Urwany trop

Okładka książki Urwany trop Lone Theils
Okładka książki Urwany trop
Lone Theils Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Nora Sand (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Nora Sand (tom 2)
Den blå digters kone
W.A.B.
2017-07-05
2017-07-05
Joanna Cymbrykiewicz
handel ludźmi korupcja kryminał literatura duńska manipulacja niebezpieczeństwo nielegalna emigracja porwanie półświatek przemoc szantaż śledztwo zabójstwo

Napisana przeciętnie, fabuła naciągana, nie mylić z wciągająca. Do przeczytania w pociągu i zapomnienia.
Jeden z przykładów – „obróciła się wokół własnej osi, aby udowodnić, że jest sama..” :)

Świetna, wciągająca książka od pierwszej strony.
Polecam

Świetna, wciągająca książka od pierwszej strony.
Polecam

"Urwany trop" Lone Theils to dość ciekawa pozycja, na początku nie mogłam się wciągnąć, ale po kilkudziesięciu stronach już mnie pochłonęła. Moim zdaniem nie jest ani rewelacyjna, ani zła, jest po prostu dobra. Mam nadzieję, że komuś to pomoże w zakupie książki.

Pomysł na fabułę wspaniały, gorzej z wykonaniem. Dziennikarka śledcza, reporterka jest tak naiwna, że aż denerwująca. Ocena dobra ze względu na zakończenie, które podsumowuje dziś (21 w.) panujące trendy.

Ta część zdecydowanie dużo lepsza, czytałam ją niemal bez przerwy... szybka akcja, temat ciekawy, naprawdę godna polecenia zwłaszcza teraz, gdy leki "odchudzające" są tak powszechne w niemal każdej reklamie, nikt nie wie jak były testowane i ile to przynosi strat a zyski mają tylko firmy je produkujące.
Polecam i czekam na dalsze losy Nory Sand, gdyż zakończenie wskazuje, że jeszcze będzie.

Polecam i czekam na dalsze losy Nory Sand, gdyż zakończenie wskazuje,...

Dużo fajniejsza niż pierwsza część! Lubię takie klimaty 😊 świetnie było by przeczytać trzecią część, może kiedyś będzie.

Akcja trochę rozlazła. Główna bohaterka momentami denerwuje swoim brakiem kojarzenia faktów. Książkę czyta się szybko. Na odmóżdżenie w sam raz.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Fabuła wciąga choć wiadomo, że czasem jest naciągana i wiele sytuacji w rzeczywistości zakończyłoby się w inny sposób (ale takie są uroki książek i bohaterów).
Książka porusza w miarę aktualne tematy: uchodźcy, walki firm farmaceutycznych i dochodzenia dziennikarki.
Pokazana jest "prawda" do czego zdolni są ludzie w osiągnięciu celu i jak splątane są ręce w obliczu powiązań rządu z ludźmi biznesu.

Pozycja warta polecenia.

Pokazana jest "prawda" do czego zdolni są ludzie w osiągnięciu celu i...

Gdy skończyłam, całkiem poprawne "Zaginione" zechciałam przeczytać kolejną część przygód Nory Sand czyli właśnie "Urwany trop". W porównaniu z pierwszym tomem, widzę zmianę na lepsze w kilku kwestiach, po pierwsze: książka szybciej się rozkręca, nie mam tu wrażenia, że jej początek czytałam na siłę, po drugie autorka uczy się też uplastyczniać opisy, które nie są już tak toporne jak w pierwszej części, dzięki czemu czytało mi się znacznie lepiej. Postacie dalej uważam za zbyt "papierowe" choć już trochę mniej, mam wrażenie, że zwłaszcza te główne zaczynają nabierać cechy osób a nie fikcyjnych postaci. Plusem książki, dalej jest wielowątkowa fabuła oraz niezwykle wciągająca końcówka książki, dzięki której znowu nie mogłam się oderwać od czytania.
Specyficznym dla mnie jest to, że rozwiązania "zagadki" spodziewałam się już od połowy? książki - zresztą, jak i sama Nora, mimo to książkę czytało się z zaciekawieniem, choćby aby wyjaśnić kilka zawikłanych wątków w fabule.
W pewien sposób zawodzi mnie samo zakończenie, o ile w "zaginionych" było ono właściwe, o tyle w "urwanym tropie" mam wrażenie, że jest niedopowiedziane, co pozostawia u mnie pewien niedosyt.
Doceniam pozytywne zmiany w stylu pisania, i to że autorka jak mam wrażenie, uczy się swojego warsztatu pisarskiego. Po kolejną część -jeśli taka będzie- z pewnością sięgnę, a sam „urwany trop” polecam jako przyjemną rozrywkę ;)

Całkiem niedawno miałam okazję przeczytać debiutancką powieść Lone Theils
„Zaginione”. Będąc pod sporym wrażeniem całokształtu, nie czekałam zbyt długo z sięgnięciem po kolejną.
Nora Sand to dziennikarka nieustraszona. Londyńska korespondentka duńskiego „Globalt” jest zawsze tam, gdzie zagrożone jest życie przeciętnych obywateli. Jednak to właśnie ją na jedyny wywiad wybiera irański noblista literacki, który przez lata unikał medialnego rozgłosu, obecnie starający się o azyl w Danii. Stawia jednak jeden warunek: Nora ma odnaleźć jego ukochaną żonę, Aminę, która zaginęła podczas ucieczki z Iranu. Lekko przymuszona przez swojego wydawcę, Nora podejmuje wyzwanie. Brutalne deportacje nielegalnych imigrantów, światowe korporacje, eksperymenty na ludziach, cudowny lek na otyłość, a nawet irański program atomowy. Te sprawy łączy więcej, niż się z pozoru wydaje. To wszystko wiąże się z zaginięciem Aminy.
Zawsze, kiedy mam przyjemność przeczytać naprawdę dobrą książkę, po kolejną sięgam z dość dużą rezerwą, obawiając się czy utrzyma poziom. Ku wielkiej uldze nie zawiodłam się. Drugi tom cyklu jest jeszcze lepszy niż pierwszy. Z niecierpliwością czekam na kolejne.

Całkiem niedawno miałam okazję przeczytać debiutancką powieść Lone Theils

• Kryminały