Książęta wolą blondynki

Okładka książki Książęta wolą blondynki Loretta Chase
Okładka książki Książęta wolą blondynki
Loretta Chase Wydawnictwo: BIS Cykl: Stylistki (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Stylistki (tom 4)
Dukes Prefer Blondes
BIS
2018-02-06
2018-02-06
Ewelina Kowalczyk-Kurzaj

Ostatni tom cyklu "Stylistki"

Clara Fairfax, córka lorda i siostra Harry' ego jest jedną z najpiękniejszych panien w Londynie na wydaniu. Jednak Clara nie jest już tak naiwna jak w drugim tomie i odrzuca zaręczyny usytuowanych mężczyzn. Clara jest znudzona życiem w którym jest.

Oliver Radford jest najbardziej znienawidzonym prawnikiem w Londynie. Wiele rzezimieszków z Gangów, chcą go dopaść i zabić. Właśnie w takich okolicznościach, uciekając przed jednym z rzezimieszków, poznaje Clarę, która ratuje go z opresji.

Ich drogi krzyżują się, kiedy Clara przychodzi prosić go o pomoc w odnalezieniu Toby' ego. Radford pomaga jej a kiedy odnajdują Toby' ego, okazuje się, że Clara zachorowała na tyfus. Radford jedzie do jej ciotki, by się nią zaopiekować.

Clara i Radford pobierają się, ale Freame dalej depcze po piętach Radfordowi. Przyjeżdża do Richmond z zamiarem rozprawienia się z Krukiem...

W tej książce jest dużo humoru. Warto dodać, że Clara występowała w poprzednich tomach, gdzie bohaterkami były siostry Noirot. W sumie to dobrze, że autorka napisała jeszcze jedną część, bo chociaż nie kręciła się wokół butiku to jednak też była ciekawa. I w ten oto sposób zamknęłam cykl o "Stylistkach" przy którym dobrze się bawiłam. Clara i Radford to dobrze dobrana para, gdzie ona go trochę rozruszała bo był sztywny. Ich utarczki słowne były bardzo zabawne i inteligentne.

Polecam!

Ostatni tom cyklu "Stylistki"

Świetna książka, polecam

Świetna książka, polecam

ona najpiękniejsza panna londynu,znudzona ,inteligentna arystokratka,on prawnik bez tytułu ,opanowany kierujący się rozumem.postrach lońdyńskich rzezimieszków. jak go zdobyć ,jak się nie dać jej usidlić.....

Mam ochotę kopnąć autorkę w cztery litery .
Miała ciekawy pomysł, bohaterów i sposobność, a napisał wypociny bo zapewne zmusił ją do tego wydawca.

Mam ochotę kopnąć autorkę w cztery litery .

Tak na próbę, dla przypomnienia wróciłam do romansu historycznego i niestety, ale nie spodobała mi się.

Po książkę „Książęta wolą blondynki” sięgnęłam bo szukałam czegoś lekkiego, zabawnego, czegoś na poprawę humoru.
Lady Clara Fairfax  jest młoda, piękna i należy do arystokracji. Jest jedną
z tych dam, które zajmują się dobroczynnością. Jednocześnie spokojne życie wśród pań i panów z towarzystwa nudzi ją. Pewnego dnia szukając ratunku dla jednego
z dzieci zwraca się o pomoc do ponurego, przystojnego i niezmiernie irytującego prawnika, Olivera Radforda. Szybko okazuje się, że mają ze sobą wiele wspólnego.
Książka nie rozczarowała mnie. Była lekka, zabawna i przyjemna. Jest dość obszerna ale czyta się ją bardzo szybko. Głównych bohaterów nie sposób nie lubić. Lady Clara okazuje się być stanowczą kobietą, która bardzo dobrze wie czego chce
i użyje wszystkich środków by to zdobyć. I w ten sposób Oliver Radford, zwany Krukiem wpada w jej ręce. Mężczyzna do tej pory pewny siebie pod wpływem Clary daje się porwać emocjom. Kibicowałam im obojgu do samego końca. I to nic, że historia momentami nie kleiła się. Najważniejsze, że poprawił się mi humor. Śledząc utarczki między Clarą a Oliverem miałam uśmiech od ucha do ucha.
Książkę polecam każdemu na poprawę humoru. Bardzo przyjemny, wcale nie ckliwy romans z wątkiem kryminalnym w tle.

Lady Clara Fairfax  jest młoda, piękna i należy do arystokracji. Jest jedną
z dzieci zwraca się o...

2089

Dla tekstów typu: "Nie Claruj mi tu. Dla ciebie jestem "szanowną żoną".", warto to cudo przeczytać! Lekka, przemiła i wesoła lektura.

Słyszałam i czytałam wiele nie do końca pochlebnych opinii o tej książce. W sumie dobrze, że tak dawno, że nie miały one teraz wpływu na moją prywatną jej ocenę. Oczywiście, że jeśli ktoś miałby na celu wyszukanie wszystkich nielogiczności, usterek, niedociągnięć tej historii, to lista pewnie nie byłaby krótka. Tylko czy o to chodzi?
Akurat w tym momencie, w moim przypadku, zdecydowanie nie. A więc dla mnie nie było nudno, nie było banalnie. Z przyjemnością czytałam przepychanki słowne bohaterów (bardziej współczesne niż historyczne, ale tak czasami bywa),podążałam za nimi w poszukiwaniu zaginionego chłopca czy uczestniczyłam w rozprawie sądowej decydującej o małżeństwie bohaterów. Jak na romans historyczny to całkiem przyjemna historia z bohaterem, którego wybranka doprowadza do granic ludzkiej wytrzymałości, z mężczyzną, który pierwszy powiedział „kocham” i facetem, który uznaje i szanuje intelekt swojej wybranki. No i ma wiele, wiele, wiele wyrozumiałości, bo gdyby nie to, udusiłby ukochaną na miejscu.
Pi pierwszej części cyklu (jak dla mnie najsłabszej),po dwóch kolejnych bardzo dobrych, pełnych, z fantastycznie dobranymi bohaterami, nadszedł czas na część czwartą. Trudną bo czytelnicy rozpuszczeni po dwóch poprzednich częściach są pełni oczekiwań i chcą coraz więcej i coraz lepiej. Tutaj nie jest coraz więcej, ani coraz lepiej, jest inaczej, niekiedy zabawniej, niekiedy z większym przymrużeniem oka, niekiedy z uśmiechem pod nosem, ale jest nadal miło i przyjemnie, a bohaterowie kochają się jak na romans historyczny przystało.
I w tym duchu poleciłabym tę książkę.

Akurat w tym momencie, w moim...

Romans na który zawsze można liczyć. Lekka bajka o Pięknej i Kruku.

Romans na który zawsze można liczyć. Lekka bajka o Pięknej i Kruku.

• Romans historyczny
  • Romanse

Dodaj cytat z książki Książęta wolą blondynki