Zielona Mila

Okładka książki Zielona Mila
Stephen King Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
The Green Mile
Albatros, Ringier Axel Springer Polska
2017-05-31
2017-05-31
Andrzej Szulc

więcej Więcej

„Zielona Mila” jest jedną z popularniejszych opowieści w dorobku literackim Pana Kinga, pokuszę się o stwierdzenie, że jest to już swego rodzaju klasyk literacki – lecz nie tylko literacki. Wiele osób zna doskonale fabułę tego dzieła z wyśmienitej ekranizacji filmowej o tym samym tytule. Ja sama jestem jedną z osób, która najpierw obejrzała film (już dokładnie nie pamiętam...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka wybitna. Nic dodać, nic ująć.

Kompletna książka z gatunku hm......nie potrafię określić. Mogę tylko narzekać że najpierw obejrzałem film, a książkę przeczytałem dopiero teraz.

Książka, która trzeba przeczytać. Doskonała.

Arcydzieło!!!! Rzadko się zdarza, żeby książka i film było tak dobre...Polecam!!!!

Tyle razy widziałem film, a książkę dopiero teraz, aż wstyd się do tego przyznawać. No i cóż mogę powiedzieć? Książka jest sto razy lepsza. Dawała, chociaż nadzieję, że może uchroni się Johna przed strasznym losem, jak śmierć na krześle, jednak nie zdołano go uratować.
Słusznie autor podkreślił w powieści, za każdy dobry uczynek spotka Cię kara. To jest wpisane w życie,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytanie tego to była straszna męczarnia, nigdy wiecej

Mistrzostwo mistrza

Momentami drażniły mnie prostackie wybory autora, co do szczegółów w obrębie bardzo ładnie napisanej powieści, jednakże treść Zielonej Mili jest kompletna. Może te rzeczy, które mnie trochę irytowały dodały rumieńca książce, nie wiem. Jedyne czego żałuję to to, że znałem treść z filmu zanim przeczytałem.

Jedna z tych książek, która trochę łamie serce, niezależnie od tego, czy wiesz na jakiej historii jest wzorowana, czy nie. Format odcinkowy to nie do końca moja bajka, ale narracja wynagradza!

30 066
    14 460