Magi: Labyrinth of Magic #4

Okładka książki Magi: Labyrinth of Magic #4 Shinobu Ohtaka
Okładka książki Magi: Labyrinth of Magic #4
Shinobu Ohtaka Wydawnictwo: Waneko Cykl: Magi: Labyrinth of Magic (tom 4) komiksy
komiksy
Magi: Labyrinth of Magic (tom 4)
マギ
Waneko
2017-03-17
2017-03-17
2014-02-11
Karolina Balcer
baśnie tysiąca i jednej nocy akcja przygoda komedia fatnasy shounen manga

Uwielbiam wracać do świata "Magi".
Przyczyn jest wiele, ale główne to:
-Aladyn, który jest postacią bardzo barwną i wbrew pozorom wielowymiarową; niby 10-letni chłopiec, ale często swoją mądrością i przenikliwością dorównujący niejednemu dorosłemu; a przy tym jest przeuroczy i przezabawny😊
-fascynujący świat przedstawiony, magia labiryntów, dżiny, wszystkie szczegóły dopracowane zarówno w rysunku, jak i scenariuszu;
-humor, humor i jeszcze raz humor, ale… poza tym również nieco refleksji, poważniejszych wątków i cała paleta różnorodnych emocji, jakie targają naszymi bohaterami.

Dla mnie "Magi" to czysty relaks, więc polecam z całego serca😃

Uwielbiam wracać do świata "Magi".
Przyczyn jest wiele, ale główne to:

Ten tom spowodował zamieszanie w mojej głowie, a szczególnie końcówka. Dana część (jak i każda poprzednia) podrzuca nam smaczki z tego co jeszcze nas czeka. Tym razem odkrywamy piekny Ballad, który w mgle staje się niebezpieczny. Chcąc dotrzeć do rozbicia szajki rabusiów Alladyn dowiaduje się, że nie tylko on zmienił się przez ten rok.

Jest pełna akcji, humoru i nietuzinkowych bohaterów, dzięki czemu sobie przypominam, czemu pokochałam mangi. Magi jest pełne magii (jak to brzmi!) i, co cieszy mnie bardziej, jest mangą zakończoną! A biorąc pod uwagę moje preferencję cieszę się z tego niezmiernie, bo nie potrzebuję kolejnej ciągnącej się w nieskończoność serii! :D

Jest pełna akcji, humoru i nietuzinkowych bohaterów, dzięki czemu sobie przypominam, czemu pokochałam mangi. Magi jest pełne magii (jak to brzmi!) i, co cieszy mnie bardziej, jest mangą zakończoną! A biorąc pod uwagę moje preferencję cieszę się z tego niezmiernie, bo nie potrzebuję kolejnej ciągnącej się w nieskończoność serii!...

MAGICZNE „MAGI”

Pierwsze dwa tomy „Magi” okazały się dużym pozytywnym zaskoczeniem. Kwestią czasu było więc bym sięgnął po kolejne i oto jestem. Ponieważ jednak to dłuższa seria, w której nie brak długich story arców, pozwólcie, że od razu zaatakuję Was serią zbiorczych recenzji. Ma to sens, tym większy, że cykl trzyma od początku ten sam świetny poziom, a właściwie z kolejnymi tomami staje się tylko jeszcze lepszy.

Niezwykły labirynt to jedno, ale teraz na Aladyna czeka odległa kraina, a wraz z nią niesamowite przygody. Nowi ludzie, nowe miejsca, poszukiwanie starych znajomych… I tajemnice. Walki. Akcja. Będzie się działo!

Nie ma co ukrywać, że do sięgnięcia po tę serię przekonał mnie właściwie jeden tylko fakt – a dokładniej to, że „Magi” jest shounenem. Za mało? Nie dla czytelnika, który w szczególności pokochał ten gatunek japońskich komiksów, ale dodajcie do tego jeszcze to, że wiele rzeczy z tego cyklu skojarzyło mi się z „Dragon Ballem”, którego może nie uważam za najlepszą, ale na pewno najważniejszą mangę w moim życiu i już nie trzeba dodawać nic więc, prawda? Pozostaje jednak pytanie, co poza gatunkową przynależnością obie opowieści mają ze sobą wspólnego? Pozwólcie, że powtórzę to, co już pisałem wcześniej.

Całość mojej recenzji na blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/02/magi-3-7-shinobu-ohtaka.html

MAGICZNE „MAGI”

2028

Magi: The Labyrinth of Magic to naprawdę bardzo dobra przygodówka fantasy z dużą dawką akcji i humoru. Aladyn i jego przyjaciele potrafią zachwycić i wprowadzić czytelnika w przyjemny relaksacyjny nastrój, w którym zapomni on o wszelkich troskach dnia codziennego. Kolejne części pochłania się ogromną przyjemnością, ciągle chcąc więcej i więcej. Cała recenzja na PopKulturowy Kociołek.

Zdobycie labiryntu to tylko początek wielkiej przygody naszych bohaterów, jak przystało na opowieść pełną magii, czeka na nich wiele niebezpieczeństw, prób i niespodzianek. Nie ma łatwych decyzji, trzeba uwierzyć nie tylko w siebie ale i w przyjaciół.

Nasi bohaterowie choć rozdzieleni po wyjściu z labiryntu nie poddają się i prą naprzód, kierunkiem który obrał Aladyn by odnaleźć Alibabę jest Balbad, kraj pogrążony w wojnie domowej, w którym Alibaba się wychował. Tak się składa, że to w to samo miejsce zmierza Morgiana, była niewolnica, którą uwolnili z kajdan, jednak którą czeka jeszcze długa droga do oswobodzenia się z wewnętrznych więzów z którymi musi poradzić sobie sama – uwierzyć w siebie i w to, że od teraz to ona decyduje o swoim losie, przezwyciężyć własny strach i stawić czoła przeszłości. Mimo tego co przeszła Morgiana to dobra dziewczyna, gotowa zaryzykować własnym życiem by pomóc innym, los obdarował ją potężną siłą, którą po tylu latach może w końcu wykorzystać według własnej woli.

