Zielona Mila

literatura piękna
Andrzej Szulc
John Coffey więzienie kara śmierci

Opinie [1 577]

Poruszająca. W życiu trzeba cenić każdą chwilę. Czy nie lepiej patrzeć na ludzi przez pryzmat miłości, dostrzegając coś więcej niż czubek własnego nosa?

Cześć, cześć 🖐🏻

Jak to u Was jest 🤔 Najpierw czytacie daną powieść, a potem oglądacie film na jej podstawie, czy jednak wolicie pooglądać film, a potem przeczytać lekturę?

A kto z Was oglądał adaptację filmową książki Stephena Kinga "Zielona mila"?

Jeśli chodzi o mnie, to bywa różnie. Czasem czytam książkę, a potem oglądam film, ale przeważnie najpierw oglądam film, a...

Początek jest dość wolny, ale warto jest ją przeczytać dla tego wszystkiego co dzieje się później. Jest to piękna historia strażnika i pewnego Johna Coffeya, który chciał pomagać.

King nie zawiódł. To bardzo udana książka którą ciężko odłożyć.

Książkę “Zielona Mila” czytałam dwa razy a film oglądałam co najmniej pięć - a przedstawiona historia wciąż nie jest dla mnie nudna. Uważam, że jest świetna, perfekcyjna - przy tym wzruszająca, zapadająca w pamięć i skłaniająca do refleksji.

Jedna z nielicznych sytuacji gdy film urzekł mnie bardziej niż książka, nie mniej jednak w niewielkim stopniu. Autor w świetny sposób ukazuje aspekt nie mogącego się dopełnić przemijania jako pewien rodzaj kary, żegnania się z bliskimi osobami, które odchodzą. Paul musiał mieć czas na rozpatrywanie cieni przeszłości, skazanie człowieka, który wcale nie powinien odchodzić....

Jedna z najbardziej znanych powieści mistrza grozy i najpłodniejszego autora naszych czasów Stephena Kinga. Na popularność Zielonej Mili niewątpliwie olbrzymi wpływ miała wyborna ekranizacja z 1999 roku.
Początkowo wydana w formie odcinkowej opowieść o strażniku więziennym pracującym na bloku ze skazanymi na krzesło elektryczne przestępcami to historia stosunkowo prosta i...

Złożona fabuła, która dobrze łączy się w całość i momentami wzrusza do łez.

Film wspaniały, ale książka jeszcze wspanialsza! Jak się okazuje, King równie dobrze wzrusza, co straszy.

Fenomenalna powieść. Bez słabych punktów. Must read!

Dyskusje

29 439