), ale również nieco mniej mi się podobała. Jednak wciąż jest to dobra lektura, godna polecenia.

Pierwsza połowa książki wydawała się zbyt rozmemłana. Opisy przeżyć, uczuć, myśli były tak infantylne, że wydawały się jakby napisane przez dojrzewającą nastolatkę. Ciągle powtórzenia zdań opisujące to samo, ale innymi słowami były bardzo męczące i momentami wręcz irytowały.
Druga połowa książki - ciekawsza, wartka akcja, historia nabrała polotu. Jakby autorka przestała...

Dobry thriller. Polecam.

Całkiem przyzwoity kryminał. Widać, że autorka ma niezły warsztat, nie jest tylko "niedzielną pisarką". Historia trzyma w napięciu już od pierwszej strony aż do ostatniej. Świetna rozrywka, ani przez chwilę się przy niej nie nudziłam. I dobrze czasem przeczytać książkę z gatunku, która nie jest klasyczną historią morderstwa i poszukiwania sprawcy.

Mroczna, objawiająca śmierć rodzica na oczach dziecka i skutki tego wydarzenia w życiu dorosłym.
Slaughter jak zwykle nie oszczędza czytelnika i mistrzowsko wplata drastyczne obrazy w całość powieści.
Dla ludzi o mocniejszych nerwach, nie nadaje się dla "świeżych" matek.

Po przerażającym początku, gdzie prym wiedzie bezprawie i agresja następuje cisza, miałam nawet chwilę zwątpienia i chęć odłożenia jej na półkę, na inny czas. Akcja jednak rozkręciła się na dobre i już nie mogłam się od niej oderwać.

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Historia dwóch sióstr wciągnęła mnie bardzo. Podoba mi się styl pisarki.

Dawno nie czytałam tak dobrego kryminału, od czasów "Małego życia" nie czytałam nic równie poruszającego. Do końca trzymająca w napięciu, pełna refleksji opowieść o życiu w cieniu zbrodni. Pięknie napisana powieść.

Szczerze mówiąc spodziewałam się po tej książce czegoś więcej, zakończenie nie do końca mnie zadowoliło.

Dyskusje

• 2018