Miecz Aniołów

Jacek Piekara Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
magia herezja inkwizycja tortury
Cykl Inkwizytorski (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
magia herezja inkwizycja tortury

Trzeci fragment cyklu. Jak dla mnie ok.

Czytałam książkę jako ostatnią Piekary z serii Mistrzów Polskiej Fantastyki i rzecze wg. mnie była najnudniejsza. Poprzednie części miały pazur, główny bohater był bardziej "dziarski". Trochę zawiodłam się ta książką w porównaniu do innych z tej serii.

Audiobook

Cóż tu napisać ... kolejna wyśmienita książka z cyklu. Zwroty akcji, spiski, nieoczekiwane wydarzenia. Czyta się bardzo przyjemnie.

Detektywistyczne, rozrywkowe dark fantasy z cynicznym, inteligentnym, fanatycznym, zgrabnie wysławiającym się narratorem-(anty)bohaterem. Wiele zdań jest mistrzowsko skleconych. W tym potyczki słowne. Czarny humor w kolejnych opowiadaniach-misjach inkwizytora jest wszechobecny.

Schematy się powtarzają. Mój kolejny tom i jak nigdy miałem uczucie deja vu. Wiele tych samych...

Cały czas ten sam, wysoki poziom literatury fantastycznej.
Bardzo, bardzo... :)

Recenzja w 5 zdaniach:

Piekara im więcej pisze tym lepiej pisze. książka lepsza od poprzednich części. Bohaterowie dużo bardziej wyraziści, opowiadania dłuższe, bardziej składne, z ciekawszymi przeciwnikami. nawet kilka nagłych zmian może mile zaskoczyć podczas czytania. P.S. Ale i tak lepiej słuchać, bo audiobook jest genialny!

Moja pierwsza książka z Cyklu o Najwyższym inkwizytorze biskupa Herhezonu naprawdę dobrze przedstawiony bohater cyniczny zgorzkniały i nie ukrywa ironii

Należy oddzielić autora od jego dzieła, zatem panie Piekara, słów szkoda na takiego kogoś, ale ten cykl to panu nawet się udał.

Jacek Piekara stworzył świat niezwykły, w którym jedno zdarzenie zmieniło wszystko. Oto Jezus, zamiast umrzeć na krzyżu, zszedł z niego i z mieczem w dłoni "utopił we krwi Jerozolimę". Konsekwencją tego wydarzenia jest zupełnie inny kształt...

Słabiej od tomu I, ale tylko trochę.

8 191
    1 943