Twoje imię

Paulina Tuczapska
dramat romans science fiction siły nadprzyrodzone light nowel

Okładka książki Głos z odległej gwiazdy Mizu Sahara, Makoto Shinkai
7,2
Głos z odległe... Mizu Sahara, Makoto...
Okładka książki Ogród słów Midori Motohashi, Makoto Shinkai
7,0
Ogród słów Midori Motohashi, M...
Okładka książki Ona i jej kot Makoto Shinkai, Tsubasa Yamaguchi
7,2
Ona i jej kot Makoto Shinkai, Tsu...
Okładka książki twoje imię. #3 Ranmaru Kotone, Makoto Shinkai
8,1
twoje imię. #3 Ranmaru Kotone, Mak...
Okładka książki twoje imię. #2 Ranmaru Kotone, Makoto Shinkai
8,1
twoje imię. #2 Ranmaru Kotone, Mak...

Na półkach: , , , , , , ,

Ej, nie spodziewałam się, że ta krótka (130 str) tak bardzo mi się spodoba. Zastanawia mnie, czy bym się tak dobrze odnalazła w tej historii, gdybym nie znała film... ale i tak będę miło wspominała "twoję imię.". Tłumaczenie jest pierwszorzędne! Pewnie powrócę, podobnie jak do samego filmu. Polecam :)

Niby to krótkie, niby to łatwe i szybko powinnam przebrnąć, ale takie jakieś dziwne.. Nie, totalnie nie moje klimaty.

Przepiękna historia, którą powinien znać każdy. Tłumaczenie wydaję się być dobre, to też serdecznie polecam. No, a po książce obowiązkowo film.

... Skupmy się zatem już na zasadniczej części Twojego imienia czyli na przedstawionej tutaj historii i na bohaterach. Początkowo wszystko wydaje się być zagmatwane, ale w dosyć szybkim tempie zaczynamy się przyzwyczajać do tutejszego klimatu. Na pewno pomaga w tym stopniowe poznanie bohaterów. Najpierw poznajemy sytuację od strony Mitsuhy, dziewczyny z niewielkiej...

Może za dużo wymagam.
Może niepotrzebnie nastawiałam się na całkiem dobrą książkę.
Może nawet to moja wina.
Ale "Twoje imię" to jeden z największych zawodów książkowych w moim życiu.
Dlaczego?
Otóż nawet nie wiem, jak wytłumaczyć to, co mnie spotkało. To, co się stało, gdy otworzyłam książkę i zobaczyłam raz wytłuszczony tekst, a raz normalny. Co się stało, gdy zdałam sobie...

Twoje imię to imienniczka adaptacja anime "Kimi no na wa" (reżyserowany i pisany przez Makoto Shinkai) które był emitowany pierwszy raz w 2016 roku.

Głownimy bohaterami są Taki i Mitsuha, młodzi uczelnicy którzy mieskają jedno w Tokio a druga w małym miasteczku nazywane Itomori. Bez żadnego powodu w każdej nocy zaczynają wymienić się ciała między nymi i żyć inną życie.

To...

Dyskusje

• Light Novel
  • 2018
  • Manga
  • Chcę w prezencie
  • Mangi

Dodaj cytat z książki Twoje imię