Trzymaj mniej!

Okładka książki Trzymaj mniej!
Ajahn Brahm Wydawnictwo: Theravada Polska religia
religia
Theravada Polska
2020-01-01
2020-01-01
Aleksandra Łobacz, Alicja Brylińska, Barbara Orchowska, Dawid Gorczyca
buddyzm religia medytacja religie theravada

Bardzo fajna i podnosząca na duchu. Można sobie wiele uświadomić i przestać walczyć z tym, co zwyczajnie da się odpuścić. Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu odpocząć i pozostawić za sobą stary świat. Słowa mnicha pokazują, że jest to łatwiejsze niż nam się wydawało.

Daję ocenę 10 a co :-)
Książka jest zapisem wykładów, więc od strony literackiej na pewno nie ma sensu porównywanie z innymi arcydziełami. Od strony zawartości i merytoryki jest dla mnie kopalnią wiedzy i mądrości, takiej życiowej, codziennej.
Chociaż Ajahn Brahm jest mnichem buddyjskim od lat, to książka ta nie jest bynajmniej religijna. Według mnie powinien ją przeczytać każdy, kto chce szczęśliwie i spokojnie żyć, budując zdrowe relacje z otaczającym nas światem. Do tego prosty przekaz, masa historii i liczne dowcipy sprawiają, że czyta się ją naprawdę dobrze.
Jest to książka, do której warto wracać, zwłaszcza wtedy gdy jest ciężko, ale też gdy jest bardzo dobrze. Bo "to wszystko i tak przeminie".
Polecam!

Daję ocenę 10 a co :-)

Wykłady Ajana Brahma w formie książki, polecam

Wykłady Ajana Brahma w formie książki, polecam

Dodaj cytat z książki Trzymaj mniej!