Dobra córka

2017-10-11
Data 1. wydania:
2018-01-01
Dorota Stadnik

"Dobra córka” to thriller autorstwa Karin Slaughter – amerykańskiej pisarki, która za swój debiut w 2001 roku („Zaślepienie”) została nominowana do Nagrody Sztyletu przez Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej. Powieść „Dobra córka” to jedna z wielu jej książek, która zapewne tak, jak nie jeden dreszczowiec Karin może być bestsellerem.

Dwie siostry, Samantha oraz...

Z długim opóźnieniem zamieszczam recenzję książki „Dobra córka”. Sam pomysł na fabułę wydawał się bardzo ciekawy i nie mogłam się doczekać kiedy ją przeczytam. Opis zachęcający, gatunek thriller...nic tylko czytać. Jednak cały proces czytania trwał bardzo długo. Przez pierwszą część książki nie działo się praktycznie nic, co zachęcałoby do dalszego czytania, ale moje...

Początek odrobinę się ciągnął ale jak juz się wyciągnęłam w fabułę to nie moglam się oderwać.

Troszkę lżejsza od innej książki tej autorki, którą miałam przyjemność przeczytać ("Moje śliczne"), ale również nieco mniej mi się podobała. Jednak wciąż jest to dobra lektura, godna polecenia.

Pierwsza połowa książki wydawała się zbyt rozmemłana. Opisy przeżyć, uczuć, myśli były tak infantylne, że wydawały się jakby napisane przez dojrzewającą nastolatkę. Ciągle powtórzenia zdań opisujące to samo, ale innymi słowami były bardzo męczące i momentami wręcz irytowały.
Druga połowa książki - ciekawsza, wartka akcja, historia nabrała polotu. Jakby autorka przestała...

Dobry thriller. Polecam.

Całkiem przyzwoity kryminał. Widać, że autorka ma niezły warsztat, nie jest tylko "niedzielną pisarką". Historia trzyma w napięciu już od pierwszej strony aż do ostatniej. Świetna rozrywka, ani przez chwilę się przy niej nie nudziłam. I dobrze czasem przeczytać książkę z gatunku, która nie jest klasyczną historią morderstwa i poszukiwania sprawcy.

Mroczna, objawiająca śmierć rodzica na oczach dziecka i skutki tego wydarzenia w życiu dorosłym.
Slaughter jak zwykle nie oszczędza czytelnika i mistrzowsko wplata drastyczne obrazy w całość powieści.
Dla ludzi o mocniejszych nerwach, nie nadaje się dla "świeżych" matek.

Po przerażającym początku, gdzie prym wiedzie bezprawie i agresja następuje cisza, miałam nawet chwilę zwątpienia i chęć odłożenia jej na półkę, na inny czas. Akcja jednak rozkręciła się na dobre i już nie mogłam się od niej oderwać.

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Historia dwóch sióstr wciągnęła mnie bardzo. Podoba mi się styl pisarki.

• 2018
  • 2019