Leon

Okładka książki Leon Mons Kallentoft, Markus Lutteman Patronat LC
Okładka książki Leon
Mons KallentoftMarkus Lutteman Wydawnictwo: Rebis Cykl: Zack Herry (tom 2) Seria: Herkules kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2017-06-13
2017-06-13
9788380620407
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
thriller literatura skandynawska literatura szwedzka niebezpieczeństwo policjant psychopata seryjny zabójca Szwecja szwedzki kryminał wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna

Oficjalne recenzje i

Rosyjska ruletka przy ryku lwa

Link do recenzji

841 1 238

Ostatnio świętowałam Nowy Rok właśnie w Sztokholmie i muszę powiedzieć, że autorom książki idealnie udało się oddać klimat tego miasta zimą ( polecam zwiedzić magiczne stacje metra).
Jest potwornie zimno i mrocznie a miasto ma w sobie jakiś majestatyczny chłód i nie chodzi mi tu o temperaturę.
Opowieść o Zacku młodym policjancie próbującym rozwiązać zagadkę morderstwa 12...

Bardzo dobra. Polecam

Trochę chaotyczna. Prosty, typowy skandynawski kryminał.

Druga część serii trzyma poziom. Nie zawiodłam się. Akcja nadal wciągająca, wątki rozwijane na tyle, aby zaspokoić na jakiś czas czytelnika, a jednocześnie za chwilę go rozbudzić i wciągnąć dalej w nurt fabuły.

10 stron mi wystarczy!!! Totalnie nie mój styl. Za dużo krotkich zdan. Czytając te kilka pierwszych stron miałam wrażenie jakby autor krzyczał do mnie albo co najmniej rapował 😃 nie umiałam się skupić.

Zachęcona pierwszą częścią sięgnęłam po drugą i nie zawiodłam się. Książka niesamowicie wciąga, wartka akcja trzyma w ciągłym napięciu, nie mogłam się od niej oderwać.

Zdecydowanie wielkie WOW 😍 Genialnie napisana kolejna cześć cyklu inspirowanego mitami greckimi. Zack Herry, policjant żyjący i działający na krawędzi prawa, wywołuje sprzeczne uczucia, ale nie sposób odmówić mu skuteczności w działaniu. Ta cześć cyklu to niesamowicie wciągająca, bezlitosna gra o życie niewinnego chłopca. Każda kolejna strona pochłania czytelnika, by na...

"Leon" to druga część serii, gdzie głównym bohaterem jest Zack Herry. Akcja rozgrywa się w zimowym Sztokholmie. Pod osłoną nocy w mieście grasuje potwór. Zbrodniarz w przebraniu lwa zamyka dzieci w klatach, nagrywa to, a gdy upłynie określony czas zabija je. Pierwszą ofiarą jest znaleziony na szczycie fabrycznego komina, nieletni imigrant. Czy zbrodnia ma zabarwienie...

Tak. To zdecydowanie literatura dla mnie. Po raz kolejny ten autorski duet przekonał mnie do swojego pomysłu i wykonania. Nie umiem ocenić czy Leon podobał mi się bardziej od pierwszej części, ale niewątpliwe przeczytałam go znacznie szybciej niż Zacka.
Leon nie dał mi chwili na głębszy oddech. Wymagał zaangażowania i poznawania historii coraz szybciej i szybciej. Nie...

2078

93/2019