Trzecia

Znak Literanova
2017-07-03
2017-07-03
literatura polska

Bohaterami powieści ,,Trzecia’’ są trzy osoby. Eliza 28-letnia psychoterapeutka, którą ktoś śledzi, Liliana kobieta po czterdziestce, która szuka swojego kochanka i Anton trzydziestoletni mężczyzna, który ucieka przez złymi ludźmi. Choć tej trójki poza Krakowem nic nie łączy, ich losy przetną się ze sobą w najmniej oczekiwanym momencie. Idealna, W pułapce i Oszukana to trzy książki autorki, które mam już za sobą, i które bardzo, bardzo lubię. ,,Trzecia’’ jest czwartą powieścią, z którą miałam przyjemność się zaznajomić i niestety ona najmniej przypadła mi do gustu. Nie można odmówić autorce dobrego pióra, tworzenia ciekawych portretów psychologicznych bohaterów, interesującego prowadzenia fabuły, zaskakujących zwrotów akcji. To wszystko w tej powieści się znalazło, ale mnie akurat tym razem nie porwało, tak jakbym tego chciała. Czasem tak bywa, że między czytelnikiem a książką brakuje pozytywnej wibracji. Jestem przekonana, że jeżeli chodzi o twórczość pani Magdy, zdarzyło mi się to po raz pierwszy i ostatni. Ode mnie 6/10.

Eliza ma 28 lat i mieszka w Krakowie. Pracuje jako psychoterapeutka pomagając swoim pacjentom poukładać swoje życie i pozbierać się po doznanych traumach. Sama niestety ma problem z poukładaniem swojego. Próbuje się pozbierać po niedawnym rozstaniu z chłopakiem. Pewnego dnia zauważa, że ktoś robi jej z ukrycia zdjęcie. W kolejnych dniach ma wrażenie, że ciągle ktoś ją śledzi. Staje się bardzo nieufna i podejrzliwa . Kiedy poznaje Borysa , wydaje jej się on uosobieniem bezpieczeństwa i spokoju. Szybko zamieszkują razem.

Drugą bohaterką książki jest Lilianna kobieta po czterdziestce prowadząca wystawny tryb życia. Ma wszystko oprócz miłości. Jej małżeństwo rozpadło się kiedy postanowiła odejść do kochanka. Tajemniczy i przystojny Rosjanin porzuca któregoś dnia Liliannę a ta za wszelką cenę postanawia go odszukać.

Anton trzydziestoczteroletni mężczyzna z Rosji, przystojny muzyk – gitarzysta pochodzący z Petersburga, mający polskie korzenie. Przybył do Krakowa zmieniając swą tożsamość. Ciągle ucieka, ukrywając się przed złymi ludźmi pragnącymi zemsty.

Świetny i intrygujący thriller psychologiczny, który opisuję losy trzech bohaterów. Poznajemy ich przeszłość oraz tajemnice z którymi muszą się mierzyć do końca życia. Ich losy doprowadzają do zaskakujących i niesamowitych zdarzeń a ich losy przecinają się w dziwnych i tajemniczych okolicznościach.

Bardzo wciągająca, nie mogłam się oderwać. Takie książki lubię.

Bardzo wciągająca, nie mogłam się oderwać. Takie książki lubię.

Kolejna rewelacyjna książka wybitnej autorki Magdy Stachuli. Książkę czyta się świetnie. Do tego fantastyczna narracja ( jak dla mnie, uwielbiam taką narrację, a to prowdziwa rzadkość ); pierwszoosobowa w czasie teraźniejszym prowadzona przez trzy osoby.

Strasznie się wynudziłam. Fabuła ksiażki totalnie się rozmyła. W sumie to nie wiadomo było o co chodzi w tej książce.
Zdecydowanie nie polecam!

Zdecydowanie nie polecam!

Ciekawa historia, z serii raczej czytadeł niż thrillerów.
Pogmatwana osobowość głównej bohaterki drażniła mnie i nie przekonała. Na minus zdecydowanie zbyt mało psychologicznych pogłębień.
Ale nie nudziłam się.

Ciekawa historia, z serii raczej czytadeł niż thrillerów.
Ale nie nudziłam się.

"Ta historia nie pozwoli Ci zasnąć" - słowa z opisu książki są nieco wyolbrzymione. Historia bardzo mało prawdopodobna i nierealna moim zdaniem. Brakowało mi lepszego rozwoju znajomości Elizy i tajemniczej kobiety oraz potem tej kobiety z Borysem. Książkę ogólnie fajnie się czytało. Mam nadzieję że nigdy nie trafię na taką kobietę psychoterapeutke :)

Kolejna pozycja Magdy Stachuli, która mnie nie rozczarowała. Bardzo dobra historia.
📖
Jest to moja trzecia książka pod rząd, której akcja toczy się w Krakowie... Muszę się stamtąd w końcu wyrwać 😉😂 W "Trzeciej" mamy troje bohaterów: Elizę, Lilianę oraz Antona. Można powiedzieć, że główną bohaterką powieści jest dwudziestoośmioletnia Eliza, która jest terapeutką. Pomaga zagubionym ludziom a tak naprawdę sama ma masę własnych problemów i demonów, które ją prześladują. Anton to tajemniczy mężczyzna, który niedawno przyjechał do Krakowa. Podobnie jak Eliza, ma za sobą tajemniczą przeszłość, która nie daje mu spokoju. Ostatnia na liście jest ponad 40-letnia Liliana. Podobnie jak dwoje wcześniejszych bohaterów i ona ma jakąś mroczną i tajemniczą przeszłość. Każdy z bohaterów jest inny, każdy ma własne problemy, zupełnie różne od pozostałych, ale jednak coś ich łączy. Ich losy się ze sobą stykają, tworząc mieszankę wybuchową, która stanowi bardzo dobry thriller. Thriller pełen tajemnic, mrocznych sekretów i zagadek. Bardzo mi się podobała stworzona przez autorkę historia. Po raz kolejny się nie zawiodłam i znów chcę więcej 😉
📖📖
Narracja w pierwszej osobie z perspektywy wszystkich bohaterów.

Podsumowując: bardzo dobry thriller, pełen mrocznych tajemnic i sekretów. Każdy z bohaterów jest inny, każdy ma własną historię i każda z postaci przyciąga czytelniczą uwagę. Od książki ciężko się oderwać - szybko wciąga i utrzymuje w napięciu aż do samego końca. Kawał dobrze napisanej historii.

📖

Debiutancka powieść pani Magdaleny "Idealna" niespecjalnie przypadła mi do gustu, bohaterowie byli mi obojętni i za wcześnie domyśliłam się kto jest kim. Jednak "Trzecia" to już zupełnie inna liga - to świetny, przewrotny, wciągający thriller, że skomplikowanymi, niejednoznacznymi bohaterami. Efekt WOW gwarantowany! Polecam, dajcie się zaskoczyć!

Książka bardzo wciągająca i pełna znaków zapytania..historia Elizy, Liliany i Antona bardzo ciekawa choć im bliżej do końca powieści tym bardziej mnie rozczarowywała.
Choć przeczuwałam jak skończy się historia Elizy to była dla mnie nie do końca wyjaśniona. Wiele pytań jakie sobie zadawała zostały bez odpowiedzi.
Ciekawie się wątki głównym bohaterów ze sobą mieszały ale niedosyt mam odnośnie zakończenia.

Ciekawie się wątki głównym bohaterów ze sobą mieszały ale...

• 2017
  • Biblioteka