Anatomia duszy

Medium
2005-01-01
2005-01-01
Wanda Grajkowska

Książka jest ciekawa i lekko się ją czyta. Wciąga od pierwszych stron. To taki poradnik, który powinien znaleźć się na półce u wszystkich osób, które pracują nad sobą, a które się w tej pracy nieco pogubiły. Można się z niej dowiedzieć, że proces uzdrawiania jest tym, który każdy z nas musi przejść samodzielnie, nikogo nie można w nim wyręczać. Ta odpowiedzialność za siebie jest bardzo ważna i pozwala pójść na przód. Interesujące spojrzenie na człowieka i siedem etapów w jego życiu. Siedem jest tutaj odbiciem wielu aspektów, np. poziomów aury, czy zadań, które musimy zrealizować. Ogólnie polecam. Trafiłam na nią po obejrzeniu wykładu Barbary Kazany, która tę pozycję chwaliła.

Konkretne kompendium, autorka w jasny klarowny sposób przedstawia kwestie, które zwykle określamy jako wymagającą w odbiorze metafizykę. Książka fantastycznie rezonuje, dla każdego czytelnika na innym poziomie, pozostawia przy tym pole do otwartej interpretacji. Polecam.

,,Twoja biografia staje się twoją biologią."

Trudno odmówić prawdy powyższemu stwierdzeniu. Z wiekiem coraz bardziej widzę jak bardzo nasze emocje/myśli mają wpływ na organizm, a także otoczenie. I o tym właśnie mówi ta książka.

,,Energia jest siłą, a gdy wysyłasz ją w przeszłość, rozpamiętując bolesne wydarzenia, wówczas odbierasz siłę swojemu teraźniejszemu ciału i może to prowadzić do choroby."

O życiu tu i teraz. O byciu świadomym. O przyglądaniu się swoim emocjom, by wychwycić sfery, które wymagają szczególnej troski i podjęcia pracy nad nimi póki nie odbiją się na ciele fizycznym.

Bardzo podobały mi się nawiązania do kilku religii. Uważam, że rzeczywiście czakry/sakramenty/sefiry wydają się być ze sobą połączone. Fajna refleksja. Z drugiej strony, warto wiedzieć, że to wiara katolicka jest wysuwana na prowadzenie przez autorkę, ma się wrażenie jakby książkę napisała bogobojna zakonnica.

Nie do końca przekonał mnie wszystkowiedzący ton autorki (niestety, dość częsta przypadłość wśród autorów literatury duchowej) sugerujący, że jest ona wyższym bytem, wybranym przez Boga do uleczenia świata. Pamiętajmy przy tym, że bazuje ona jednak tylko na dowodach anegdotycznych. Medycyna zachodnia, nauka jest zaś totalnie ignorowana przez autorkę.
Świat nie jest taki czarno-biały i jednak mimo oczywistych korzyści dla zdrowia - ćwiczenia i psychoterapia raczej nie wyleczą z wirusa HIV (przykład z książki).

Uważam, że medycyna zachodnia i alternatywna powinny iść w parze, bo obie mogą wnieść dużo dobrego do naszego zdrowia. Często jedni jednak zupełnie dyskredytują drugich, a szkoda.

,,Twoja biografia staje się twoją biologią."

Książka podstawa o sile i uzdrowieniu.

Książka podstawa o sile i uzdrowieniu.

Można ją czytać wiele razy w ciągu życia i w zależności od stopnia świadomości za każdym razem dowiedzieć się czegoś nowego. Książka bardzo głęboko pisuje duchowość i pracę z energią.

Ciało i dusza to jedno. Ta książka o tym przypomina!

Ciało i dusza to jedno. Ta książka o tym przypomina!

V8nted

V8nted

Pozycja obowiązkowa w biblioteczce poszukiwacza sensu.

Pozycja obowiązkowa w biblioteczce poszukiwacza sensu.

Głębsza refleksja nad treścią trwała może jakąś godzinę po skończeniu książki a potem uleciało. Chyba nie działają na mnie te opowieści o sile duszy itp.
Jednak ciekawa, nie oceniam źle.

Jednak ciekawa, nie oceniam źle.

• Rozwój
  • Rozwój duchowy