Gorączka latynoamerykańska

Wielka Litera
Wielka Litera
literatura faktu
2017-03-29

Ta książka to cała gama uczuć. Częściowo jestem nią zachwycona, momentami byłam naprawdę mocno zirytowana i rozczarowana tą pozycją. Dlatego ostatecznie mogę powiedzieć, że jest to dobra książka, ale ma pewne elementy, które mogą skutecznie zrazić do lektury.

Po pierwsze, ma bardzo wysoki próg wejścia. Domosławski nie daje czytelnikom taryfy ulgowej, dlatego, jeśli po tę...

Dobra wartościowa książka o Ameryce Południowej, choć dosyć trudna w czytaniu. Jest to zbiór wielu tekstów, dla mnie ułożony w dosyć chaotyczny sposób. Dla osób zainteresowanych tą częścią świata, książka warta przeczytania.

Mam problem z tą książką. Niewątpliwie to wartościowe opracowanie o Ameryce Południowej, raczej o profilu politycznym z domieszką kwestii społecznych, aniżeli reportaż pisany od środka w stylu Kapuścińskiego. Wiele ciekawostek i nieznanych mi faktów, choć powrzucanych w tak chaotyczny sposób, że lektura wymaga dużego skupienia. To nie jest opowieść, ktora płynie i która...

Świetny, kompleksowy reportaż łączący ogromną dawkę wiedzy i syntetycznych, historyczno-społecznych analiz z autentycznym zainteresowaniem i przejęciem losem drugiego człowieka.

Tematyka ciekawa - autor przekrojowo opowiada o dziejach dyktatur Ameryki Łacińskiej. Odbiór psuje forsowanie prywatnej oceny autora.

Świetny zbiór reportaży o krajach Ameryki Łacińskiej. Ich lektura pozwala poszerzyć horyzonty i lepiej zrozumieć historię tej części świata,mechanizmy rządzące polityką i ich oczywisty wpływ na losy zwykłych ludzi. Koniecznie trzeba przeczytać nie tylko gdy ten rejon świata znajduje się w sferze zainteresowań czytelnika.

Warto przeczytać.

To jedna z tych książek, które są tak dobre, że nie warto w nich zmienić choć jednego słowa. Genialna, bogata w szczegóły historia polityczno - społeczna Ameryki Południowej. Rewelacja.

Reportaż z bardzo ciekawego regionu Świata, który jest na tyle daleko od Polski, że ciężko zwracać na jego historię i aktualne wydarzenia większą uwagę.

Kuba, Chile, Argentyna, Kolumbia, Nikaragua, Wenezuela, Boliwia - tym Państwom autor poświęca najwięcej uwagi. Warto przeczytać ten reportaż dla samej chęci zgłębienia wiedzy o Ameryce Południowej. Jednakże...

Pamiętajmy,...

1946

Książka przede wszystkim uczciwa. Autor pozbawiony nieznośnego poczucia wyższości, charakteryzującego często piszących o "trzecim świecie", ukazuje inność i nieprzystawalność do naszych kategorii poznawczych doświadczeń Ameryki Łacińskiej.

• Reportaż
  • Literatura faktu