Całe życie

Ein ganzes Leben
literatura piękna
Ewa Kochanowska
Inne

Niedaleko powstała nowa księgarnia. Mocno trzymam kciuki za Właściciela, bo zdaję sobie sprawę jak trudno utrzymać kameralne, wyjątkowe miejsce, nie mające nic wspólnego z sieciami, układami itp.
W tej naprawdę przemyślanej księgarni jest specjalna półka na książki, które Pan Księgarz niedawno przeczytał i rekomenduje.
Właśnie pośród nich znalazłam "Całe życie".
Nie...

Do tej pozycji pasuje cytat Macieja Kozłowskiego 'Żyje się dla kilku spotkań i paru wzruszeń. Ważne, by ich nie przegapić (...)'. I o tych wzruszeniach i spotkaniach głównego bohatera jest ta książka. Bohatera, którego chyba nie da się nie lubić - pełnego pokory, o nieugiętym duchu walki, zdecydowanego, z zasadami. Fajny ten Andrzej, czekam na takiego :)

Kolejna książka reklamowana, moim zdaniem, w niewłaściwy sposób. To książka o Alpach! Tutaj właśnie tkwił dla mnie największy urok tej książki i gdyby ktoś mi ją polecił jako "książkę o austriackich alpach" to pewnie sięgnął bym po nią szybciej. Niepotrzebny były "minimalizm" i "egzystencjalizm".
Przeczytałem w klika dni, a pewnie na upartego można by połknąć ją na raz....

Zanim się obejrzałam nastąpił koniec książki.

Cudowny literacki minimalizm.

Całe życie zmieszczone na 150 stronach. Piękne, proste i poruszające. Wszystko, co się mówi o tej książce pozostaje cieniem tego, czym ona w istocie jest.

Przyjemna lektura.

Jest w tej książce jakiś spokój, ukojenie, mądrość płynąca z pokazania życia w zgodzie z naturą i samym sobą.

Jak mówił Seneka : " Całe życie człowieka jest tylko podróżą do śmierci ''. Warto dołożyć starań, aby ta podróż była udana !Książka godna miejsca w każdej biblioteczce domowej !

Poetycka proza codzienności zanurzona w górskie pejzaże.

Poprzez prostotę treści i formy opowieść wyjątkowo skutecznie, niemal bezwiednie, przenika do wnętrza Czytelnika, zmuszając do refleksji nad fenomenem, jakim jest to całe życie...

Dyskusje

1 296