Ja, inkwizytor. Miecz aniołów

Jacek Piekara Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction 432 str.
2018-08-23

Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
cykl wiara inkwizytor

Porównaj ceny i

Czytałam książkę jako ostatnią Piekary z serii Mistrzów Polskiej Fantastyki i rzecze wg. mnie była najnudniejsza. Poprzednie części miały pazur, główny bohater był bardziej "dziarski". Trochę zawiodłam się ta książką w porównaniu do innych z tej serii.

Audiobook

Cóż tu napisać ... kolejna wyśmienita książka z cyklu. Zwroty akcji, spiski, nieoczekiwane wydarzenia. Czyta się bardzo przyjemnie.

Detektywistyczne, rozrywkowe dark fantasy z cynicznym, inteligentnym, fanatycznym, zgrabnie wysławiającym się narratorem-(anty)bohaterem. Wiele zdań jest mistrzowsko skleconych. W tym potyczki słowne. Czarny humor w kolejnych opowiadaniach-misjach inkwizytora jest wszechobecny.

Schematy się powtarzają. Mój kolejny tom i jak nigdy miałem uczucie deja vu. Wiele tych samych...

Cały czas ten sam, wysoki poziom literatury fantastycznej.
Bardzo, bardzo... :)

Recenzja w 5 zdaniach:

Piekara im więcej pisze tym lepiej pisze. książka lepsza od poprzednich części. Bohaterowie dużo bardziej wyraziści, opowiadania dłuższe, bardziej składne, z ciekawszymi przeciwnikami. nawet kilka nagłych zmian może mile zaskoczyć podczas czytania. P.S. Ale i tak lepiej słuchać, bo audiobook jest genialny!

Moja pierwsza książka z Cyklu o Najwyższym inkwizytorze biskupa Herhezonu naprawdę dobrze przedstawiony bohater cyniczny zgorzkniały i nie ukrywa ironii

Należy oddzielić autora od jego dzieła, zatem panie Piekara, słów szkoda na takiego kogoś, ale ten cykl to panu nawet się udał.

Jacek Piekara stworzył świat niezwykły, w którym jedno zdarzenie zmieniło wszystko. Oto Jezus, zamiast umrzeć na krzyżu, zszedł z niego i z mieczem w dłoni "utopił we krwi Jerozolimę". Konsekwencją tego wydarzenia jest zupełnie inny kształt...

Słabiej od tomu I, ale tylko trochę.

- przeczytana drugi raz (2013)

Dyskusje

8 128