Buddyjska sztuka znikania. Jak wznieść się ponad problemy

Okładka książki Buddyjska sztuka znikania. Jak wznieść się ponad problemy Ajahn Brahm
Okładka książki Buddyjska sztuka znikania. Jak wznieść się ponad problemy
Ajahn Brahm Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii filozofia, etyka
filozofia, etyka
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2017-01-01
2017-01-01
buddyzm medytacja harmonia rozwój duchowy

Krótko napiszę, że Ajahn Brahn w większości książek potrafi ciekawie opowiadać różne historie jako przykłady bycia nieobecnym. Książka nie jest dla każdego jak również inne publikację, ponieważ jest dużo nawiązań do religii i dużo sposobów nie będzie miało zastosowania w praktyce po za życiem klasztornym. Umówmy się, że większość z nas to nie mnisi czy mniszki tylko normalni ludzie, którzy muszą sprostać co raz cięższej rzeczywistości. Dla tych co się wciągnęli w ten klimat książka będzie dobra, dla zwykłego zjadacza chleba bez sensu.

Książka może być trudna w odbiorze z powodu dużej ilości obcych słów i nazw własnych. Na szczęście, na końcu książki znajduje się słowniczek, który jest niezbędny podczas czytania lektury. Pomimo tych drobnych trudności, polecam książkę. Pomaga odnaleźć równowagę i spokój.
Pozycja obowiązkowa dla osób interesujących się buddyzmem oraz technikami medytacji.

Humor, mądrości aczkolwiek infantylne . Mimo to warto przeczytać.

Humor, mądrości aczkolwiek infantylne . Mimo to warto przeczytać.

Tak my buddyści chcemy zniknąć i uczymy tego innych :) A kto lepiej wytłumaczy jak to zrobić niż Ajahn Brahm? No chyba nikt ;)
Jeżeli natknąłeś się na tę książkę to nie przypadek. To prawo przyciągania zadziałało i skłoniło Cię do zainteresowania się nią. I dobrze. Nie pozwól sobie dłużej czekać.

Generalnie bardzo ciekawe podejście do tematu. Bardzo... ascetyczne i pozbawione otoczki religijnej. Pokazuje sedno buddyzmu jako takiego oczami mnicha Theravady. Skupia się na ucieczce z samsary a nie jej "reperowanie". Jeśli szuka ktoś poradnika pozytywnego myślenia - nie jest to pozycja jaką mógłbym mu z czystym sumieniem polecić.

Ta książka bardzo mnie uspokaja, wycisza i otwiera na różne rzeczy. Polecam ją wszystkim, którzy szukają spokoju w zabieganym świecie i chcą nabrać dystansu do rzeczywistości. Wracam do niej zawsze, gdy coś niespokojnego dzieje się w moim życiu.

• Do kupienia
  • Niedokonczone
  • Psychologia i rozwój
  • Depresja

Dodaj cytat z książki Buddyjska sztuka znikania. Jak wznieść się ponad problemy