Zielona Mila

2007-01-01
2007-01-01
Andrzej Szulc
powieść śmierć zbrodnia

Choć film widziałam kilkakrotnie za książkę zabrałam się dopiero teraz. Jest świetna! Z czystym sumieniem mogę powiedzieć ,że jej ekranizacja została niemal 1:1 odwzorowana z książki. Co naprawdę praktycznie się nie zdarza. Jedynym momentem nie uwzględnionym w filmie a który pojawił się w książce to jak umarła Janice. Uwielbiam Kinga więc być może nieobiektywnie wypowiem...

Jedna z najlepszych książek Kinga jakie czytałem. A nawet jedna z najlepszych książek jakie czytałem kiedykolwiek. Wciągająca, poruszająca i pouczająca, ciężko było się oderwać

Klasyka, dobrze napisana i wciągająca pozycja.

Stephen King
"zielona mila"

"Każdy z nas jest kruchy niczym szkło, nawet w najbardziej sprzyjających okolicznościach"

Cała historia skupia się na murach więzienia Cold Mountain, gdzie przebywa grupka głównych bohaterów, składających się z więziennym strażników oraz więźniów, skazanych na karę śmierci, za dopuszczenie się najgorszych z możliwych zbrodni. Lecz znajdą się...

Chyba najwspanialsza książka jaką w życiu przeczytałam. Polecam gorąco.

Moja pierwsza książka Stephen'a King'a. Do dzisiaj pamiętam jakie zrobiła na mnie wrażenie. Zdecydowanie TOP3 jakie czytałem w życiu i pierwsza książka, którą czytałem po nocach, mając momentami ciarki.

Książka arcydzieło, czytało się jednym zapartym tchem. Jedna z najlepszych Kinga!!! Polecam!

Wybitna , jedna z lepszych Kinga .
Jak dla mnie lepsza od filmy który jest mega dorby

To jedna z tych książek, po których przeczytaniu nie wie się co zrobić dalej ze swoim życiem.

30 334
    14 539