Ja, inkwizytor. Miecz aniołów

Jacek Piekara Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
2018-08-23
2004-11-29
Fabryka Słów
cykl wiara inkwizytor
Cykl Inkwizytorski (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-08-23
cykl wiara inkwizytor

Bardzo dobrze się czyta. Bardzo polecam.

Na półkach: , , , , ,

Trzecia część cyklu, ciągle ciekawa lecz powoli robi się schematyczna. Co zrobił by Mordimer bez swojego anioła stróża? On zawsze ratuje mu cztery litery, chociaż teraz przynajmniej wyjaśnił swoje powody.
Opowiadania bardzo dobrze poprowadzone i zawsze zakończone szczęśliwie.

Pierwsze dwa tomy spod pióra Pana Piekary bardzo przypadły mi do gustu i praktycznie od razu sięgnąłem po trzeci zbiór opowiadań, aby ponownie dać nura w ten specyficzny, obrazoburczy świat, pachnący średniowieczem przepełnionym hipokryzją, herezją, zbrodnią i innym plugastwem. Jezus zszedł z krzyża i pogromił swoich niedoszłych oprawców. Światem rządzi Święte Oficjum,...

Zakochałam się w całej serii "Ja, inkwizytor". Uwielbiam książki w formie opowiadań, czyta się je małymi partiami. Wszystkie historie ciekawe i zaskakujące.

Niestety podobna recenzja do poprzedniej... Tutaj jednak pan Piekara trochę ograniczył ilość powtórzeń (stąd wyższa ocena). Pierwsza i ostatnia opowieść bardzo ciekawe i trzymające w napięciu, cały "środek" już nie zaciekawił na takim poziomie...

Od czasu do czasu w ramach spotkań ze poprzednimi wiekami można sięgnąć po ten cykl. Poziom wciąż jak dla mnie średni.Zakupiłem całą serię i może powoli zmęczę

Trzeci fragment cyklu. Jak dla mnie ok.

Czytałam książkę jako ostatnią Piekary z serii Mistrzów Polskiej Fantastyki i rzecze wg. mnie była najnudniejsza. Poprzednie części miały pazur, główny bohater był bardziej "dziarski". Trochę zawiodłam się ta książką w porównaniu do innych z tej serii.

Audiobook

Cóż tu napisać ... kolejna wyśmienita książka z cyklu. Zwroty akcji, spiski, nieoczekiwane wydarzenia. Czyta się bardzo przyjemnie.

Dyskusje

8 573