Zielona Mila

Andrzej Szulc
John Coffey więzienie kara śmierci

Opinie [1 527]

Daje mocne 9!
Bardzo szczegółowo opisane postacie, zdarzenia, ich odczucia i postrzeganie świata. Całość naprawdę genialna, zrozumieją to zapewne ludzie dostrzegając dobro na codzień, wrażliwi na innych i z pewnością doceniając talent Kinga.

Chyba najlepsza powieść Kinga. Jedna z tych nielicznych książek, po których - gdy kończysz je czytać - masz oczy pełne łez, będąc już dorosłym facetem. Nie da się więcej nic o niej napisać - po prostu - ją trzeba koniecznie przeczytać!

Skończyłam czytać tę książkę dosłownie 5 minut temu i autentycznie wciąż nie rozumiem fenomenu Kinga. To było już moje drugie podejście do jego twórczości (pierwsza była misery) i ze względu na fakt jak wysoko oceniana jest ta pozycja zawiodłam się jeszcze bardziej. Przewidziałam zakończenie 100 stron przed tym jak prawdę odkrył główny bohater. W książce występuje również...

Niesamowita książka. Polecam z całego serca!

Niezwykła książka. Taka, po lekturze której zostaje się z kłębowiskiem myśli w głowie i gęsią skórką na ramionach. Jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa rzecz.

RECENZJA W 5 ZDANIACH:

O tym, że książka jest świetna, nie ma się co rozpisywać, bo została tyle razy znakomicie tutaj opisana, że nie będę się powtarzał. Chciałbym zwrócić uwagę na inne rzeczy. Pierwsza to fakt, iż książka, opisując bardzo dawne lata 30, nie jest archaiczna a czytelnik nie ma problemu z "wczuciem" się w czas i miejsce akcji. Po drugie - jedna z kilku...

Takie książki warto czytać - doskonała w każdym calu!

Klasyka! Chyba nie ma osoby,która nie kojarzyłaby adaptacji filmowej z Tomem Hanksem w roli głównej,jednak mimo znajomości fabuły polecam sięgnąć po książkę! Jest świetnie napisana,wzruszająca i skłaniająca do refleksji. Postać Johna Coffey'a zapada w pamięć!

To jest mistrzostwo, napisane przez mistrza.

Dyskusje

29 048