Wielki Marsz

kryminał, sensacja, thriller
2008-07-08
Paweł Korombel
powieść amerykańska king

Lubię do niej wracać. Katastroficzna wizja człowieka. Przeraża mnie najbardziej.

Po przeczytaniu miałam mieszane odczucia, ale po czasie nabrałam perspektywy całej historii jako całości, dała mi sporo do myślenia.

100 młodych chłopaków wyrusza w Wielki Marsz przez Stany Zjednoczone. Mogą dostać trzy czerwone kartki, gdy zatrzymają się na trasie. Kolejnej nie ma. Zostaje się zastrzelonym na miejscu z karabinu. Wygranym zostanie ten, kto przetrzyma marsz najdłużej. Reszta jego konkurentów umrze. Od karabinu, z wycieńczenia, od skurczów nóg. Jak dużo kilometrów są w stanie przejść?...

Niesamowita, dającą do myślenia. Dokładnie pokazuje wewnetrzna walkę bohaterów. Do samego końca trzyma w napięciu.

Na półkach: , , , , ,

Jedna z lepszych książek King... przepraszam, Bachmana. Zadaje wiele cennych pytań, pokazuje jak zachowuje się człowiek w ciężkich sytuacjach, wstrząsa... Marsz to metafora życia - do końca nie dochodzą ani faworyci, ani najbardziej do tego przygotowani, ale ci, pełni determinacji.
(Długo nie mogła mnie opuścić).

Rewelacyjna

Dawno nie czułam się tak rozczarowana, czytając książkę. Od dawna chciałam ją przeczytać, bo twierdziłam, że ma niesamowity potencjał. A ona była beznadziejna... Nic nie wniosła do życia, nic nie wyjaśniła. A zakończenie? Chyba z Panem Kingiem się nie polubimy. Osobiście uważam, że straciłam czas, czytając tę książkę.

O kurde, właśnie skończyłem czytać i jeszcze nie mogę ochłonąć. Rewelacja. Według mnie to jedna z tych książek Kinga, od których nie możesz się oderwać. To niesamowite, że już w 1979 roku autor przewidział jak w przyszłości mogą wyglądać "reality show". Coś niesamowitego. Dla tych co nie czytali to lektura obowiązkowa. Gorąco zachęcam.

"Garraty przyglądał się temu apatycznie i myślał, że nawet groza powszednieje. Nawet śmierć bywa płytka."

Powiedzieć o Kingu, że jest mistrzem nie tylko jednego gatunku literatury, to nic nie powiedzieć. Jednak powiedzieć, że oznaki mistrzostwa wykazywał już w pierwszych swoich powieściach, to już jest coś. Bo powieść "Wielki Marsz", napisana i wydana jeszcze pod...

Gniot.

10 922