Pierwsi po diable. Elity sowieckie w okupowanej Polsce 1939 - 1941

Oficyna Wydawnicza RYTM
stalinizm okupacja II wojna światowa
historia
stalinizm okupacja II wojna światowa

Wielokrotnie z różnych powodów sięgam do tej pozycji i od razu napiszę, że nie jest to lektura do poduszki, tym bardziej dla odprężenia. To opasłe dzieło ukazujące wszelkie metody, jakich władza sowiecka użyła w celu spacyfikowania i upodlenia narodu polskiego po agresji we wrześniu 1939 roku. Rzecz na pewno niedoceniona, choć swego czasu nagradzana, ale za to pokazująca...

• Zimna Wojna / Komunizm / ZSRR
  • Chcę kupić