Zielona Mila

literatura piękna
Andrzej Szulc
John Coffey więzienie kara śmierci

Opinie [1 479]

Czy warto czytać, jeśli widziało się film?

Choć dawno już pożegnałam się z Kingiem, postanowiłam wrócić do tej kultowej książki, której nie ruszałam z uwagi na fakt, że przecież już widziałam ekranizację.

Otóż, nie bez powodu książka trafiła na ekran. Pisał ją King w najlepszej formie - dla tego stylu, warto. Czysta przyjemność z czytania.

Ta pozycja to coś świetnego. Początkowo miałam pewne opory przed tym żeby po nią sięgnąć. Bo jednak książka porusza dość ciężki temat, jakim jest kara śmierci. Jednak ta pozycja wywołuje w czytelniku pełno skrajnych emocji i przede wszystkim zmusza do refleksji. Mimo, że przewija się tu na prawdę dużo postaci, każda ma swoje indywidualne cechy i zachowania, dzięki czemu...

Jeśli ktoś uważa się za fana twórczości Kinga a nie zna tej pozycji to jest zwykłym pozerem.
Książka wciąga i naprawdę nie ma słabych stron, nawet okrutne czasami w swej drobiazgowości opisy z których autor słynie, nie biją po oczach, ale zgrabnie wplatają się w całość.
Hail to the King !

Jedna z najsłynniejszych pozycji w przepastnym dorobku Stephena Kinga. Zielona Mila to historia znana za sprawą ekranizacji, którą miałem okazję poznać długo przed lekturą powieści, zapewne podobnie jak wielu czytelników.
Na książkę składa się sześć części, sam autor mówił o szczególnym procesie twórczym. Otóż części tworzone i wydawane były jako odcinki, pisane w pośpiechu...

Książkę czytałam w pociągu. Nie powstrzymało mnie to przed rozpłakaniem się jak dzieciak w momencie, kiedy John przy egzekucji poprosił, aby nie zakładać mu worka na głowę - bo tak bał się ciemności. Genialna książka, niesamowicie wciągająca i na długo pozostająca w pamięci.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , , ,

To pierwsza książka Kinga, którą przeczytałam ever, jeszcze w czasach licealnych. Znałam tę historię z filmu i z zaciekawieniem odkryłam pierwowzór. A teraz wróciłam do niej z łezką w oku. Z jednej strony jest to mroczna, z drugiej - bardzo wzruszająca historia :)

Książka, którą trudno czytać bez emocji. O jej zaletach można pisać i pisać, a wad trudno się dopatrzeć.

uwielbiam

Zarówno książka jak i film bardzo przypadły mi do gustu. Książka zrobiła na mnie wielkie wrażenie i można tylko bić brawi panu Kingowi.

Niezwykle poruszająca opowieść. Trudna, a zarazem piękna. Inna niż wszystkie.

Dyskusje

28 299