I tak oto jesteśmy świadkami ponownego spotkania Aladyna i Morgiany, co prawda w dość dziwnych i niecodziennych okolicznościach, bo nie każdego dnia trafia się do niewoli i pokonuje w pojedynkę groźnych bandytów. Razem, wolni od przeszkód nasi przyjaciele ruszają do Balbadu, a nie… jednak jest jeszcze jedna rzecz, którą napotkali po drodze… a raczej osoba dla której będą wybawieniem z dość krępującej sytuacji, a która na pewno nie przystoi osobie jego pokroju. Los bywa przewrotny i tak oto spotykają Sindbada, króla Sindrii, zdobywcę siedmiu mórz i pierwszego w historii zdobywcę labiryntu.

Zbieg okoliczności sprawia, że razem postanowili położyć kres siejącej zamęt w Balbadzie Brygadzie Mgły, tajemniczej bandzie rabusiów napadającej na posiadłości bogaczy i pomagającej biednym. W końcu Aladynowi dane jest ponownie spotkać się z przyjacielem ale nic nie jest takie jak było, dawne obietnice tracą ważność a Alibaba nie jest już tą samą osobą. Poznajemy jego smutną przeszłość, w której wielką rolę odegrał jego przyjaciel z dzieciństwa. Ale kraj sam się nie uratuje, tylko czy Brygada Mgły jest w stanie cokolwiek zmienić? Nawet z pomocą króla Sindrii kraj nadal pogrąża się w chaosie. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest tajemnicza organizacja i powiązane z nią Cesarstwo Kou. Na drodze naszych bohaterów staje Judar, który jak się okazuje tak jak Aladyn jest Magim, jednak różnią się jak woda i ogień.

Przed Alibabą pojawiają się same trudne wybory, ratowanie kraju który kocha czy pomoc przyjacielowi, który jest dla niego jak rodzina, a on sam nie jest pewien swoich możliwości i nadal brak mu wiary w siebie, a jest ona potrzebna, a wręcz niezbędna do tego co musi zrobić.

Dajcie się porwać przygodzie! Gwarantuje, że nie będziecie się nudzić, a przecież to tylko początek przygód naszych bohaterów. Mnie lektura pochłonęła, kolejne tomy nie zawiodły w kwestii akcji, humoru i wyrazistych postaci, a tych pojawia się sporo i nadają opowieści jeszcze lepszy klimat. Na uwagę zasługuje też fakt, że nawet pół roczna różnica czasu jest zauważalna w wyglądzie bohaterów, można naprawdę odczuć ich rozwój i to nie tylko fizyczny ale i psychiczny. Graficznie nadal mamy zaserwowane piękne kolorowe okładki i świetną kreskę w tomikach.

„Magi: Labyrinth of Magic #4” tak samo, jak w tomie poprzednim potrafi zaskoczyć nas niespodziewanymi zwrotami fabularnymi i ciekawymi postaciami. Szybka akcja i przezabawne gagi sprawiają, że lektura tej mangi to prawdziwa przyjemność. Baśniowa sceneria została wzbogacona powiewem świeżości, co zaowocowało nieprzeciętną i zaskakującą lekturą. Jestem pewien, że Shinobu Ohtaka jeszcze nie raz nas czymś zaskoczy.

Aladyn rusza w dalszą, niebezpieczną podróż, która zaprowadza go do wielkiego i niebezpiecznego miasta, stolicy Balbadu. Aladyn pragnie odnaleźć swego przyjaciela, Alibabę, z którym zdobył magiczny labirynt, jednak nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Stolica Balbadu przywita go licznymi niebezpieczeństwami, głodującymi dziećmi i śmiercią. Potężny Magi po wielu przeciwnościach odnajduje w końcu kompana (przy sporej pomocy Morgiany),aby usłyszeć od niego przejmującą historię, o jego przyjacielu z dzieciństwa, Kassimie.

Tomik naszpikowany jest pędzącą na łeb na szyję akcją, specyficznym humorem oraz wieloma barwnymi postaciami. Bohaterowie nie są do końca ani dobrzy, ani źli i posiadają swoje liczne wady i zalety. Shinobu Ohtaka zaserwowała nam nowe postacie, w tym walecznego Kassima, o którego losach czytałem z dużą ciekawością. Kolejne epizody sprawiają, że od lektury wręcz nie można się oderwać i z zapartym tchem śledzi się poczynania bohaterów. Kreska jak poprzednio jest staranna, a od strony graficznej również wszystko wypada na plus. Okładka wykonana jest w podobnej stylistce, co poprzednie tomy, świetnie prezentując się na półce. Jeżeli lubicie mangi z humorem, szybką akcją i odrobiną erotyki jest to manga jak najbardziej dla Was.

„Magi: Labyrinth of Magic #4" to komiks, który czyta się bardzo szybko i na długo pozostaje w pamięci. Manga zawiera piękne tła, stając się idealną pozycją dla osób ceniących sobie dopracowane komiksy. "Magi" jest komiksem niezwykle ciekawym, który się kocha, albo nienawidzi, ja akurat zaliczam się do tej pierwszej grupy. Z pewnością nie omieszkam sięgnąć po kolejne tomiki autorstwa Shinobu Ohtakaty, aby po raz kolejny zagłębić się w magiczny i fantastyczny świat. Jak najbardziej polecam.

• Manga
  • Mangi